Jak zabić monitor e-papierosem

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: jeffrey » pt maja 19, 2023 6:12 am

To ja wrzucę zdjęcia mojego telewizora, wyłączał się obraz jak u @
Awatar użytkownika
Robson
i grała tylko fonia, po jakimś czasie już w ogóle się nie włączył. Usterka powstała pod koniec gwarancji czyli prawie dwóch latach od zakupu, a reklamowałem go 6 miesięcy po gwarancji z tytułu rękojmi. Po ekspertyzie Rzeczoznawca stwierdził że niekoniecznie telewizor padł od liquidu, stwierdził dwie usterki fabryczne, coś z taśmami a drugiej nie pamiętam. Na szczęście odzyskałem pełny zwrot gotówki za TV 3899 zł z tytułu rękojmi oraz 500 zł za ekspertyzę, ale tylko dlatego że sklep nie rozpatrzył reklamacji w ciągu 14 dni i powołałem się na Art. 561

Jeżeli żądanie złożone przez konsumenta przy reklamacji dotyczy:

naprawy towaru,
wymiany towaru na nowy,
obniżenia ceny towaru,
to na przedsiębiorcy spoczywa obowiązek rozpatrzenia reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej złożenia. W przypadku niedotrzymania tego terminu uznaje się, że reklamacja jest zasadna. Sprzedawca nie może po jego upływie odmówić spełnienia żądania konsumenta, nawet jeżeli wada powstała z jego winy i np. zalał urządzenie wodą.


Źródło https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... /rekojmia/


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: shpongled » czw maja 18, 2023 3:40 pm

Ja katuję monitor dosyć ostro. Na razie działa i oby tak zostało. Na początku nawet kupiłem sobie taki mały wiatraczek i dawał radę. W sensie, para szła sobie na różne strony, a nie bezpośrednio w ekran, ale coś mnie wkurzał, więc na razie nie używam.
***** ***
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: Tomba » czw maja 18, 2023 1:43 pm

Ja zabiłem jednego laptopa liquidem dlatego też teraz przy laptopie są same pody.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
KilluaCloud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 23, 2021 10:47 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: KilluaCloud » czw maja 18, 2023 9:45 am

Przyznam szczerze, że nie mam żadnych problemów z osiadającą gliceryną na sprzęcie/ścianach. Może to magiczna cyrkulacją powietrza w moim domu.

Ale jeśli u kogoś to faktycznie bolączka, a nie może wyzbyć się chmurzenia przy stanowisku (czemu zupełnie się nie dziwię, bo mam tak samo :czajniczek:), to może rozwiązaniem jest pochłaniacz dymu (np. Avatar VapeNut)?
Cacko, które na ogół spotykałem w sklepach z wiadomym nam sprzętem. Sam nie posiadam takowego, ale słyszałem trochę pozytywnych opinii. Może ktoś z obecnych tutaj się wypowie?
:czajniczek:
Awatar użytkownika
kociol21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 02, 2020 3:59 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podzięk.: 149 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: kociol21 » czw maja 11, 2023 5:31 pm

To ja mam jakieś szczęście, bo mój monitor przyjął już chyba hektolitry liquidu, używam go od 12 lat i od tego czasu dmucham w niego non stop i po tych 12 latach nadal chodzi idealnie, zero problemów, nawet jednego martwego pixela czy krzywego podświetlenia. A to nawet nie jest nic porządnego, tylko coś Iiyama z niskiej półki za 800 zł.

Ale komputer to też będę musiał rozkręcić i porządnie wyczyścić, bo nie wiem co tam się mogło nagromadzić.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1041
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: Robson » czw maja 11, 2023 5:24 pm

Otwarta obudowa wbrew pozorom może okazać się gorsza niż zamknięta lecz z dobrą cyrkulacją. ;)
Obrazek

Przy otwartej obudowie nasze "opary" niczym nie przeganiane swobodnie osiadają sobie na podzespołach, no ale skoro tak Ci pasuje Karolu, to OK. ;)
Ja już jakiś czas temu prócz customowego chłodzenia cieczą, postawiłem kartę w pion, średnio raz na rok rozbieram maszynę do "gołego" i czyszczę izopropanolem.

Obrazek

Zawsze gdzieś powstanie jakiś tłusty zaciek/kondensacja. Nie ma co olewać tematu, szczególnie jak ktoś lubi "pogiercować" i na dodatek ma droższy sprzęt - a jak wiadomo ceny dobrych kart to niemałe kwoty - nie wspominam o najdroższych, bo tu jednej nerki nie wystarczy. ;)

Tu macie bardziej namacalny dowód dlaczego warto zadbać o naszą maszynę. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=yiaCuUDSLDs

Pozdrawiam. :bye2:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: KaroloBC » pn paź 10, 2022 5:14 pm

Będąc przed komputerem bardzo często chmurzę, a mam otwartą obudowę - problemów zero. ;)

eD
Joyetech Cuboid 150 + Centaurus sub-ohm + 2x Samsung 25R 2500mAh
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: shpongled » pn paź 03, 2022 7:20 pm

Goomowiec pisze:Ja rozganiam chmury niewielkim wentylatorem na USB, więc mi to nie straszne. Z resztą - w przyszłym roku będę wymieniać (w końcu! Po 9 latach!) cały mój gamingowy setup, więc jak zdechnie po drodze, to nic się wielkiego nie stanie.


To jest jakiś pomysł. Chmura nie 'wali' punktowo, tylko roznosi się po całym pomieszczeniu, więc jak ktoś musi wapować w pomieszczeniach, to wiatrak jest zdecydowanie jakimś wyjściem.
No ale to tłuste cholerstwo, szczególnie że 70/30 zrobiło się takim standardem, po 10 latach wapowania uważam za największy minus.
***** ***
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: piowolt » czw wrz 22, 2022 1:09 pm

U mnie zaczęło się ponad rok temu, od problemów z kartą dźwiękową. Jak zajrzałem do środka, to się trochę przestraszyłem. Wszędzie tłusto.
Próbowałem odparować suszarką, wentylatorem i farelką.
W lecie, w czasie upałów, zostawiałem otwartą obudowę kompa z nadzieją, że trochę odparuje. Ale nawet trzy tygodniowy urlop nie pomógł.
Na komputer można zrobić jakiś pokrowiec z watoliny, gorzej z monitorem i peryferiami.

Taka sama sytuacja jest w aucie.
Poza "zaparowanymi" gliceryną szybami, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku, przestał mi działać np. klakson, okazało się, że styki w kierownicy blokowała warstewka gliceryny, po wyczyszczeniu działa OK.

--
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak zabić monitor e-papierosem

Postautor: shpongled » czw wrz 22, 2022 8:52 am

To samo tylko z kompem, nie domknięta obudowa i wszystko zawalone gliceryną...
PS. Monitor to chyba mam pancerny, tony gliceryny wjechały w niego i działa, mimo iż ma ze 6 lat.;)
***** ***

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość