Ładowanie akumulatorów w box'ie

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
hyena
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 19, 2020 6:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: nieokreślona

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: hyena » śr lut 19, 2020 8:41 pm

Oczywiste jest że jeżeli potrzeba szybko naładować to niezbędna jest ładowarka w szczególności jak zmieniasz akumulatory dwa razy dziennie. Inżynierowie projektując takie urządzenia jak mody raczej przewidują to wszystko co napisałeś i ograniczają prąd ładowania do odpowiedniej wartości. Co mogę stwierdzić organoleptycznie, że się nic nie grzeje i nic nie dzieje, ponieważ czas ładowania jest bardzo długi więc niski prąd. Mimo przypięcia do portu USB 3.X gdzie wydajność jest minimum 2A.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Tommy Black » śr lut 19, 2020 7:51 pm

hyena pisze:Chciałem przypomnieć, że ładujecie codziennie telefony i jakoś nie martwicie się o port USB. Wiem zaraz będzie że to nie telefon, że się port zużyje, że się spali, przypali etc... Ładując prądem 500 mA jestem przekonany, że w dzisiejszych czasach nie ma się o co martwić.


Jasne, weź jednak pod uwagę że konstrukcja ogniw do telefonów komórkowych jest nieco inna niż ogniw do naszych zasilań. Na dodatek my bardzo często używamy dwóch, a czasem więcej ogniw. I tu ładowanie przez port USB, ładowarką wewnątrz zasilania dwóch, często niezbyt identycznych parametrami ogniw, już takie proste nie jest.Ważna jest tez wentylacja, która w modach jest w zasadzie tylko awaryjna.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Krasnal45 » śr lut 19, 2020 7:21 pm

@
Awatar użytkownika
hyena

Bałbym się porównywać jakość i mocowanie portu USB w telefonie za kilkaset, czy nawet kilka tysi, a w budżetowym modzie za kilkadziesiąt złotych. Zresztą, nikt Ci nie broni go używać i życzę Ci, żeby wytrzymał jak najdłużej. Wymienny akumulator ładowany w zewnętrznej mikroprocesorowej ładowarce, będzie Ci jednak wdzięczny za odpowiedniejsze traktowanie.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
hyena
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 19, 2020 6:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Płeć: nieokreślona

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: hyena » śr lut 19, 2020 7:07 pm

Chciałem przypomnieć, że ładujecie codziennie telefony i jakoś nie martwicie się o port USB. Wiem zaraz będzie że to nie telefon, że się port zużyje, że się spali, przypali etc... Ładując prądem 500 mA jestem przekonany, że w dzisiejszych czasach nie ma się o co martwić.
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: amnum » śr wrz 11, 2019 5:04 pm

Lepiej ładować akumulatory oddzielnie, ponieważ porty micro usb mają to do siebie że nie są zbyt trwałe i tak jak kolega napisał: "lepiej zostawić je do zmiany softu".
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: 666mAh » pt wrz 06, 2019 2:55 am

Zdarzało mi się kilka razy awaryjnie doładować boxa poza domem o kilkanaście/kilkadziesiąt % (na tyle żeby obstać z działającym e-p do powrotu do domu). Po coś jest to gniazdo przecież, ale podstawa to zewnętrzna ładowarka. Chociaż są boxy gdzie gniazdo usb służy tylko do update'ów oprogramowania i nie doładujemy nim akumulatorów.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: kaper » pn sie 12, 2019 6:01 pm

Pelikan2 pisze:
To tak jak z skarpetkami.
Jeden woli niebieskie, inny czarny ale cokolwiek nie założysz to będzie ok.
:ed:


Zakładając że mamy dwie pary skarpetek, to nie czekam aż jedna para po praniu się wysuszy, tylko zakładam świeżą drugą parę. To tak jak z ogniwami, nie czekam aż mi się naładują tylko wsadzam drugi już wcześniej wysuszony-naładowany pakiet :D

Ale oczywiście się zgadzam, niech każdy robi tak jak mu wygodniej :).
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Metall » pn sie 12, 2019 12:27 pm

3znaki pisze:
Metall pisze:@lukiboss, nie mam wystarczającej wiedzy, aby odmówić Ci racji. Ale ja po prostu lepiej śpię, jak laduję aku zewnętrznie :) Może i kierują się nieuprawnionymi stereotypami, ale poprawiają mi one samopoczucie i nikomu nie szkodzą. A nawet pomagają, bo dają pracę ludziom produkującym ładowarki :D

@
Awatar użytkownika
Metall
to ja śpię jeszcze lepiej bo wtedy nic nie ładuje co mogę naładować w dzień.Może i paranoja ,choć widziałem jak ludzie wkładają ładowarki do metalowych garnków.

Lepiej owinąć kocem przeciwpożarowym :D
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Pelikan2 » ndz sie 11, 2019 10:44 pm

kaper pisze:Temat już kiedyś był poruszany.
Cała idea boxa na wymienne akumulatory polega na tym że jak się rozładują, to wsadzam kolejny już naładowany pakiet i chmurzę dalej, a nie że będę czekać aż mi się coś łaskawie naładuje, a do tego potrzebna jest zewnętrzna ładowarka, koniec i kopka :).
.


A ja uważam, że to kwestia indywidualnych preferencji i odpowiedź na to pytanie brzmi: Jak Ci wygodnie.
Jeden może korzystać z jednego boxa, drugi może mieć 20 boxów.
Jedna osoba może wachlować akumulatorami, a inna po prostu bierze kolejnego boxa.

Osobiście uważam, że nie ma technicznych przeciwwskazań do ładowania aku w boxie (pod warunkiem, że nie masz boxa z minionej epoki)
Więc jaki Ci wygodniej ładować w boxie - ładuj w boxie. Jak wygodniej korzystać z zewnętrznej ładowarki, to z takiej korzystaj.

To tak jak z skarpetkami.
Jeden woli niebieskie, inny czarny ale cokolwiek nie założysz to będzie ok.
:ed:
Obrazek
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: kaper » ndz sie 11, 2019 8:28 pm

Temat już kiedyś był poruszany.
Nie licząc pewnych wyjątków, to ja nie widzę sensu ładowania ogniw w boxie choćby z jednego prostego powodu:
Cała idea boxa na wymienne akumulatory polega na tym że jak się rozładują, to wsadzam kolejny już naładowany pakiet i chmurzę dalej, a nie że będę czekać aż mi się coś łaskawie naładuje, a do tego potrzebna jest zewnętrzna ładowarka, koniec i kopka :).
A druga rzecz, to większość urządzeń nie ma usb typu C, a taki zwykły wtyk łatwo po którymś tam razie uszkodzić ;).

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości