Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
Mapeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Peru
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Mapeteusz » śr maja 17, 2017 7:48 pm

Haze pisze:
Mapeteusz pisze:Preheat z opóźnionym zapłonem można stworzyć za pomocą krzywych w nfe-tools. Innej opcji nie widzę.

A "Preheat Delay" to niby co??

Obrazek

Wgralem starszą wersję softu arcticfox, ta funkcja jednak jest tym co pisałem. Odpoczynek (w nowym sofcie relax). To ustawienie jest po to żeby nie przepalić grzałki przy "chain vape". Grzałka jest już gorąca i nie potrzeba preheat. Ustawić można po jakim czasie preheat ma znowu działać.

Większa moc po zadanym czasie możliwa jest w ustawieniach krzywych (krzywa boost)
Awatar użytkownika
Mapeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Peru
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Mapeteusz » śr maja 17, 2017 7:48 pm

Opóźniony zapłon preheat :)

Jakąś pomroczność jasną miałem widocznie, nie zwróciłem uwagi na to.

Added in 1 hour 46 minutes 23 seconds:
Haze pisze:
Mapeteusz pisze:Preheat z opóźnionym zapłonem można stworzyć za pomocą krzywych w nfe-tools. Innej opcji nie widzę.

A "Preheat Delay" to niby co??

Obrazek

Wgralem starszą wersję softu arcticfox, ta funkcja jednak jest tym co pisałem. Odpoczynek (w nowym sofcie relax). To ustawienie jest po to żeby nie przepalić grzałki przy "chain vape". Grzałka jest już gorąca i nie potrzeba preheat. Ustawić można po jakim czasie preheat ma znowu działać.

Większa moc po zadanym czasie możliwa jest w ustawieniach krzywych (krzywa boost)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Haze » śr maja 17, 2017 5:54 pm

Mapeteusz pisze:Preheat z opóźnionym zapłonem można stworzyć za pomocą krzywych w nfe-tools. Innej opcji nie widzę.

A "Preheat Delay" to niby co??

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mapeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Peru
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Mapeteusz » śr maja 17, 2017 11:54 am

Preheat z opóźnionym zapłonem można stworzyć za pomocą krzywych w nfe-tools. Innej opcji nie widzę.
Jest w arcticfox ustawienie relax, ale ono określa czas jaki ma minąć do nastepnego preheatu. Miga wtedy na górze (P lub C) i preheat nie działa relaksując się.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Haze » śr maja 17, 2017 10:12 am

Ponieważ nie lubię kiedy przedmioty martwe psują mi szyki musiałem jak najszybciej powtórzyć pomiary no i mamy wyniki :smile:

UWAGA - przypominam, że wyniki pomiarów TC należy traktować zdecydowanie bardziej jakościowo niż ilościowo - cały proces jest na tyle losowy, że używając normalnych, z życia wziętych konfigów nie sposób zapewnić powtarzalności warunków wyjściowych.

VW

Obrazek

Nie ma o czym mówić - gdyby nie "babol" w innym miejscu wykresy byłyby nie do odróżnienia.

UWAGA: Fox teoretycznie umożliwia ustawienie "preheatu" z opóźnionym zapłonem, czyli np. dopał z 20 na 25W ma zacząć się pół sekundy od wciśnięcia FIRE i trwać 1 sekundę. W aktualnej wersji to nie działa - preheat zawsze startuje od wciśnięcia fire. To zapewne drobiazg do poprawki w kolejnej wersji.


TC - SS316L

Wszystkie pomiary TC dla ustawień 30W / 250*C. Wykresy dla 1, 3 i 5 sztacha. Grzałka ss316 -> 0,55 ohma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wydaje się, że Fox jest tutaj nieco bardziej tolerancyjny, nie tnie napięcia tak od razu jak oryginał. W efekcie wrażenia z wapowania mogą być nieco lepsze.



TC - TCR (NiFe30)

Żeby sprawdzić jak działa ustawianie TCR wybrałem drut NiFe30. Grzałka 0,37 ohma.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu z kolei Fox jest bardziej asekuracyjny. Wprawdzie gdyby policzyć wartość skuteczną napięcia w pierwszej sekundzie to kop z Foxa byłby większy, ale po tej sekundzie nieco więcej czadu generuje oryginał. Różnice są "aptekarskie", w przypadku ss316 były bardziej wyraźne.


PODSUMOWUJĄC

1. Cudów nie ma :smile: ArcticFox nie dokonuje żadnych drastycznych zmian w parametrach elektrycznych eVica. Bo ... nie ma takiej potrzeby - Primo jest na tyle DOBRY (większa recenzja wkrótce), że broni się sam. Gdybym miał postawić pieniądze to obstawiłbym, że Rosjanie nic nie zmieniali w samym algorytmie regulacji, być może jedynie pobawili się trochę parametrami PID. Jak sobie przypomnę co nieco o regulatorach PID to może napiszę coś mądrzejszego.

2. Niezależnie od punktu 1 ArcticFoxa po prostu TRZEBA MIEĆ! I już nawet nie chodzi o ilość tych wszystkich parametrów do zabawy, ale o WYGODĘ ich używania - wprowadzenie np. takich profili daje nowe życie modom z ArcticFoxem. Generalnie powiedziałbym, że Escribe (soft dedykowany dla DNA) trochę wymięka :smile: Część osób, która przymierzała się do kupna czegoś na DNA wybiera teraz Foxa, czyli podobną funkcjonalność za pół ceny :smile:

3. Normalnie tak mi się spodobał ten Fox, że specjalnie pod niego kupiłem Presę :mrgreen: Tak że być może eksperymentów będzie ciąg dalszy ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Tommy Black » wt maja 16, 2017 6:45 pm

Haze pisze:Chwilowo nie będzie porównania bo po PÓŁ DNIA siedzenia przed oscyloskopem karta pamięci, na której zapisywałem przebiegi raczyła się spierdolić, zaraz coś mnie trafi...


A nie wystarczy że już coś trafiło kartę? ;)

Spokojnie, niektórzy doczekają testów Arctic Foxa. Ci ubezpieczeni nawet bez zbytniego zdenerwowania... :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Haze » wt maja 16, 2017 6:11 pm

Chwilowo nie będzie porównania bo po PÓŁ DNIA siedzenia przed oscyloskopem karta pamięci, na której zapisywałem przebiegi raczyła się spierdolić, zaraz coś mnie trafi...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mapeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Peru
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Mapeteusz » pn maja 15, 2017 3:56 pm

Przy odkręconym parowniku działa po naciśnięciu fire, przy założonej grzałce wyłącza odrazu. Przetestuję z kabelkiem przy następnej wymianie grzałki
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: miblah » pn maja 15, 2017 3:22 pm

Myślę, że jest jakaś elektronika jednak potrzebna. Choć pewnie nic szczególnie fikuśnego. Jakoś mod musi wykryć, że bezpiecznie jest podawać napięcie w trybie ciągłym na gniazdo (bez użycia fire).
Obrazek
Awatar użytkownika
Mapeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: ndz gru 04, 2016 12:12 am
Lokalizacja: Peru
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: Mapeteusz » pn maja 15, 2017 12:41 pm

Wielokliki odrazu zmieniłem. 2x wybór profilu, 3x edycja profilu, 4x temperatura dominująca, 5x on/off (fajna animacja wylaczania [emoji6])

Ciekawi mnie tryb power bank
Czy zadziała jak zamias grzałki przykręcę kabelek z portem USB :/ czy jednak w tym - avatar rc adapter jest jakas elektronika. Jeżeli zadziała przykrecenie samego kabla to w terenie robi się calkiem ciekawy zapasik energii (bardziej survivalowo, ale w Peru wszystko jest możliwe)

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości