GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Haze » sob kwie 22, 2017 2:20 pm

Tym razem kilka grzałek od firmy, która wprawdzie niespecjalnie przejmuje się poprawną angielszczyzną :facepalm: ale za to deklaruje, że są robione ręcznie, hmmm:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Haze » wt kwie 18, 2017 7:43 am

TooCruel pisze: Tylko ją troszkę młotkiem za mocno potraktowałeś?

Nie, za mocno docisnąłem tarczę ścierną :smile: Zacząłem wprawdzie, według Twoich wskazówek, od papieru ściernego w wodzie ale szybko straciłem cierpliwość i stwierdziłem, że przyspieszę proces. Użycie twardego kamienia okazało się średnim pomysłem, ale jeszcze się nie poddałem jeśli chodzi o używanie dremela do lusterkowania.

Ten maluch pod MTL ma coś w środku czy jest pusty? Aż sobie otworzyłem Kaya żeby zobaczyć, że miejsca to za dużo tam nie ma ...
Obrazek
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: TooCruel » pn kwie 17, 2017 10:13 pm

Piękna grzała... Tylko ją troszkę młotkiem za mocno potraktowałeś?
Ja rozkminiam co by tu wrzucić do kajtka MTL, czyli w drugą stronę. Wybór padnie chyba na tego micruska(tak to takie z tyłu to 1 grosz):
Obrazek
I jeszcze mi coś wlazło przed obiektyw / szybko zapierdzielało, więc tylko tyłek widać(skala bez zmian - punkt ostrości manualny):
Obrazek
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Haze » pn kwie 17, 2017 6:59 pm

No nie jest łatwe życie początkującego krętacza :mrgreen: - poniżej coś co na jakichś 15% swojej długości nieco nawet przypomina staggered fused claptona:

Obrazek

Pokazuję tylko żeby zaznaczyć, że dremel z kamieniem szlifierskim średnio nadaje się do zrobienia lusterkowania *mrgreen* *mrgreen* - ściąga za dużo materiału.
Ale walczę dalej, myślę że następne podejście będzie trochę bardziej udane. Nadzieja jest bo fused claptony już w miarę mi wychodzą :smile: :

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Tommy Black » pt kwie 07, 2017 4:16 pm

Haze pisze:Kolejne pudełko chińskich wynalazków


Wielkie dzięki. Zastąpiłeś mi lupę i mikroskop elektronowy, bo gdzieś się zapodzialy kiedy przełamywałem tabletkę aspiryny na pół. :-P
Ale, to raczej chińskie wykonanie, bo wynalazki to niekoniecznie chyba?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Haze » pt kwie 07, 2017 4:11 pm

Kolejne pudełko chińskich wynalazków :mrgreen: :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Tommy Black » pt kwie 07, 2017 12:32 pm

TooCruel pisze:Chińskim marzeniem o track coilu wykonanym mechanicznie / fused claptonem z taśmowym rdzeniem(który skutecznie uniemożliwia transport liquidu na zewnętrzną warstwę)?


O i to już jest jakaś informacja podana 'ludzkim" językiem. :-P

Niestety, Too, mamy takie grzałki jakie udaje nam się dostać. Itu należy się cieszyć że jeszcze do takich mamy dostęp.Dlatego staramy się w jakimś sposób, bez wspomagania exelem,
dobrać takie parametry aby te grzałki jak najlepiej wykorzystać. Wątpię abym umiał je na przykład rozebrać i złożyć inaczej.
Pewnie że nigdy nei uzyskam tego co na grzałakch robionych ręcznie, ale przynajmniej poznaję różne rodzaje grzałek , różne techniki i to mnie cieszy.
Jasne że na dobranie optymalnych parametrów tracę sporo czasu a i tak pewnie z powodu ułomności taśmowych tych grzałek, tego maximum/optimum nie uzyskam.
Ale ja akurat lubię te zabawę, mimo że nieraz mam ochotę wyrzucić taką grzałkę przez okno... ;)
Awatar użytkownika
TooCruel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 211
Rejestracja: sob mar 04, 2017 2:29 pm
Lokalizacja: Polska / Niemcy
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 289 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: TooCruel » pt kwie 07, 2017 9:42 am

Dlaczego nie jest? I czym jest?

Chińskim marzeniem o track coilu wykonanym mechanicznie / fused claptonem z taśmowym rdzeniem(który skutecznie uniemożliwia transport liquidu na zewnętrzną warstwę)? Wstawiamy taśmę do środka grzałki i liczymy, że jakimś cudem serpent mini przeteleportuje liquid na zewnętrzną warstwę szczelnie odgrodzoną od nośnika / liquidu. Taka prost infografika / może w czymś tam pomoże. Nr1 = chinol... Nr2 = Track Coil... Nr3 = SFC... Nr4 = SFC z luźnym rdzeniem środkowym:
Obrazek

Haze pisze:@TooCruel:
1. Zapewniam Cię, że z tego co pisałeś więcej zostało niż przeleciało.

Przeleciało... przeleciało... :)
Haze pisze:Niestety nie mam excela, który policzyłby mi HF np. dla jakiegoś zakręconego Juggernauta, więc tak trochę metodą "małego Kazia" próbuję sobie porównać te wszystkie wynalazki i wybrać najlepszą z mojego punktu widzenia.

Też nie mam np dla Juggernauta / wspomnianego Tigera, ale mając przed sobą ładne zdjęcia macro / znając parametry drutów/ taśm mogłem szybko "zaimprowizować" obliczenia, a końcową kwerendą sprawdzającą jest po prostu opór wypadkowy, który podaje chiński projektant.
Haze pisze:Jest też opcja, że może rzucisz okiem na te 8 grzałek w pierwszym poście i doradzisz jak je zoptymalizować pod Serpenta i 20W?? Ale uprzedzam, że w kolejce stoi już kolejna ósemka

Nie mam pojęcia... Te o kosmicznej masie generującej potężne pole grawitacyjne np rozwinąć? Wypłaszczyć? Trochę wypolerować / ściąć krawędzie? Zawinąć powtórnie tak, aby oczka mieściły się idealnie nad AH Serpenta?
Garaż(topka):
Mody: VT133, NX75, IPV5, Spartans, RX200
W terenie: EHpro Morph x2, TFV8(RBA-16), Merlin
Stacjonarnie: Temple 30mm, Velocity RDA, TF-RTA, Griffin 25+dziesiątki innych...
W planach: VT133 -> VT167
Brak pomysłów na setupy?: Instagram
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Haze » pt kwie 07, 2017 8:39 am

@
Awatar użytkownika
TooCruel
:
1. Zapewniam Cię, że z tego co pisałeś więcej zostało niż przeleciało.
2. Co do reszty to w zasadzie zgoda :smile: Niestety nie mam excela, który policzyłby mi HF np. dla jakiegoś zakręconego Juggernauta, więc tak trochę metodą "małego Kazia" próbuję sobie porównać te wszystkie wynalazki i wybrać najlepszą z mojego punktu widzenia. I tu faktycznie tytuł cyklu jest nieadekwatny - zmienię go wkrótce na coś w stylu: "jak chiński syf grzałkowy wapowany przy 20W na Serpencie Hazemu smakował?" :mrgreen:
3. Jest też opcja, że może rzucisz okiem na te 8 grzałek w pierwszym poście i doradzisz jak je zoptymalizować pod Serpenta i 20W?? Ale uprzedzam, że w kolejce stoi już kolejna ósemka ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

GRZAŁKI GRZAŁKI czyli czego to ludzie...

Postautor: Tommy Black » pt kwie 07, 2017 7:55 am

TooCruel pisze:III. Mam wrażenie, że wszystko co napisałem wcześniej na tym pięknym forum przeleciało tylko przez palce / nic nie wniosło - co mnie niezmiernie smuci


Nie sądzę że przeleciało i nie przez palce...ale to co pisujesz wymaga dość często natężenia do granic możliwości uwagi a często i słownika jakiegoś.
Weź pod uwagę, że nikt tu raczej taki biegły w sprawach techniki ein, jak ty, nie jest...co może się zmienić oczywiście, także dzięki tobie... :)

TooCruel pisze:2. Track coil(który track coilem nie jest /tank trackiem tym bardziej):


Dlaczego nie jest? I czym jest?

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości