Zamglony pokój a w nim...

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Jupiter » sob sie 03, 2019 11:53 pm

Metall pisze:No dobra, doceniam Wasz optymizm, choć szczerze go nienawidzę i mnie on mierzi, ale jednak pesymistycznie można założyć, że po kilkunastu latach vapowania w płucasz vapera uzbiera się szklanka liquidu :D

No nie wiem, wapowanie suszy więc ta szklanka płynu to raczej niemożliwe, zresztą szklanki lepkiej cieczy w płucach nie dożyjesz, tak że spoko... Wapuj dalej. :ok:
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Raz2trzy » sob sie 03, 2019 10:06 pm

Zawsze lepsze to niż 2 szklanki smoły... Najbardziej rozwala mnie to jakieś takie podświadome zakładanie, że wejp nie szkodzi. Przecież to w dalszym ciągu jest nałóg, może nieco mniej paskudny ale wciąż szkodliwy dla zdrowia :?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Metall » sob sie 03, 2019 8:48 pm

No dobra, doceniam Wasz optymizm, choć szczerze go nienawidzę i mnie on mierzi, ale jednak pesymistycznie można założyć, że po kilkunastu latach vapowania w płucasz vapera uzbiera się szklanka liquidu :D
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Zamglony pokój a w nim...

Postautor: DooshPastesh » sob sie 03, 2019 4:39 pm

Primo, coś jednak przy wydechu z płuc wylatuje. Secundo elektronika i jej elektrostatyczność na to do siebie że mnóstwo rzeczy lubi się do niej przykleić.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Jupiter » sob sie 03, 2019 4:32 pm

Myślę że organizm ludzki po wchłonięciu glikolu, gliceryny, aromatów czy nikotyny poprostu absorbuje to i wydala, nie gromadzi tego. Laptop czy inny sprzęt nie ma jeszcze takich możliwości.
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Metall » sob sie 03, 2019 2:58 pm

Raz2trzy pisze:
Lazarus pisze:Paliłem w czterech ścianach robiąc Londyn z pokoju do czasu aż mój laptop przestał działać. Oddany na gwarancje, okazało się że jest zalany (cała płyta główna i wszytko co w środku było w mieszance gliceryny z glikolem) lepka, tłusta i słodka para powoli kondensowała się w laptopie który ją zasysał i zasysał przez dwa lata aż w końcu przestał działać. Oczywiście laptop przeznaczony do grania tak więc pracując był stale gorący. Od tamtej pory pełen przeciąg latem jak palę w pokoju, zimną ograniczam się do szpary w oknie przez którą wydmuchuję dym. *czajniczek*

PS. Kolega wspomniał o osadzaniu się na oknach, u mnie tylko zimą kiedy w mieszkaniu jest cieplej niż na zewnątrz.

Tak właśnie myślałem, że nie może to być obojętne, zwłaszcza z uwagi na lepkość cieczy.


W takiej sytuacji na usta ciśnie mi się pytanie: a co z płucami? :D

Skoro ta lepka maź osadza się w środku lapka, który ją zasysa przez wiatraki, to w płucach tym bardziej się chyba osadza. Tak więc istnieje prawdopodobieństwo, i to chyba nawet dość duże, że wskutek vapowania płuca wypełniają się glikolem i gliceryną wraz z dodatkami.

Jakieś rozsądne opinie na ten temat?
Awatar użytkownika
Lazarus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: wt cze 11, 2019 7:17 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Lazarus » sob sie 03, 2019 11:18 am

Sądzę że na telewizor, ruter czy sprzęt audio tak to nie wpłynie aczkolwiek dla świętego spokoju możesz odpuści palenie w pokoju. Wyżej odpisywałem laptopa do grania który się niemiłosiernie grzał a do tego zasysał ten dym przez wiatraki więc miało się co skraplać.
Aegis Legend + Kylin M
Vandy Vape Swell + Kylin M
DOVPO Blotto RTA
Awatar użytkownika
-Evendi-
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: wt sie 14, 2018 9:33 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamglony pokój a w nim...

Postautor: -Evendi- » pn lip 29, 2019 5:11 am

Kiedyś czytałem gdzieś o pochłaniaczach mających zredukować opisany problem.

Nie pamiętam tylko jak z ich skutecznością do końca było.

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka
brodacz001
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 07, 2019 3:13 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Podziękował: 55 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamglony pokój a w nim...

Postautor: brodacz001 » ndz lip 28, 2019 11:58 pm

Lazarus pisze:Paliłem w czterech ścianach robiąc Londyn z pokoju do czasu aż mój laptop przestał działać. Oddany na gwarancje, okazało się że jest zalany (cała płyta główna i wszytko co w środku było w mieszance gliceryny z glikolem) lepka, tłusta i słodka para powoli kondensowała się w laptopie który ją zasysał i zasysał przez dwa lata aż w końcu przestał działać.


No to lipa. Ja mam w pokoju w którym wapuję ( wapuję-słowo nieznane w tym edytorze ) komputer,telewizor,ruter,modem,sprzęt audio
i nie chciałbym żeby coś po dwóch latach z tego powodu przestało działać :((
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Zamglony pokój a w nim...

Postautor: Raz2trzy » ndz cze 30, 2019 1:33 pm

Lazarus pisze:Paliłem w czterech ścianach robiąc Londyn z pokoju do czasu aż mój laptop przestał działać. Oddany na gwarancje, okazało się że jest zalany (cała płyta główna i wszytko co w środku było w mieszance gliceryny z glikolem) lepka, tłusta i słodka para powoli kondensowała się w laptopie który ją zasysał i zasysał przez dwa lata aż w końcu przestał działać. Oczywiście laptop przeznaczony do grania tak więc pracując był stale gorący. Od tamtej pory pełen przeciąg latem jak palę w pokoju, zimną ograniczam się do szpary w oknie przez którą wydmuchuję dym. *czajniczek*

PS. Kolega wspomniał o osadzaniu się na oknach, u mnie tylko zimą kiedy w mieszkaniu jest cieplej niż na zewnątrz.

Tak właśnie myślałem, że nie może to być obojętne, zwłaszcza z uwagi na lepkość cieczy.

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości