WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
alter_e
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Otrzymał podzięk.: 9 razy

Re: WISMEC EXO SKELETON ES300 Buuuum !!!!!!!!!!!!!!

Postautor: alter_e » 23 wrz 2018, 20:16

Współczuję. To może zachwiać poczuciem bezpieczeństwa:/

lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 13
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 22 razy

Postautor: lukiboss » 23 wrz 2018, 22:53

Wismec obecnie to całkiem porządny sprzęt, np. Gen3 bardzo fajnie się spisuje.
Ogólnie Wismec ma swoją renomę bo rzeczywiście kiedyś robił kiepskie sprzęty:
RX200 - brak balancera (sporo osób ładowało go po usb i płakali, że im się boxy palą) i kiepskie gniazdo
Predator - bardzo kiepskie gniazdo + zbierający się brud w przycisku który prowadził czasami do auto-fire
Z każdym boxem coś tam naprawiali i teraz na prawdę nie ma się do czego przyczepić.
A jak tak patrzeć na przeszłość, to z chęcią pogadałbym o serii IPV, bo początki miała nieciekawe... IPV3 - wbudowane ładowanie, które odradza sam producent + dodatkowo ładowane było jakimś okrągłbym portem... Przycisk "dotykowy" który był tylko z zewnątrz, bo nie był do niczego podpięty xD Klapka do baterii którą trzeba było za każdym razem odkręcać... No a jakoś o tej serii się źle nie mówi. Tak samo obecnie nie ma co na Wismeca psioczyć.
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 338
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podzięk.: 392 razy

Postautor: bezi2 » 23 wrz 2018, 23:03

Praktycznie nigdy nie ładuje akumulatorków w modach tak więc brak balansera jakoś nie spędza mi snów z powiek - co do słabych głowic to faktycznie sporo o tym słyszałem ale najczęściej u mnie jeden box lub rurka jest przypisana do jednego parownika tak więc za mocno głowice u mnie nie pracują - pewnie dlatego oba Rx jeszcze żyją.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Bocian
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Postautor: Bocian » 24 wrz 2018, 00:31

Coś jest na rzeczy. Mojemu ojcu spalił się RX2/3. Elektronika poszła z dymem.

Jednym z dyżurnych sprzętów u mnie jest Luxotic, pół roku bez problemów. Może nie pieprznie... :)
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 338
Podziękował: 68 razy
Otrzymał podzięk.: 392 razy

Postautor: bezi2 » 24 wrz 2018, 01:36

Czy ten Rx padł podczas ładowania?

Od dzisiaj na noc także będę wyciągać ogniwa Wieśkowi
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Bocian
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy

Postautor: Bocian » 24 wrz 2018, 02:33

Stał w szafce z ogniwami, bez atomizera. Nikt nie wiedział że coś się z nim dzieje. Mógł zjarać mieszkanie...
Awatar użytkownika
Metall
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1438
Podziękował: 1038 razy
Otrzymał podzięk.: 701 razy

Postautor: Metall » 06 sie 2019, 22:36

Tommy Black pisze:
Tenmen pisze:Uwaga na Wismeca Skeleton...

Tym razem firma Wismec przesadziła z dosłownością nazwy. :-P Czyli można wierzyć i producentom. ;)

Wyrazy współczucia Tenmen. :(

Edit:

Przypomniałem sobie że nie tak dawno czytałem na jakimś zagranicznym serwisie że, firma Sony nie zaleca uzywania swoich ogniw do urządzeń waperskich i nie ponosi z tytułu takiego używania ewentualnej odpowiedzialności. Chyba u nas tez coś o tym było. Pominąłem ten długi artykuł bowiem nie używałem i nie zamierzam używać żadnych ogniw Sony.
Z Twoich zdjęć wynika że właśnie miałeś tam jakieś VTC Sony. Jedyna nadzieja w biegłym rzeczoznawcy który może uznać że to jednak wina samego moda Wismeca.

Hm, no to jakich ogniw 18650 w końcu najlepiej i najbezpieczniej używać?
Ponoć jest ta cała Święta Trójca Aku: LG HG2, Samsung 30Q no i właśnie Sony VTC5 (i VTC6). A tu teraz czytam, że sony vtc to jednak kupa jest jako zasilanie do e-peta...

Poza tym czy należy wyciągać aku z moda na noc, nawet jak mod jest wyłączony?
Wiem, że aku źle użytkowane mogą narobić kłopotu, ale chciałbym wiedzieć jak minimalizować ryzyko wystąpienia tych kłopotów. Podstawowe zasady użytkowania aku znam, ale pozostają jeszcze właśnie takie niuanse, jak np. wyciągać aku z moda na noc czy to jednak zbytnia przesada?
* * * * *
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego!"
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 170
Podziękował: 78 razy
Otrzymał podzięk.: 124 razy

Postautor: Qra » 07 sie 2019, 08:21

Metall pisze:Hm, no to jakich ogniw 18650 w końcu najlepiej i najbezpieczniej używać?
Ponoć jest ta cała Święta Trójca Aku: LG HG2, Samsung 30Q no i właśnie Sony VTC5 (i VTC6). A tu teraz czytam, że sony vtc to jednak kupa jest jako zasilanie do e-peta...

Moim zdaniem trzeba brać poprawkę na kilka czynników.
1. Jak wszystko na czym można zrobić kasę jest podrabiane. Tutaj jest dobry artykuł na ten temat. I nawet jak coś jest drogie to nie musi być oryginalne z czego sprzedawca może nie zdawać sobie sprawy...
2. Elektronika w modzie może być walnięta i czy to Wismec czy inny sprzęt to może być wadliwy, a że w grę wchodzą ogniwa co potęguje zagrożenie.
3. Jak sam zauważyłeś, użytkowanie ogniwa ma znaczenie.
Ja korzystam z VTC5, LG HG2 i HG4 oraz z Samsunga 40T i nie narzekam. VTC i T40 są z pakietów bo mają ślady po blaszkach i tak sobie myślę że jeżeli były montowane docelowo jako baterie do elektrosprzętu to tam firmy nie kupowały podróbek... ale to tylko moja teoria ;)

A tak po prawdzie to i z drewnianego kościółka cegła na głowę może spaść...
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 163
Otrzymał podzięk.: 85 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 07 sie 2019, 08:46

Mam VTC5, VTC6 i VTC5A. Wszystkie sprawują się bardzo dobrze. Najstarsze VTC5 poszły co prawda w odstawkę, bo naderwały się izolatory, a w moich lokalnych Vape shopach mają tylko koszulki naprawcze, ale po ponad 2 latach nadal dobrze trzymały.

Co do wyciągania na noc, to ja zawsze wyciągam. Kwestia spokojnego snu ;) Jest też sprawa pobierania prądu pomimo wyłączenia. Problem raczej marginalny. Poszła jedynie kiedyś fama, że Mody z chipami YiHi potrafią zjechać baterię na zbyt niski woltaż, co może skrócić jej żywot.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 09:42 przez Krytyk na kacu, łącznie zmieniany 1 raz.
..:: Armour Pro + Kylin M RTA :: Aegis X + Blotto RTA :: RPM 40 ::..
Awatar użytkownika
Superlux
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 817
Podziękował: 808 razy
Otrzymał podzięk.: 411 razy

Postautor: Superlux » 07 sie 2019, 09:33

@
Awatar użytkownika
Metall

F-ma Sony informowała już 3 lata temu że kończą produkcję i że kończą się już zapasy magazynowe. To był pierwszy sygnał dla zgrabnych, małych chińskich rączek. I rzeczywiście przez prawie rok przeczytałem multum artykułów o fejkowych Soniakach ( co nie oznacza że na rynku nie ma już tych prawilnych, jeszcze są ). Na Batterybro był fajny artykuł pokazujący dokładnie jak odróżnić oryginalną batkę od klona...i to dotyczylo właściwie tych kilku firm które jako jedyne ( ! ) produkują oryginalne aku. Trzeba to sobie wyszukać. Na szczęście Murata przejęła ten segment produkcji od Sony i teraz będziemy kupować oryginalne Sony brandowane przez Muratę...zanim sama Murata nie stworzy czegoś nowego, własnego.
Nie sprowadzam Soniaków z Chin, jeżeli muszę to kupuję np w BTO gdzie każda batka jest dokładnie sprawdzana a wyniki są porównywane z kartą katalogową i z innymi danymi. To samo można powiedzieć np o Batimexie czy o małej manufakturze - Batlit która bierze Sony z BTO. Nie kupuję ich u Edka bo nie mam tej pewności. Znam dwóch ludzi z BTO i wiem od nich jak wygląda kontrola jakości, testy itp itd.

To samo dotyczy rewrapów, omijam szerokim łukiem wszystkie Ijoy'e, AWT, Ampkingi, Baseny itp itd.
W całym swoim waperskim życiu mialem zaufanie tylko do nielicznych rebrandowanych baterii. Keeppower, słynne AW ( w środku był równie słynny Panasonic CGR18650CH ). Bywały również momenty że nieźle wyrabiały się także Efesty, Aspire czy Mnke ( oczywiście nie wszystkie ) ale ta lista jest krótka.

Co kupować ? Oryginalne akusy od - Sony / Murata, Panasonic / Sanyo, LG, Samsung i Molicel...i to już jest koniec przewodu pokarmowego.
Gdzie kupować ? W specjalistycznych sklepach, niekoniecznie w vape shopach.

@
Awatar użytkownika
Qra

" ...VTC i T40 są z pakietów bo mają ślady po blaszkach i tak sobie myślę że jeżeli były montowane docelowo jako baterie do elektrosprzętu to tam firmy nie kupowały podróbek... ale to tylko moja teoria ;) ..."

I to jest słuszna teoria, wszędzie są jakieś wpadki ale fakt faktem - paradoksalnie najpewniejsze Sony to właśnie te pochodzące z pakietów. Jeżeli chodzi o Sony to polecam BTO ( niestety po cenach państwowych :mrgreen: ) i Batlit ( taniocha pochodąca właśnie z pakietów ...prosto z BTO ). Moje pewniaki aczkolwiek sam używam głównie LG i Samsung.

:beer:
Obrazek

Wróć do „Bezpieczeństwo”