Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: Riccardo » czw paź 22, 2015 9:50 am

Dzięki Ray. Ja się jeszcze pobawię, jak będę miał więcej czasu to poprzewijam parownik raz na stal, raz na kantal i zobaczę. Musi mi opaść pierwsza radość z nowej zabawki najpierw :D
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: RayvenPL » czw paź 22, 2015 9:48 am

Za dużo drutu i jak dla mnie za mało grzeje. Przy oporze 0,5 oma w moim odczuciu grzałka ledwo paruje liquid - za mały heatflux o którym pisał refurbished. Nie zejdę niżej, bo ogniwa mam 10A, więc 0,5 oma to granica bezpieczeństwa, a wymieniał ich nie będę bo są dobre i szkoda mi kasy. Wapuję tylko na mechaniku i driperach i po wielu próbach tego też nie mam zamiaru zmieniać.
A krótko: mam swoje preferencje co do mocy i sprzętu, a ten drut nie mieści się w tych granicach.
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: Riccardo » czw paź 22, 2015 8:33 am

RayvenPL pisze:Ricc, ja podeślę Matiemu swój. Mi się nie przyda, szkoda żeby miejsce w szufladzie zajmował. Trzeba niestety (lub stety) zostać przy kanthalu a1. Ani sprzętu, ani sposobu wapowania zmieniał nie będę dla kawałku druta :P

To co Ci w nim nie pasuje?
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: RayvenPL » czw paź 22, 2015 8:15 am

Ricc, ja podeślę Matiemu swój. Mi się nie przyda, szkoda żeby miejsce w szufladzie zajmował. Trzeba niestety (lub stety) zostać przy kanthalu a1. Ani sprzętu, ani sposobu wapowania zmieniał nie będę dla kawałku druta :P

A właśnie, Mati, to jest 28AWG, na Ft opisany jako 0,3mm, choć powinno być 0,32. 9,92 oma/metr. Ile faktycznie jest, nie wiem, ale wygląda na 0,32. Pasuje? :D
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: Riccardo » czw paź 22, 2015 7:54 am

matatiti pisze:Jak tylko uda mi się wyżebrać u Riccardo kawałek tego drucika na najbliższy spot warszawski, to obiecuję, że podejmę się takiego testu.

To jakby co, to dawaj znać, mogę wziąć ze sobą :)
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: RayvenPL » czw paź 22, 2015 7:07 am

Daj znać. Podeślę.
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: matatiti » czw paź 22, 2015 6:20 am

Bardzo chętnie Ray, dzięki :beer2: Wieczorem się odezwę ;)
:budda:
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: RayvenPL » czw paź 22, 2015 3:08 am

Mati, chcesz? Mam szpulkę na zbyciu. No, niepełną, ale z 8,5 metra zostało. :D U mnie ten drut nie przejdzie.
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
bezi2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: wt cze 16, 2015 9:31 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 80 razy
Otrzymał podzięk.: 462 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: bezi2 » czw paź 22, 2015 12:18 am

Dziękuję serdecznie
HF dripper&Elite V2; Pandora Shadow&Domno; BF99&MFS Wasp; GbB22 mini LE&Smugler;Sat burn22&Pendulum; GbB22&Gp Paps v2.5; Surface&Crovinuss
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grzałki z drutu stainless steel (AISI.316)

Postautor: matatiti » śr paź 21, 2015 11:11 pm

bezi2 pisze:Koledzy testował ktoś z was czy odpali to na Dna40 w trybie kontroli temperatury?


Jak tylko uda mi się wyżebrać u Riccardo kawałek tego drucika na najbliższy spot warszawski, to obiecuję, że podejmę się takiego testu.
:budda:

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości