[PSP2] Cały ten MESH

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Haze » wt sie 20, 2019 6:06 pm

Metall pisze:A czy mógłbyś sprecyzować, co rozumiesz przez zwrot "odpowiedni drut" w stosunku do tego Horusa i kwestii jego zawstydzania meshowców? :)

Np. to:

wotofo.jpg

A o "zawstydzaniu" napisał chociażby @
Awatar użytkownika
Vukotich
przede mną...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Vukotich » wt sie 20, 2019 5:53 pm

Co prawda nie biorę udziału w akcji "wypożyczkowej", ale miałem dość długo Horusa, mam obecnie i Doom mesh RTA i Profile Unity. Więc się wypowiem ;)

Zacznę od tego, że pozbyłem się niemal wszystkich drucianych parowników (a trochę ich w międzyczasie było, lekko licząc ze 30 sztuk) i zastąpiłem je wspomnianymi meshami. Został mi tylko Kayfun V5 z druciaków.
Dlaczego? Przecież Kayfun lepiej oddaje smak. Horus również.

A dlatego, że chmurzę dużo. I na druciakach wiązało się to z CODZIENNĄ wymianą nośnika, czyszczeniem grzałek itp. A na to zwyczajnie nie mam czasu, a od paru miesięcy również i chęci.

A mesh? Wszystkie meshowce trzymają się u mnie świetnie nawet przez 5-7 dni! Tymczasem smak jest imho tylko o ok 15-20% gorszy od NAJLEPSZYCH setupów jakie udało mi się zrobić na druciakach.

Sami oceńcie czy warto. W moim przypadku jest 1:0 dla meshowców.

BTW jadę na Kanthalowej siatce, 80-tce od VandyVape.
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Metall » wt sie 20, 2019 12:52 pm

Haze pisze:
* dla odniesienia Horus RTA, parownik na "zwykłe" grzałki, który z odpowiednim drutem potrafi zawstydzić te meshowce.


A czy mógłbyś sprecyzować, co rozumiesz przez zwrot "odpowiedni drut" w stosunku do tego Horusa i kwestii jego zawstydzania meshowców? :)
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Raz2trzy » wt sie 20, 2019 11:26 am

Ehh... cały ten mesh. Po tym testowaniu, nie wiem jak się do tego zabrać. Chodzi mi o opinie na ten temat. Mesh ani nie wywarł na mnie jakiegoś dużego wrażenia, ani mnie nie zawiódł. Do rzeczy.
Najpierw zbudowałem setup w Kylinie M. Od razu poleciała siatka mesh, 220 temp ustawione i wio.

Totalnie bez wyrazu jak dla mnie. Podczas zaciągania parownik nie pokazuję charakteru, nie walczy. Nic nie strzela, air flow wydaje lekko żmudny dzwięk, sam opór zaciągania taki nijaki,smak niby czuć i niby dobrze - ale jest to zupełnie nijakie. Po prostu. Może się nie zawiodłem to fakt, ale ani się nie nastawiałem na show podczas wapowania, ani nie kopci się z tego jakoś źle. Po prostu, taki o meszyk. Kolejne setupy nic nie zmieniły w mojej opinii.

Następnie wziąłem się za Profile Unity, i tutaj już oczekiwania były duże. No i właśnie. Zacznijmy od tego, że zrozumiałem że spokojna praca podczas zaciągania to być może natura mesha, jednak tutaj okazało się ciekawiej, gdyż cug jest o wiele milszy, dla mnie jest bardzo przyjemny wręcz, niby jest opór, ale płynnie to wszystko idzie, no na full otwarte otwory i ogólnie w to mi graj - idealnie. Bardzo przyjemnie się zaciąga. I równie fajnie wydmuchuje, bo pierwsze zalania Dinner Lady Tuck Shop o smaku jabłka były bardzo przyjemne, naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony, jednak z czasem zaczałem czuć tylko słodzik, i to tak lepiący gębę że musiałem mieć mineralkę pod ręką. Bardzo wyciąga słodzik z premixów. Ale tak koniec konców, na dziś dzień mogę przyznać że ten parownik chciałbym mieć.

Co do Horusa - jest to fajny parownik i naprawdę oddaje smak porównywalnie do unity, ale single to nie dla mnie. Muszę czuć że się czymś zaciągam, tam wydychana chmurka jest za lekka dla mnie.

Co do mesha dodam jeszcze, że lepiej mi się kurzyło na grzałkach z wotofo niż ss'ce z siatki - po prostu, powiedzmy że nie dojrzałem do trybu tc i temat zamknijmy. :bry: :-P

Także jak dla mnie remis. Takie mam zdanie. Obiektywnie to po prostu kwestia preferencji. Subiektywnie - nie jestem tak obeznany w kwestii grzałek, być może jakaś plecionka coilbulidera by zmiotła z planszy gry cały mesh. Jest to trochę inny wymiar wapowania, i fajnie że jest taka alternatywa do grzałek. Amen *czajniczek*

No i na końcu straty, bo oczywiście z moim szczęściem musiały jakieś być :oops: Najmocniej przepraszam za przypadkowo posłaną śrubkę z Kylina M w odchłań odpływu umywalki podczas przemywania przed wysyłką :oops: Szukałem takiej u siebie noestety na marne. Zastąpiłem zapasową z woreczka :roll:

I teraz najważniejsze, dziękuję administracji za możliwość zapoznania się z tymi sprzętami!szacunek za calą akcję.
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: mario_79 » śr sie 14, 2019 4:56 pm

@
Awatar użytkownika
Raz2trzy
czy otrzymałeś ode mnie wiadomość w sprawie wysyłki? Nie będzie mnie do końca tygodnia lub nawet poniedziałku i wolałbym to ustalić ;)
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Raz2trzy » śr sie 14, 2019 3:07 pm

Paczka dotarła i do mnie :D Zabieram się za testy i w poniedziałek spodziewajcie się mojego spojrzenia na mesh. Dzięki @
Awatar użytkownika
marki51
za trochę drutu!! :D wleci w Horusa i i będę miał dobre porównanie do meshu.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Haze » pn sie 12, 2019 9:27 am

No to w starciu Mesh vs Drut mamy 0:1 :smile: .
Obrazek
Awatar użytkownika
marki51
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: śr lip 18, 2018 6:48 pm
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 160 razy
Otrzymał podzięk.: 71 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: marki51 » pn sie 12, 2019 9:16 am

Haze pisze:@marki51, co tam u Ciebie? Potestowałeś?


:bry: Dzień dobry, potestowałem, a jakże :D Właśnie szykuję paczuszkę do popchnięcia dalej.
Horusa znałem i jakoś się nie polubiliśmy, przegrał z Intake. Więc skupiłem się na siatce, tym bardziej, że czas gonił. Postaram się przedstawić moje doznania.
Dzięki tej akcji skutecznie wyleczyłem się z myśli o zakupie czajniczka na siatkowe grzałki. Jeśli miałbym wybierać jeden z tych czajników, to wybrał bym jednak Kylina, pomimo, że moim zdaniem Profile odrobinę lepiej oddaje smak. Wydaje mi się, że Kylin jest "przyjemniejszy w użytkowaniu" lepiej wykonany, idealna regulacja przeciągu jak dla mnie. Setup w obu przypadkach dzięki salonowym tematom udało się zrobić za pierwszym razem, bez problemów transportowo - wyciekowych. Mistrzami oddawania smaku te parowniki niestety nie są, choć moim zdaniem smak jest na akceptowalnym poziomie. Na co dzień używam małych grzałek 0,3/0,1lub 2*0,3/0,1w Intake, C4 RDA, Blank RDA, Nic w tym wypadku nie tłumaczy używania mocy 30W-50W w czajniku na siatkę. O wiele lepsze efekty smakowe otrzymam na swoich czajniczkach nie przekraczając 25W. Reasumując, moim zdaniem mesh to jest jednak przerost formy nad treścią.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Haze » pn sie 12, 2019 5:55 am

1. 08-11.08: @
Awatar użytkownika
marki51

2. 13-18.08: @
Awatar użytkownika
Raz2trzy

3. 20-25.08: @
Awatar użytkownika
mario_79

4. 27.08-01.09: @
Awatar użytkownika
D0M1N

5. 03-08.09: @
Awatar użytkownika
wschodni9


@
Awatar użytkownika
marki51
, co tam u Ciebie? Potestowałeś?
Obrazek
D0M1N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: ndz mar 24, 2019 4:48 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: nieokreślona

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: D0M1N » ndz sie 11, 2019 11:49 am

Ja byłbym w sumie chętny na ten 4, ostatni wolny termin. Z chęcią przetestuje na solo, oczywiście jeżeli można.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: akds21, Claude [Bot] i 5 gości