[PSP2] Cały ten MESH

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: iron64 » pn wrz 02, 2019 7:10 pm

Czy są plany na przedłużenie akcji, lub jej drugą część? Czy lista jest zamknięta i wznowienia nie będzie?
Obrazek
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: mario_79 » ndz sie 25, 2019 7:55 pm

Dobry wieczór.

Właśnie zakończyłem kilkudniowe testy atomizerów, Horusa, Profile i Kylin M.
Kylin M który był w paczce nie był używany gdyż mam własny, ale dla porównania też go potestowałem na podobnych do profile setupie dal porównania.

Warunki w jakich użyłem wszystkich trzech starałem się zrobić podobne. Tzn meshowce - Kylin M i Profile działały na tych samych siatkach, bawełnie.
Bawełna cały czas podczas testów była taka sama - Wick N Vape Cotton Bacon Version 2.0 Grzałki mesh - 1 setup na 0,18 od Wotofo, drugi na załączonej do zestawu drucie - siatce - Digiflavor SS316
Horus - setup zrobiony na custmowej grzałce zrobionej przez pracownika vape salonu + bawełna jak wyżej.

Każdy atomizer miał robiony podczas testów dwa setupy. Działałem też na tych samych premixach na wszystkich 3, dla oddania smaku. Były to z Inawery Red Haze dla uczczenia organizatora @
Awatar użytkownika
Haze
;) , oraz Hawaii od STC. Box - Aegis Solo. Działałem na zakresie 40 - 50 W

Więc poniżej moje odczucia odnośnie każdego z trzech parowników, a pod spodem małe porównanie i .. zwycięzca który był ze mną na wycieczce nad morze ;)

1. Wotofo Profile Unity

Obrazek

Pomimo iż dość mocno straszono na Salonie, że setup, że dolny airflow, że może być problematycznie. Nie miałem żadnych problemów ze zrobieniem setup. Parownik bardzo fajny wydajny, świetnie oddający smak liquidu. Świetnie się spisuje, bardo dobrze wygląda. Smak liquidu nie jest w żaden sposób spłaszczony. Jest soczysty i naprawdę przyjemnie się chmurzyło. Dobry parownik do codziennej roboty. lekko mi strzelał liquidem po zrobieniu setup, ale po chwili przestawał - szczególnie po szerszym otwarciu airflow. Jedyna chyba moja uwaga jest do krótkiego dripa. Móglby być nieco wyższy. W tym przypadku Kylin ma to lepiej rozwiązane.

2. Kylin M

Obrazek

Znam go już miesiąc, gdyż użyłem na potrzeby testu swojego własnego. Może dzięki temu nie miałem problemu ze zrobieniem setupu na pierwszym meshowcu.
Bardzo fajny atomizer który robi świetną, codzienną robotę. Setup robi się łatwo, i po kilku razach nie miałem już żadnego problemu z tym.
Porównując do Profile, ku mojemu zdziwieniu odkryłem, iż na tych samych grzałkach i bawełnie, profile wypada lepiej pod kątem smakowym. Jest to zauważalna różnica. Ale Kylin ze względu na prostotę i design jest świetnym parownikiem.

3. Horus RTA

Obrazek

To pierwszy atomizer na tradycyjne grzałki, w którym robiłem setup. Możliwe więc że nie wyciągnąłem z niego jego możliwości.
Setup jest bardziej upierdliwy niż w meshowcach. Trze przycinać końcówki grzałek, a nawet przy pierwszym setup, atomizer zawołał Protection Atomizer Short. Po poprawieniu grzałki - na szczęście odpalił. Co mnie zdziwiło to to, że stosuje się dużo mniej bawełny - możliwe, że dzięki temu transport liquidu jest dużo bardziej skromny. Parownik nie urzekł mnie, nie dostałem tego co chciałem. Podejewam jednak że to dzięki moi=jemu nieudolnemu setupowi.

Podsumowanie i moja subiektywna ocena:

Horus jako nie meshowiec dla mnie to była ciekawostka, lekcja - niestety niezbyt udana. Pewnie gyby ktoś bardziej wprawiony zrobił setup, byłoby lepiej.
Kylin M - jako znany mi i od kilu tygodniu używany atomizer dobrze oddaje dobrze smak premixu. Łatwo robi się setup. Taki przyzwoity, optymalny atomizer.
Profile Unity- to świetnie oddający smak parownik. Smak chmury jest głęboki i bogaty. Taki soczysty,
Dodatkowo na spory plus smakowy wpłynęło zastosowanie siatki z załaczonej szpuli. Już wiem jaki będzie mój kolejny zakup ;)

A teraz zwycięzca, który w nagrodę pojechał zobaczyć polskie morze i powdychać jodu:

Obrazek

Z lekkim smutkiem, odsyłam szczególnie Profile dalej. Byłem zaskoczony jak na tym samy setupie i liqudzie może być wyraźnie lepszy niż Kylin M.
Zapewne będę na niego zbierał, aby wraz z Kylin M dopieszczał moje podniebienie.

Bardzo dziękuję Administracji i @
Awatar użytkownika
Haze
- mu za umożliwienie testowania atomizerów.

Przepłukane parowniki z resztą otrzymanych przemiotów i małymi dodatkami ode mnie leżą już spakowane i jutro ruszą paczkomatem do Kolegi @
Awatar użytkownika
D0M1N
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: mario_79 » czw sie 22, 2019 5:29 pm

Ok. Poprawiłem grzałkę i działa. Dzięki
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Maciejko » czw sie 22, 2019 5:02 pm

To znaczy, że gdzieś na grzałce jest zwarcie. Dotyka być może jakiegoś metalowego elementu parownika (poza miejscem do montażu grzałki).
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: mario_79 » czw sie 22, 2019 4:58 pm

Zrobiłem setup Horusa. Pojawia się na boksie Protection Atomizer Short. Co to może być? Aegis Solo. Kylin M i Profile działają normalnie.
@
Awatar użytkownika
Haze
pomożesz?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: Haze » śr sie 21, 2019 5:50 pm

1. 08-11.08: @
Awatar użytkownika
marki51

2. 13-18.08: @
Awatar użytkownika
Raz2trzy

3. 20-25.08: @
Awatar użytkownika
mario_79

4. 27.08-01.09: @
Awatar użytkownika
D0M1N

5. 03-08.09: @
Awatar użytkownika
wschodni9

6. 10-15.09: @
Awatar użytkownika
bertoVapes
Obrazek
bertoVapes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:36 am
Lokalizacja:
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: bertoVapes » śr sie 21, 2019 5:28 pm

Miałem małą przerwę od forum i dopiero dziś zauważyłem ten wątek.
Czy można się jeszcze dopisać do tej listy? Nigdy nie miałem niczego na mesh poza gienkami i z chęcią bym spróbował.
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: mario_79 » śr sie 21, 2019 3:49 pm

Tymczasem zestaw dotarł dziś nad morze. Profile już po setupie, dość łatwo mi poszło ;0 i w testach.

Obrazek
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP2] Cały ten MESH

Postautor: slaviop » wt sie 20, 2019 8:11 pm

Haze pisze:
slaviop pisze:... z owijką ss 0.15. Maleństwo. Dużo przy tym się nawkurzałem.

Spróbuj z 0,08 - poznasz nowy wymiar wkurzania :mrgreen:
Niestety nie posiadam. Czekam na dostawę...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
PoProstuDawid
Płeć: nieokreślona

[PSP2] Cały ten MESH

Postautor: PoProstuDawid » wt sie 20, 2019 7:58 pm

Tomba. Zgadzam się z Tobą w stu procentach, ja mam tak że większej różnicy nie widzę smakuje to smakuje. Ważne dla mnie żeby to było praktyczne na co dzień, a jak chcę się podelektować, to zalewam w domu RDA i wtedy zaczyna się inna historia :)

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości