ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Metall » śr wrz 18, 2019 10:26 am

iron64 pisze:Koledze Maskota polecam używać ogniw 21700 wtedy czas ładowania 0,5A spokojnie przekroczyć nawet może 12 godzin.
Metall, jasne, każdy robi po swojemu, ja też nie walczę z wiatrakami, po co. Dla mnie ważny jest czas ładowania. Dla Ciebie być może żywotność ogniwa, choć wcale nie jest powiedziane, że wyższy prąd ładowania je skraca. Może tak być może nie. Jedno wiem. Nie ma sensu walczyć o żywotność ogniw, bo nim się zestarzeją i tak zdąrzysz kupić kilka nowych.
Wyjdzie coś nowego, o większej pojemności i kupisz. A stare pójdą z boxem w dziale sprzedam.
Boxów dotyczy ta sama zasada. Mało który dożywa starości u jednego właściciela przecież. Idąc za ciosem to samo można powiedzieć o samochodach. Jedynie prezerwatywy się bronią tej zasadzie.

Ze mną problem jest taki, że ja się przyzwyczajam do tego, co mam. I to determinuje moje postępowanie w stosunku do rzeczy martwych. Dlatego jak coś mam i mi to odpowiada, to mam to dotąd, aż dobrze się spisuje albo mi się znudzi, czyli jakieś 2-4 lata ;)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: iron64 » śr wrz 18, 2019 10:10 am

Koledze Maskota polecam używać ogniw 21700 wtedy czas ładowania 0,5A spokojnie przekroczyć nawet może 12 godzin.
Metall, jasne, każdy robi po swojemu, ja też nie walczę z wiatrakami, po co. Dla mnie ważny jest czas ładowania. Dla Ciebie być może żywotność ogniwa, choć wcale nie jest powiedziane, że wyższy prąd ładowania je skraca. Może tak być może nie. Jedno wiem. Nie ma sensu walczyć o żywotność ogniw, bo nim się zestarzeją i tak zdąrzysz kupić kilka nowych.
Wyjdzie coś nowego, o większej pojemności i kupisz. A stare pójdą z boxem w dziale sprzedam.
Boxów dotyczy ta sama zasada. Mało który dożywa starości u jednego właściciela przecież. Idąc za ciosem to samo można powiedzieć o samochodach. Jedynie prezerwatywy się bronią tej zasadzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Metall » śr wrz 18, 2019 7:36 am

iron64 pisze:Nasze ogniwa bez problemu przyjmują wyższy prąd ładowania, są nawet to tego przystosowane, więcej nawet. Baterie, których używam w specyfikacji mają podany prąd ładowania 1A-4A, dlaczego miałbym je męczyć prądem 0,5A i czekać z 12 godzin? W imię urban legends?

Nie wiem czy to legendy czy mity, czy zwykłe pierdoły, ale ja po prostu lepiej czuję się psychicznie jak sobie ładuję prądem 500 mA. Przy tym prądzie ładowania nie zauważam wzrostu temperatury ładowanego ogniwa w stosunku do temperatury pokojowej. A np. już przy prądzie 1A aku są delikatnie cieplejsze. A ponoć wzrost temperatury aku sprzyja ich starzeniu się. Producenci podają, że można ładować wyższym prądem, nawet do 4A, co jest normalne w przypadku niektórych ogniw o dużej pojemności, ale być może ciągłe ładowanie ich większym prądem skraca ich żywotność i pojemność? A być może wcale nie skraca w stosunku do deklarowanej w specyfikacji, bo właśnie uwzględnia ona ładowanie wysokim prądem? A po prostu ładowania prądem mniejszym pozwala wyciągnąć z aku więcej cykli niż deklaruje producent i spowalnia spadek ich pojemności?
Nie wiem tego wszystkiego na pewno, ale dobrze mi z tym jak robię obecnie, więc po co mam to zmieniać? ;) Każdy lubi co innego i z czym innym mu dobrze :P
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Maskota » śr wrz 18, 2019 5:22 am

Żadne moje akusy, nawet nowe nie ładowały się w tej ładowarce 12h.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: iron64 » śr wrz 18, 2019 2:07 am

Nasze ogniwa bez problemu przyjmują wyższy prąd ładowania, są nawet to tego przystosowane, więcej nawet. Baterie, których używam w specyfikacji mają podany prąd ładowania 1A-4A, dlaczego miałbym je męczyć prądem 0,5A i czekać z 12 godzin? W imię urban legends?
Obrazek
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 8:53 pm

Golisi Needle w używam jako głównej ładowarki i też nie narzekam.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: DooshPastesh » wt wrz 17, 2019 8:21 pm

Ja tak samo. 500mA na noc nie boli, nawet w dzień czasem wytrzymam. A żywotność ogniwa dłuższa...
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Metall » wt wrz 17, 2019 7:38 pm

iron64 pisze:Wyobrażasz sobie czas ładowania 21700 prądem 0,5A? Ja nie, dla mnie to strata czasu, a już dużo mi go nie zostało, więc ładuję 3A, a ostatnio ktoś wspomniał o ładowarce 4A i już ją zamówiłem. Pal licho akumulatory, tanie są, mój czas jest ważniejszy.

Ja ładuję w nocy, jak śpię, więc czas potrzebny przy 500 mA mnie nie boli, ba, nawet jest optymalny ;)
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Superlux » wt wrz 17, 2019 7:11 pm

Mam Golisi Needle 2 i traktuję ją jako awaryjne wyjście (kupiłem ją przy okazji za mniej niż 10 plnów :mrgreen:) . Jest zbyt wolna - 0,5 na kanał, ale tak na jakiś krótki wyjazd może się przydać, chociaż zdecydowanie bardziej wolę mieć wybór i dlatego generalnie zbieram ładowarki o wyższym prądzie ładowania. Gdybym miał Xtara MC2 w podobnej cenie to wybrałbym właśnie jego, bo z tej całej chińskiej średniej półki marka Xtar jest chyba najpewniejsza... a takie Golisi to na razie tylko kolejny nołnejm, dopiero się wyrabiają (taka smutna prawda). Przy Nitecore i4 i Xtar VC 4 można zasnąć, wolne jak sk...n, Soshine jest już konkretniejsza, a Efest Luc v4, gdyby nie ostatnia awaria, był już w miarę a propos de facto znośny w tym temacie. EverActive u mnie zamiata inne moje ładowarki pod dywan, ale szybka nie jest. Xtar VC4s jest już szybszy albo ten Xtar (torpeda) ładujący prądem 4,1 A. Tylko, że to ostatnie cudo jest tylko na dwa sloty, a kosztuje prawie 200 plnów... a to już jest drożej niż 4-kanałowy Miboxer c4-12 (12A na 4 kanały).
Mam plan żeby zostawić sobie Golisi i Xtar VC 4 jako głęboką rezerwę, jako główną traktować everActive UC-4000 i dokupić jeszcze jedną bardzo szybką na dwa sloty, np. - Miboxer c2-6000 (w ok. 100 - 110 plnów, prawie 2 razy taniej niż Lux Torpeda od Xtara, ale nadal wystarczająco szybka... żeby poczuć wiatr we włosach :lol:).




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: iron64 » wt wrz 17, 2019 6:25 pm

Wyobrażasz sobie czas ładowania 21700 prądem 0,5A? Ja nie, dla mnie to strata czasu, a już dużo mi go nie zostało, więc ładuję 3A, a ostatnio ktoś wspomniał o ładowarce 4A i już ją zamówiłem. Pal licho akumulatory, tanie są, mój czas jest ważniejszy.
Obrazek

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości