Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: iron64 » sob sie 31, 2019 9:46 am

Znak CE, często znaczy tylko China Export. Bardzo podobny wygląd i w zasadzie nikt nie będzie tego sprawdzał. Chińczykom to wystarcza ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Tomba » sob sie 31, 2019 9:02 am

Przestudiowałem ciekawe i obszerne opracowanie dotyczące odpowiedzialności za wyrób: https://www.iph.krakow.pl/images/do-pob ... _Bator.pdf

Jeżeli produkty Asmodusa są oznaczone znakiem CE (a moim zdaniem muszą być) i zapis odnośnie dekoracyjnego charakteru ich wyrobów nie został przeniesiony np. do instrukcji użytkowania i na opakowanie, to nie będzie on miał dla konsumenta znaczenia.
Tym bardziej, kupując ich produkty w obszarze UE, w razie problemów beknie za to dystrybutor.

Jak ktoś ma boxy Asmodusa kupione na terenie UE, to niech sprawdzi jak wygląda ta kwestia. Czy jest gdzieś wzmianka o dekoracyjnym charakterze i czy na opakowaniu jest znak CE?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Metall » sob sie 31, 2019 7:49 am

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, chyba trochę się zacietrzewiłeś, Sony raczej starało się umyć ręce od tego całego bałaganu z EIN niż przyłączać się do nagonki.
A co do ich akumulatorów to aż taką kupą nie są, jak je prezentujesz ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Tommy Black » sob sie 31, 2019 6:23 am

Metall pisze:Tommy Black pisze:

A ja nigdy nie zapomnę deklaracji firmy Sony o tym że jej ogniwa nie nadają się i nie zalecają używania ich w elektronicznych papierosach. No to, nie wiem jak inni, ale ja wywaliłem wszystkie Sony.
Ja używam i sobie chwalę (odpukać). Jak wybuchną mi w ryłko albo się zapalą to nie omieszkam Was o tym fakcie poinformować.


Ale ja ich nie wywaliłem z obawy o wybuchy czy coś podobnego. Mnie zirytowała hipokryzja i koniunkturalizm oraz de facto, obrzydliwe tchórzostwo Sony. To było też w momencie historycznym ostrej jazdy po ein na całym świecie. I jakoś przyłączenie się Sony do tej jazdy było po prostu tyleż obrzydliwe co zbyteczne.
A poza tym, to ja od lat uważam że ogniwa Sony są totalnie przereklamowane i gówno warte.I ja nie zalecam ich do niczego oprócz wiatraczków w czapeczkach bejsbolowych.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Metall » pt sie 30, 2019 9:28 pm

Maciejko pisze:Cóż Panie @
Awatar użytkownika
Metall
, każdy orze jak może. Nie dziwi mnie to, że chcą sobie zostawić furtkę, w razie jakiegoś wypadku. A "disclaimer" taki jest, żeby nie było niejasności. A ich informacje o modach są podane, w sposób hipotetyczny. Gdyby można je było zasilać i używać, to właśnie takie miałyby parametry. Ale nie można, bo służą do dekoracji. To sytuacja podobna do tej z żarówkami. Jeżeli kupisz zwykłą żarówkę, taką z wolframowym żarnikiem, to tam na opakowaniu też jest elaborat o tym, że to żarówka do zastosowań specjalnych i nie służy do oświetlania pomieszczeń w domu. Absurd? Oczywiście. Ale każdy chce być kryty i już. :)

Nie mylmy dwóch różnych pojęć. Jednym z nich jest próba wyłączenia odpowiedzialności za nieumiejętne korzystanie z produktów pewnej firmy przez skretyniałych klientów, a drugim jest po prostu ewidentne kłamstwo.

Asmodus produkuje e-papierosy (w uproszczeniu), których przeznaczeniem jest bycie zasilanymi przez akumulatory. Nie jest ich przeznaczeniem bycie jedynie jakąś dekoracją. Gdyby były dekoracją to zupełnie niepotrzebne byłoby implementowanie w nich elektroniki, kabli, styków, wyświetlaczy itd. Podają stricte specyfikację techniczną swoich produktów, produktom o charakterze dekoracyjnym taka specyfikacja nie jest zupełnie potrzebna. Co do przykładu żarówki, na który się powołałeś. Jej przeznaczeniem jest świecić, bredzą jednak, że nie powinna służyć do oświetlania pomieszczeń w domach, co jest oczywistym obejściem obecnego zakazu sprzedaży takich żarówek. Jednak producent nie pisze, że jest to tylko sprzęt dekoracyjny i nie należy podłączać go do prądu, bo coś tam.

lesstro pisze:To trochę, jak "Uwaga kawa może być gorąca" w macu, "Nie jeść" w instrukcji żelazka czy nasze sławetne "Produkt zawiera nikotynę" na ładowarce. Dziwny jest ten świat, że trzeba się bronic przed myślącymi inaczej (czytaj. debilami).

Co do kawy to po prostu ostrzeżenie, bo kawa faktycznie może być gorąca. Co do żelazka, żeby go nie jeść, jest to oczywiste ostrzeżenie, konieczne tylko dla idiotów, ale jednak przeznaczeniem żelazka nie jest jego spożywanie. Więc nawet ten debilizm jest zgodny z prawdą.

Nie mam nic do produktów asMODusa, żeby nie było. Ale nie trawię, gdy ktoś łże w żywe oczy twierdząc jednocześnie, że wszystko gra. Ich "disclaimer" - wg mnie - nie jest próbą wyłączenia odpowiedzialności za nieprawidłowe użycie ich sprzętu przez jakiegoś idiotę, ale jest po prostu robieniem z ludzi debili. Gdyby chcieli się zabezpieczyć to przynajmniej podaliby, jak ze sprzętu bezpiecznie korzystać i akumulatory o jakich parametrach w nich stosować z uwzględnieniem środków ostrożności. A w takim przypadku robią z ludzi po prostu debili. A ja tego ne lubię.
Poza tym jest jeszcze kwestia gwarancji. Rozumiem, że jak mod asmodua padnie mi po trzech dniach użytkowania i zaniosę go do sklepu z dowodem zakupu to sprzedawca zapyta mnie czy wkładałem do niego akumulatory? Moja twierdząca odpowiedź zaś spowoduje, że odejdę z kwitkiem, ponieważ użyłem sprzętu niezgodnie z przeznaczeniem (zakaz wkładania akumulatorów), ponieważ jest to przecież tylko produkt dekoracyjny, a nie e-papieros, którego przeznaczeniem jest bycie zasilanym przez akumulatory.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wchodzicie do spożywczaka a tam ser na półce. Na etykiecie są podane wartości odżywcze, skład, data ważności i informacja, że nie należy go spożywać, bo jest to tylko dekoracja. A takim zabiegiem producent chciał jedynie wyłączyć swoją odpowiedzialność za kogoś, kto się tym serem zatruje, dostanie po nim rozwolnienia, zrzyga się lub zadławi. Uważacie to za normalne. Ja nie. Wszystko musi mieć jakieś granice.

Tommy Black pisze:
A ja nigdy nie zapomnę deklaracji firmy Sony o tym że jej ogniwa nie nadają się i nie zalecają używania ich w elektronicznych papierosach. No to, nie wiem jak inni, ale ja wywaliłem wszystkie Sony.
Ja używam i sobie chwalę (odpukać). Jak wybuchną mi w ryłko albo się zapalą to nie omieszkam Was o tym fakcie poinformować.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Superlux » czw sie 29, 2019 3:33 pm

Tommy Black pisze:
lesstro pisze:To trochę, jak "Uwaga kawa może być gorąca" w macu, "Nie jeść" w instrukcji żelazka czy nasze sławetne "Produkt zawiera nikotynę" na ładowarce. Dziwny jest ten świat, że trzeba się bronic przed myślącymi inaczej (czytaj. debilami).


Ej, sir @
Awatar użytkownika
lesstro
nie wszyscy myślący inaczej to debile.Myślący inaczej niż my,of course. ;)

A ja nigdy nie zapomnę deklaracji firmy Sony o tym że jej ogniwa nie nadają się i nie zalecają używania ich w elektronicznych papiero raz pierwszy od ponad 3 lat sach. No to, nie wiem jak inni, ale ja wywaliłem wszystkie Sony.


Ale cały ten dział przejęła Murata i teraz to Oni brandują kolejne partie. Właśnie przyszła do mnie dostawa z Batimexu. Po raz pierwszy od ponad 3 lat zamówiłem coś co zostało stworzone, zaprojektowane w biurach Sony ale teraz stoi już za tym Murata. Ciekawe kiedy sami wymyślą coś nowego, podobno plany mają dalekosiężne...


:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: lesstro » czw sie 29, 2019 7:28 am

nie wszyscy myślący inaczej to debile.Myślący inaczej niż my,of course. ;)


Chciałem tak jakoś łagodnie to określić, a wyszło jakoś niezręcznie :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Tommy Black » czw sie 29, 2019 7:11 am

lesstro pisze:To trochę, jak "Uwaga kawa może być gorąca" w macu, "Nie jeść" w instrukcji żelazka czy nasze sławetne "Produkt zawiera nikotynę" na ładowarce. Dziwny jest ten świat, że trzeba się bronic przed myślącymi inaczej (czytaj. debilami).


Ej, sir @
Awatar użytkownika
lesstro
nie wszyscy myślący inaczej to debile.Myślący inaczej niż my,of course. ;)

A ja nigdy nie zapomnę deklaracji firmy Sony o tym że jej ogniwa nie nadają się i nie zalecają używania ich w elektronicznych papierosach. No to, nie wiem jak inni, ale ja wywaliłem wszystkie Sony.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: lesstro » czw sie 29, 2019 6:39 am

To trochę, jak "Uwaga kawa może być gorąca" w macu, "Nie jeść" w instrukcji żelazka czy nasze sławetne "Produkt zawiera nikotynę" na ładowarce. Dziwny jest ten świat, że trzeba się bronic przed myślącymi inaczej (czytaj. debilami).
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus - Polityka firmy co do akumulatorów i odpowiedzialności za produkty

Postautor: Maciejko » śr sie 28, 2019 8:35 pm

Cóż Panie @
Awatar użytkownika
Metall
, każdy orze jak może. Nie dziwi mnie to, że chcą sobie zostawić furtkę, w razie jakiegoś wypadku. A "disclaimer" taki jest, żeby nie było niejasności. A ich informacje o modach są podane, w sposób hipotetyczny. Gdyby można je było zasilać i używać, to właśnie takie miałyby parametry. Ale nie można, bo służą do dekoracji. To sytuacja podobna do tej z żarówkami. Jeżeli kupisz zwykłą żarówkę, taką z wolframowym żarnikiem, to tam na opakowaniu też jest elaborat o tym, że to żarówka do zastosowań specjalnych i nie służy do oświetlania pomieszczeń w domu. Absurd? Oczywiście. Ale każdy chce być kryty i już. :)

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości