Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
Ramses
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 5477
Podziękował: 2000 razy
Otrzymał podzięk.: 1141 razy

Postautor: Ramses » 25 sty 2020, 13:59

W czasie, kiedy pisałem wskazany post, opcję tę zawierała tylko nieoficjalna wersja AF. To było w ubiegłem roku. Myślę, że do tej pory zostało to na stałe umieszczone w wersjach oficjalnych. Niczego nie musisz dogrywać.

Profile baterii służą do indywidualnego ustawienia napięcia odcięcia lub poziomu naładowania baterii określonego typu i producenta. Na zachodnich forach można znaleźć gotowce. Proponowałbym Ci nic tam nie zmieniać. Mogą pozostać domyślne ustawienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 126
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Re: Firmware ArcticFox i oprogramowanie NToolBox

Postautor: amnum » 09 lut 2020, 13:58

Witam

Odwaliłem wczoraj małą kaszanę, mianowicie podłączyłem starego Cuboida 150 i zmieniłem opcję bootloadera w boxie, przez co teraz nie jest wykrywany przez system i nie da się na niego nic wgrać. Miał ktoś kiedyś z tym problem? Wcześniej zdarzało mi się że sam Cuboid też nie był rozpoznawalny, ale w pewnym momencie zaskoczył i wgrałem najnowszego arctica.
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, Sigelei Swallowtail 75A
Atomizery: 2 x VXV Soulmate, Spica Pro(Sell), Gata RTA(Sell), Hellvpe MD MTL, Brunhilde MTL
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 544
Podziękował: 171 razy
Otrzymał podzięk.: 256 razy

Postautor: PucH2 » 09 lut 2020, 16:51

Cuboida 150 ma taką przypadłość fabryczną jak brudne złącze usb. Wyczyść z brudu gniazdo aż do skutku. Z uwagi na tą wadę jak po dwóch latach się sfajczył to nie było mi go żal.

ps. co problem brudu ma do wątku o sofcie?
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 126
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Postautor: amnum » 09 lut 2020, 20:17

PucH2 pisze:Cuboida 150 ma taką przypadłość fabryczną jak brudne złącze usb. Wyczyść z brudu gniazdo aż do skutku. Z uwagi na tą wadę jak po dwóch latach się sfajczył to nie było mi go żal.

ps. co problem brudu ma do wątku o sofcie?

Ponieważ kiedyś występował problem właśnie być może z brudem, a wczoraj kliknąłem na opcję zmiany bootwania której prawdopodobnie już nie odwrócę(nie szkoda bo Cuboid i tak swoje przeżył), czyli wykrywania urządzenia i rozpoznawania go przez oprogramowanie w systemie Windows i NFE toolbox. Podłączenie w trybie safe mode też nic nie daje. Tutaj pewnie nie uzyskam odpowiedzi, ale na oficjalnym forum też nie spodziewam się pozytywnego rozwiązania mojego problemu. W domyśle za wykrywanie boxa jest odpowiedzialny aprom, a ja przestawiłem go na ldrom. Ważne że działa i ma wgrany najnowszy soft. ;)
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, Sigelei Swallowtail 75A
Atomizery: 2 x VXV Soulmate, Spica Pro(Sell), Gata RTA(Sell), Hellvpe MD MTL, Brunhilde MTL
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2160
Podziękował: 352 razy
Otrzymał podzięk.: 831 razy

Postautor: DooshPastesh » 20 mar 2020, 20:35

Już myślałem, że projekt umarł śmiercią naturalną, ale jednak okazuje się, że twórcy mojego ulubionego liska polarnego pracują w pocie czoła nad kolejnymi wydaniami. Mało tego, rozwijają linię urządzeń z chipem SMT32! Dzięki temu na wielu nowych urządzeniach będzie mógł zagościć nasz ulubiony ArcticFox. Jednak chwilowo radzę się wstrzymać domorosłym moderom i poczekać na jakieś stabilne wydanie. Z pobieżnego przejrzenia forum wywnioskowałem, że obecnie Pico X najlepiej sobie radzi z nowym oprogramowaniem.

Nowe urządzenia STM32 wspierane przez betę to:

[M149] Eleaf iStick Pico X
[M172] Eleaf iStick Rim (Quick Charge is untested/disabled and will not be supported)
[J129] Wismec Sinuous V80
[J135] Wismec Sinuous V200

Link do forum dla zainteresowanych: KLIK!
Link do pobrania: KLIK!

Dodatkowo, umknęło nam wydanie na urządzenia z kolorowymi wyświetlaczami, RedPanda (wprowadza wsparcie dla jednego urządzenia):

RedPanda 200214
----------------
[+] Support: Joyetech EKEE.
Mirage + Taifun GTR
Target Mini II + KFL'19
RX GEN3 Dual + Horus
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1338
Podziękował: 1094 razy
Otrzymał podzięk.: 827 razy

Postautor: iron64 » 20 mar 2020, 20:59

O dzięki wielkie, dawno tam nie zaglądałem, a tu taka bomba. Już ładuje we Wieśka V200 i testujemy, a co. ;)

EDIT:
No i Wismec V200 ma już AF. Poszło bez kłopotów. Pojawiło się kilka nowości w tym wydaniu. Testuje, póki co wszystko gra i buczy.
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator

Postautor: DooshPastesh » 20 mar 2020, 21:03

@
Awatar użytkownika
iron64
, czy ten nowy AF różni się czymś od tego starego?
Mirage + Taifun GTR
Target Mini II + KFL'19
RX GEN3 Dual + Horus
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1338
Podziękował: 1094 razy
Otrzymał podzięk.: 827 razy

Postautor: iron64 » 20 mar 2020, 21:11

Za szybko, aby wyłapać wszystkie różnice, ale są drobne w wyglądzie. Zostały tylko dwie skórki, klasyczna i foxy, za to doszło wyświetlanie w wersji "lite". Doszło coś związanego z TCR, ale nie rozgryzłem, jeszcze przyjdzie czas na TC. Jest możliwość ręcznej korekty rezystancji grzałki w całym zakresie pracy urządzenia.

To tak na szybko wyłapałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
BarthezzVTi
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 137
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 125 razy

Postautor: BarthezzVTi » 31 mar 2020, 19:07

Czyli jak dobrze rozumiem AF będzie dalej rozwijany? Zastanawiam się usilnie nad Wieśkiem RX GEN3 ze względu właśnie na AF :) . Tylko że na oficjalnej stronie ostatni up softweru to 190623 czyli z połowy zeszłego roku. Warto ładować się w tych czasach w RX GEN3?
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator

Postautor: DooshPastesh » 31 mar 2020, 19:24

AF do urządzeń typu GEN3 już pewnie nie, bo tam już wszystko zostało rozwinięte do maximum możliwości urządzeń. Natomiast do nowych chipów dopiero prace ruszyły więc droga jeszcze daleka, ale pierwsze buildy już są.
Mirage + Taifun GTR
Target Mini II + KFL'19
RX GEN3 Dual + Horus

Wróć do „Dział techniczny”