ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Pelikan2 » pn wrz 09, 2019 10:24 am

Aloesik pisze:Po moim pierwszym poście, postanowiłem wyrzucić do kosza mechanika.
Oprócz tego że dosyć ciężko się wkłada micro usb, to dodatkowo "sprężynki" równie mozolnie się zaginają oraz skrzypią. Nie wiem czy to wina badziewnych materiałów których użyto do wyprodukowania tej ładowarki, lub może po prostu musi się "wyrobić" :brawo:


Te ładowarki tak mają, moja działa identycznie. Panowie z Xtar najwidoczniej nie są mistrzami spasowania i montażu. :lol:
A co ładowania, to obojętne. Ja najpierw wkładam baterię, a później podłączam do prądu.
Obrazek
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: The9Green » pn wrz 09, 2019 10:22 am

Nie ma znaczenia, bo ładowarka i tak max 0.5A będzie ładować, bo ma taki prąd ładowania. Żeby tego się dowiedzieć wystarczyłoby przeczytać instrukcje obsługi.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt sie 27, 2019 11:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

ŁADOWANIE AKUMULATORKÓW [POMOCY]

Postautor: Czekoladowy » pn wrz 09, 2019 10:11 am

Witam, wczoraj wybrałem się do vape shopu w okolicy. Po moim pierwszym poście, postanowiłem wyrzucić do kosza mechanika.
Zakupiłem 2x SONY VTC6, liquidzik oraz ładowarkę do akumulatorów - XTAR MC2.
Pierwsze odczucie- niezbyt dobre. Oprócz tego że dosyć ciężko się wkłada micro usb, to dodatkowo "sprężynki" równie mozolnie się zaginają oraz skrzypią. Nie wiem czy to wina badziewnych materiałów których użyto do wyprodukowania tej ładowarki, lub może po prostu musi się "wyrobić" :brawo:

Ale dosyć już o tym, teraz przechodzę do mojego głównego pytania które brzmi : - Jak najlepiej ładować akumulatorki.
Wsadzić akumulatorki po czym podłączyć micro usb, a usb do komputera, czy może usb wsadzić do kostki do ładowania a następnie do gniazda.
Nigdy nie byłem orłem z fizyki więc nie wiem czy bezpieczniej pod komputer, czy do gniazda.
PS. Kostka do ładowania to: SONY a [ INPUT: 100-240 VAC ~ 300mA 50-60Hz ] a OUTPUT to [ 5.0 VDC - 850mA)

Wydaje mi się że XTAR dopasuje się do tak wysokiego napięcia i zapoda tyle ile ma być. Jednak wolę się zapytać, żebym moich 2 nowych kolegów przypadkowo nie spalił etc.

Pozdrawiam :cycki:
:ed: VOOPOO Drag2, Dead Rabbit RDA, WOTOFO Profile Unity RTA :ed:

Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości