Nocne ładowanie

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
Hip3q
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 20, 2019 12:59 am
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Nocne ładowanie

Postautor: Hip3q » ndz mar 31, 2019 9:31 pm

DamianGR pisze:
robertanisz pisze:Pamiętajmy o zapalonych lampkach na choince.Znam osobę której zapaliła się choinka od lampek.

Relatywizujesz.To choinka była przyczyną zapalenia się lampek . Gdyby nie choinka nikt nie wieszałby lampek a tym bardziej by ich nie zapalał. :mrgreen:


Wcale się nie dziwię... ja już od bardzo dawna używam elektrycznych lampek, które po podłączeniu do prądu się zaświecają :mrgreen: ale jeżeli ktoś woli lampki zapalać... no cóż, takie mogą być efekty :wtf:
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne ładowanie

Postautor: Master_PiT » ndz lis 25, 2018 9:59 am

Ja zawsze, każde ogniwo ładuje prądem 0.5A

Ostatnio kupiłem 4 akku z nexuna i zrobiłem im normal test, to trochę zaczęło mi się palić pod dupą, bo to nie było ladowanie kilka h, tylko kilkanaście :D


A co do ładowarki to polecam litokala lii-500
Ładuję nią wszystko od 2lat
PufPufDaddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 18, 2018 8:57 pm
Lokalizacja: TORUŃ
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne ładowanie

Postautor: PufPufDaddy » ndz lis 25, 2018 9:27 am

Nie rozładowuje baterii przecież do końca. Z tego co się orientuję to ładowarki również lądują takim prądem do 0.5A. Zazwyczaj po podłączeniu o 1 w nocy, wstając o 8 mam naładowaną baterie. Box posiada QC ale wiadomo, że staram się unikać takiego ładowania. Chociaż raz czy dwa podłączyłem pod ładowarkę QC. Bateria była chłodna ale mod mocno się grzał w okolicy portu usb

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Nocne ładowanie

Postautor: Haze » ndz lis 25, 2018 9:21 am

PufPufDaddy pisze:... Jednak znalazłem w domu stara ładowarkę do telefonu z prądem wyjściowym na poziomie 350-400mah.

Z taką ładowarką to będzie bardzo dłuuuga noc :smile: Dla dobrej 20700 nawet 10 godzin może nie wystarczyć ...
Obrazek
Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne ładowanie

Postautor: WE514 » ndz lis 25, 2018 7:52 am

Mały prąd ładowania = dłuższy czas ładowania (" zdrowiej " dla ogniwa, czyli przez noc można spokojnie akumulatory naładować
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
PufPufDaddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 18, 2018 8:57 pm
Lokalizacja: TORUŃ
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne ładowanie

Postautor: PufPufDaddy » sob lis 24, 2018 11:00 pm

Długo zastanawiałem się nad kupnem ładowarki do akusow. Wiadomo, sama ładowarka nie jest wielkim kosztem. Jeżeli nie chcę wyświetlacza to taki xtar mc2 spokojnie wystarcza. Jednak znalazłem w domu stara ładowarkę do telefonu z prądem wyjściowym na poziomie 350-400mah. Posiadam VandyVape Pulse 80W, który posiada zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora i inne zabezpieczenia. I tak naprawdę takie lądowanie w boxie z taką ładowarka jest bezpieczne dla akumulatora.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nocne ładowanie

Postautor: Tommy Black » ndz gru 18, 2016 3:12 pm

robertanisz pisze:Aj,naprawdę jakąś poprawność chcecie tu wprowadzić.Faktycznie to mało ważne .

Robert! :-P
nikt.jpg


Nikt nie ma na to czasu...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nocne ładowanie

Postautor: robert » ndz gru 18, 2016 12:19 pm

Aj,naprawdę jakąś poprawność chcecie tu wprowadzić.Faktycznie to mało ważne .
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nocne ładowanie

Postautor: Tommy Black » ndz gru 18, 2016 9:04 am

robertanisz pisze:Pamiętajmy o zapalonych lampkach na choince.Znam osobę której zapaliła się choinka od lampek.


Tu miała miejsce zapewne podobna sytuacja do tej, w której osoba, którą zna mój kolega, przeładowała swojego boxa i ten się też zapalił.Box się zapalił, nie kolega.
Tak więc, należy i w przypadku choinek, zachować szczególną ostrożność i nie ładować po nocach albo podczas wyjść na spacer do lasu.

DamianGR pisze:To choinka była przyczyną zapalenia się lampek . Gdyby nie choinka nikt nie wieszałby lampek a tym bardziej by ich nie zapalał.


O właśnie, lampki najlepiej zabierać ze sobą w czasie dłuższych wyjść.Nie wieszać, nie zapalać.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Nocne ładowanie

Postautor: DamianGR » sob gru 17, 2016 9:26 pm

robertanisz pisze:Pamiętajmy o zapalonych lampkach na choince.Znam osobę której zapaliła się choinka od lampek.

Relatywizujesz.To choinka była przyczyną zapalenia się lampek . Gdyby nie choinka nikt nie wieszałby lampek a tym bardziej by ich nie zapalał. :mrgreen:

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości