Zadyma w pokoju a elektronika?

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: edarek » wt paź 06, 2020 12:41 pm

Tym oto sposobem przechodzimy od wpływu chmury na elektronikę do przedświątecznych porządków.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: lesstro » wt paź 06, 2020 12:32 pm

Ale robił ktoś eksperyment? Powierzchnia hydrofobowa faktycznie sugeruje natręctwo wobec wody, ale na glicerynę może tez zadziałać.
Pod rozwagę dla borykających się z tym problemem przytoczę osobisty przykład, jak pozbyć się nadmiernie zaparowanych i brudnych szyb w mieszkaniu, może w aucie wapera też się to sprawdzi. Otóż od pewnego czasu mimo zwyczajowego pucowania przez małżonkę szyb z okazji wszelkiego rodzaju świąt i przełomów w kalendarzu, dość szybko zachodziły ponownie permanentną parą i nadawały się wizualnie do ponownego mycia. W pomieszczeniach mieszkalnych staram się nie wapować i dziwiło mnie to zjawisko więc doszedłem do wniosku, że to musi być od wszelkich możliwych wyziewów kuchennych (kuchnia otwarta). Zrobiłem test typu alergologicznego. Brudna szybę w kuchni wyczyściłem punktowo w kilku miejscach tym, co było pod ręką: ocet, spiritus, kilka płynów do mycia okien oraz Fairy do naczyń (lokowanie produktu :facepalm:). Po dwóch tygodniach można było zobaczyć efekty. Bezkonkurencyjny okazał się Fairy; nic nie osiadło w tym miejscu. Odkąd umyłem nim okna problem się nie pojawił. Wniosek, tłuszcz był osadzony na szybie, do którego szybko i permanentnie przywierała para z brudem z otoczenia. Może to komuś pomoże, tylko ostrzegam, ciężko i długo wymywa się później pianę z szyby. :lol: Czysto teoretycznie, tak umyta szyba powinna mieć także właściwości glicerynofobiczne, bo ta też jest trochę tłustawa w konsystencji.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: bulit73 » wt paź 06, 2020 9:41 am

Próbowałem wszelakich sposobów i w okresie jesienno-zimowym efekt jest cały czas taki sam, zaparowana przednia szyba.
Wiem, ze gdybym miał klimę byłoby pewnie o wiele łatwiej, niestety jej nie mam.
Używałem antypary ale jak dla mnie daje ona tyle samo, co zwykły płyn do mycia szyb.Po protu co 2-3 dni czyszczę szybę.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: iron64 » wt paź 06, 2020 9:16 am

Tlenek ceru to na zewnątrz raczej i ostrożnie bym sugerował bo można zrobić soczewkę.
Obrazek
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: Bezimienny » wt paź 06, 2020 8:09 am

@VapeLab, co do szyb, to spróbuj najpierw ceroxem (tlenek ceru) przejechać. Nie tylko eliminuje rysy (a w nich osiada najwięcej gliceryny), ale świetnie radzi sobie z wszelkimi tłustymi nalotami. Ja jeszcze stosuję od środka antyparę.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: Wampir z Pniew » wt paź 06, 2020 7:41 am

@
Awatar użytkownika
edarek
K2 powiadasz... kupię w Auchan i zobaczymy ile to przetrwa, bo już wszystkie pianki i inne cuda na kiju przerobiłem. :-D
Tak więc @
Awatar użytkownika
ania125
, ja muszę mieć płyn, który zabija 99,9% gliceryny z szyby. :lol:

A wracając do tematu, żeby nie schodzić ze ścieżki, to przez lata pracowałem stacjonarnie w sklepie a jak wiemy, sprzętów tam
co nie miara a do tego ilość osób chmurzących na metr kwadratowych przypomina raczej slumsy w Indiach. Powiem tak,
kasy fiskalne, laptop, automat do kawy i inne badziewie tego pokroju mimo lat nie nabierało wody, że tak to sobie ogólnie nazwę.
Jednie czasami wysoko na suficie (sufit podwieszany był ażurowy więc widać było sufit właściwy) skraplało się coś tam tylko
nie wiadomo czy to była wina wadliwej klimatyzacji, osób wapujących czy też jakości galerii handlowej. ;)
W domowych warunkach też nie zaobserwowałem jakiś dramatów, chociaż raz na tydzień mam sprzątanie. Prócz tego,
czy ktoś na prawdę nie wietrzy pomieszczeń i kisi się w pokoju co by ciepło nie uciekło i tak przez całą zimę?
ania125
Waperka
Waperka
Posty: 135
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 11:18 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Kobieta

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: ania125 » wt paź 06, 2020 7:19 am

VapeLab pisze:(...) bo jak mam myć od środka przednią szybę to jestem chory a efekt i tak trzyma góra kilka dni. :(


Lepiej to, niż skrobać zamarzniętą. :-D
Ja swoją szybę raz na jakiś czas zwykłym płynem do szyb myje i jest ok.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: edarek » wt paź 06, 2020 7:11 am

@VapeLab wszystko zależy od płynu. Ja przerobiłem ich sporo i najlepiej sprawdza mi się K2 Nuta. Pierwsze mycie jedną mikrofibrą, drugie nową, czystą. Mam dużą szybę, ale staram się jechać przez całą długość jednym ruchem. Taki :offtopic:.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: Wampir z Pniew » wt paź 06, 2020 7:04 am

@
Awatar użytkownika
bertoVapes
W końcu będziesz mógł opowiedzieć swoją łzawą historię o powodzi w kompie. :lol:

No właśnie, przy okazji jak już wypłynął temat szyby samochodowej. Może ktoś ma jakiś niezawodny sposób
bo jak mam myć od środka przednią szybę to jestem chory a efekt i tak trzyma góra kilka dni. :(
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Zadyma w pokoju a elektronika?

Postautor: Krasnal45 » wt paź 06, 2020 6:59 am

@
Awatar użytkownika
lesstro

To działa na parę wodną. Na drobiny gliceryny niekoniecznie.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość