Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Matrud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt paź 17, 2017 10:31 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Matrud » czw lis 30, 2017 10:36 am

Polecam Native Wicks'a. Może troszkę droższy ale jest go tam mnóstwo. Jego plusem jest to, że pęcznieje pod wpływem liquidu (bardziej niż muji) dlatego wystarczy go użyć trochę mniej. I największy plus, że smak trzyma poziom nawet po 3-4 dniach użytkowania ( zwapuje >20 ml dziennie). W porównaniu do Muji - nie ma porównania . Przynajmniej jak dla mnie :kawa2:
A odnosząc się do fiber freaks'a generalnie nie lubie waty w płatkach, wydaje mi się, że taka rozczesana przez siebie bawełna na całej długości lepiej transportuje. A jeśli jest jakaś nie w płatkach to znaczy że o niej nie słyszałem :D czyli nie porównuje
Johny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 27, 2017 10:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Johny » czw lis 30, 2017 10:29 am

Tak, dokładnie takie coś :)
Jestem dość 'nowy' w temacie i staram sie wyrobić sobie opinie na temat tego czego używam, szukam punktów odniesienia itp :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Tommy Black » czw lis 30, 2017 9:40 am

Johny pisze:A uzywał ktoś może waty 'Vpdam' sprzedawanej w takiej puszce?


Czy chodzi Ci o taką puszkę?
Obrazek

Czyli zapewne i o taką bawełnę? Ja używalem w dwóch formach. Cienkich, przyciętych pasków jak w Fiber Freaks i luźnej, pakowanej jak Cotton Bacon. I mnie ta bawełna właśnie przypominała tę Cotton Bacon. Mimo wszystko wolałem jednak Bacon. No i skończylem zaopatrywanie się na FT :-P a innych jej źródeł nie miałem.Zresztą w tym czasie pojawił się w polskich sklepach Fiber Freaks więc problem się sam rozwiązał na jakiś czas. Obecnie używam jednak najczęściej Native Vick i Bacon oraz Evanmore do Scotisch Roll.
Johny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw lip 27, 2017 10:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Johny » śr lis 29, 2017 8:07 pm

A uzywał ktoś może waty 'Vpdam' sprzedawanej w takiej puszce?
Przemprzem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 11, 2017 3:24 am
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Przemprzem » wt lis 28, 2017 7:25 pm

Chyba o to że ff skończyło z produkcją swoich nośników. I teraz dzielimy się info i spostrzeżeniami odnośnie innych nośników bo stany magazynowe ff kiedyś się wyczerpią.
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: tunajerzy » wt lis 28, 2017 6:51 pm

Nie wiem o co takie larum. Poprzez Google, w ciągu 15 sekund znalazłem 2 sklepy oferujące FF.
Przemprzem
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: sob lis 11, 2017 3:24 am
Lokalizacja: Tarnów
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 108 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Przemprzem » pn lis 27, 2017 7:56 pm

Wracając do vapowania, z resztą już drugi raz, po paromiesiecznej przerwie doznałem szoku. Szok, żal i niedowierzaniem. Nigdzie nie mogłem dostać ff. Na szczęście obyło się bez łez. Wprawdzie w domu miałem resztki destiny 2 może na 4 grzałki ale rączki wyszły z prawy i zanim setup na griffinie był zadowalający z ff nie zostało nic. Destiny 2 zalecane do dripu ale w tanku dał radę. Byle jak ale dał. Wertujac forum zdecydowałem się na Bacon Cotton. Ff wybaczał wiele. Grzałki nim wickowało się po pijaku i wszystko było ok. Bacon już jest inny. Dasz za dużo to pierwsze dwa buchy smaczą. Przy kolejnych transport średnio wyrabia. Damy za mało, to liquid pryska i wręcz się gotuje. Złoty środek znajdujemy metodą prób i błędów. 3 razy wickowłem w tym tygodniu griffina tym nosnikiem i przyznam że bardzo różnie z powtarzalnością i musiałem poprawiać i poprwiac. Mogłem wyjść z wprawy ale to też inny materiał do pracy. Ja muszę siąść na spokojnie wiedząc że mam np z pół godziny i do skutku próbować. Przy ff wszystko się odbywało dosłownie w 5 min. Póki co nie testowałem innych dostepnych cotton'ów ale Bacon zostaje u mnie na dłużej. Smak i chmury zadowalające a sama wata się nie przypala.
Awatar użytkownika
.:Jack:.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob wrz 16, 2017 6:15 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: .:Jack:. » pt lis 10, 2017 8:18 pm

Dzięki uprzejmości Kolegi Haze wszedłem w posiadanie pewnej ilości Evanmore i zastosowałem w kilku parownikach.Na pierwszy ogień poszły Skyline i Merlin,które po zmianie nośnika i zalaniu do pełna miały tendencję do podciekania,zanim się setup nie ułożył.W obu TiA1,fi 2,5mm 8 zwojów ( TC Ti 220*C 21W )...o dziwo nic nie cieknie,ani nie bobrzy.Jestem zwolennikiem "scotish roll",faktura Evanmore jest inna niż np muji,czy FF,ale pięknie można bez problemu z niego zrobić wałeczek,który ładnie wchodzi w grzałkę.To tylko kwestia dobrania odpowiedniej ilości.Jestem mile zaskoczony,bo nie czuje się żadnego obcego posmaku,jak to bywa na muji przy pierwszych zaciągnięciach.Za wcześnie o tym pisać jak będzie wyglądać watka po wywapowaniu jednego baniaczka.Ładnie się odpowietrzają jak na razie,czyli za pierwszym razem dobrałem właściwą ilość,wsiąkliwość ma lepszą niż muji i FF No1.Chmurzę delikatne tytoniówki,prawie bez zabarwienia,bo robię dziwny liquid - premix Dark Horse,zerówka Virginia i baza 50/50 20mg,żeby wyszło ~5-6mg.jak będę miał więcej czasu pozmieniam w innych parownikach.Jestem trochę poddenerwowany,bo kupiłem samochód i że tak powiem,są rzeczy ważne i ważniejsze :)
K-4,K-5,TGTII,TGTIII,TGT4,GEM,Intake,Blotto,Kylin Mini V2
Hussar Coppervape,SJMY,Skyline,Merlin RTA,Aromamizer RDTA,Ammit 25 single,OBS Crius+,Pharaoh,Dvarw DL,MTL
Pico75W,Pico25, Espion 200W,ProVari Mini2.5,IPV D4,Tesla Wye85W,Swag2,Warwolf

18mg>>2,8mg/ml
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: miaziol » śr lis 08, 2017 10:26 am

Zastanawiam się nad wiskoza z Rossmann może też by podeszła? Mogę w Łodzi wam ogarnąć chyba po 8 zeta 4 płatki ff1
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czym zastąpić Fiber Freaks no 1?

Postautor: Master_PiT » śr lis 08, 2017 8:57 am

Udało mi się kupić ostatnie sztuki na e-plyny :) ale trzeba jeszcze poszukać, bo do końca życia to nie wystarczy :lol:

Wróć do „Akcesoria i akumulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości