Ładowanie akumulatorów w box'ie

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Pelikan2 » ndz sie 11, 2019 8:12 pm

adiif1 pisze:Witajcie ponownie! Przychodzę z zapytaniem...
Praktycznie wszędzie słyszy się informacje gdzie nie powinno ładować się akumulatorów w boxie


To przekonanie istnieje jeszcze z czasów gdy pierwsze mody były dalekie od doskonałości i faktycznie ładowanie baterii w modzie mogło być niebezpieczne.
Obecnie wszystko ładuje w modach i nie zauważyłem żadnego problemu.
Obrazek
3znaki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 08, 2018 7:50 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: 3znaki » ndz sie 11, 2019 7:37 pm

Metall pisze:@lukiboss, nie mam wystarczającej wiedzy, aby odmówić Ci racji. Ale ja po prostu lepiej śpię, jak laduję aku zewnętrznie :) Może i kierują się nieuprawnionymi stereotypami, ale poprawiają mi one samopoczucie i nikomu nie szkodzą. A nawet pomagają, bo dają pracę ludziom produkującym ładowarki :D

@
Awatar użytkownika
Metall
to ja śpię jeszcze lepiej bo wtedy nic nie ładuje co mogę naładować w dzień.Może i paranoja ,choć widziałem jak ludzie wkładają ładowarki do metalowych garnków.
''Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.''
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Metall » ndz sie 11, 2019 7:04 pm

@
Awatar użytkownika
lukiboss
, nie mam wystarczającej wiedzy, aby odmówić Ci racji. Ale ja po prostu lepiej śpię, jak laduję aku zewnętrznie :) Może i kierują się nieuprawnionymi stereotypami, ale poprawiają mi one samopoczucie i nikomu nie szkodzą. A nawet pomagają, bo dają pracę ludziom produkującym ładowarki :D
Awatar użytkownika
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 11:08 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: lukiboss » ndz sie 11, 2019 6:56 pm

Te przeświadczenie o kiepskich wbudowanych ładowarkach jest przez pierwsze boxy z taką funkcją, które nie miały balancer'a, wszelakich zabezpieczeń itp. Teraz niektóre boxy mają lepsze ładowarki niż te wasze Litokale i Nitecore za 30zł. Na YT są ludzie którzy dokładnie te ładowanie sprawdzają, wszelakie zabezpieczenia, parametry ładowania itp. i można się dowiedzieć w którym boxie można ładować, a w którym nie.
Osobiście od paru lat nie używam zewnętrznej ładowarki i nic się nie stało, a używam różnych modów (i tańszych i droższych) od Rx'ow po Paranormale. Zużycia akumulatorów też jakichś większych nie zauważyłem
Dygacie się to ok, ale można się doinformować :)
Pamiętam czasy np. Rx'a 200 który nie miał balancera a i ładowanie trwało wieczność - takich boxów do ładowania nie polecam, kolejny przykład Ipv3, który niby miał wbudowane ładowanie ale trza było specjalny kabelek (z okrągłą wtyczką). No ale teraz w czasach DNA250 i innych dobrych elektronik nie ma czego się bać.
SX Mini G Class + Kylin M PRO
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: DooshPastesh » ndz sie 11, 2019 6:34 pm

Podsumowując nasze posty, sam musisz podjąć decyzję czy ufasz swojemu urządzeniu i akumulatorom. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Lepiej dmuchać na zimne. Ja nie ufam, nie ładuję. Czasem niestety, zdarza się.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Jupiter » ndz sie 11, 2019 6:25 pm

A jeżeli chodzi o cytowanie selektywne, to zaznaczasz fragment tekstu i dajesz cytuj.
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Selene » ndz sie 11, 2019 6:22 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
jak piszesz odpowiedź, to na samym dole masz wszystkie poprzednie posty z ostatniej strony. Obok każdego z nich jest opcja "cytuj" ;)
Jeśli chodzi o "zapamiętaj mnie", to niestety jak zamkniesz przeglądarkę i wyczyszczą się ciasteczka, trzeba ponownie się zalogować.

@
Awatar użytkownika
adiif1
co do ładowania aku w boxie, to jestem tego samego zdania co @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
i @
Awatar użytkownika
Metall
:smile:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Metall » ndz sie 11, 2019 6:03 pm

KOMUNIKAT DO @
Awatar użytkownika
8A5HUD4
:
Dzięki za scalenie :) Umiem zacytować pojedynczego posta, ale nie umiem w jednej wiadomości cytować wielokrotnie kilku różnych, osobnych postów. Podobnie mam problem z "zapamiętaj mnie" podczas logowania. Zawsze to zaznaczam, a potem i tak muszę się znowu logować.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: DooshPastesh » ndz sie 11, 2019 5:45 pm

Funkcja ładowania jest dodatkiem do sytuacji awaryjnych. Większość producentów urządzeń zaleca ładować akumulatory w ładowarkach zewnętrznych, a ci co nie wspomnieli, widocznie zapomnieli. Jedynie mody z wbudowaną baterią są zgodne. Dlaczego? Dla własnego RWD. Boxy na wymienne baterie są używane przez dziesiątki tysięcy waperów którzy wkładają do urządzeń od znakomitych baterii po parówki z Chin. Kto będzie winny jak parówka z Chin wybuchnie w twarz? Producent, bo zezwolił na ładowanie. Mimo coraz lepszych modów jak Vaporesso czy DNA, firmy muszą mieć swoje stanowisko na wypadek wypadku. Więc lepiej powiedzieć że można ale lepiej nie. Vaporesso czy LostVape nie upilnują gimbusa który po taniości kupuje batki z zużytych pakietów laptopowych. Choć byś miał nie wiadomo jak dobre urządzenie a komuś spali się chata to na kogo spadnie cień?
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Metall » ndz sie 11, 2019 5:27 pm

mrkilusion pisze:Ja używam Drag'a 2. Po coś to wejście microusb siedzi w tym boxie więc jakby nie patrzeć służy do ładowania. Ponoć gdzieś tam są pomiary i informacje odnośnie takiego ładowania, że batki tracą na "wartości", ale jak od początku je mam, tak ciągle trzymają moc jaką wytwarzały przy zakupie. Ładuję przez usb od komputera i malina jest. Kilka razy podłączałem go do ładowarki od telefonu i działa. Oczywiście bez chmuerzenia kiedy się ładuje i nawet przy dotyku nie jest ciepły.

@edit;
Zapomniałem wspomnieć, że mam 2 batki od samsunga.

Port USB w większości modów służy głównie do aktualizacji oprogramowania, a ładowanie przez USB aku to dodatkowa opcja na czarną godzinę. Wniosek - moim zdaniem - jest prosty, skoro można za kilkanaście złotych naładować aku zewnętrzną ładowarką, to po co dodatkowo wysilać elektronikę w modzie. Być może jestem zbyt przewrażliwiony co do dbania o mój sprzęt, ale z tego powodu rzadko spotykają mnie różne niemiłe niespodzianki w materii posiadanej elektroniki (odpukać trzy razy w niemalowane drewno :D ).


adiif1 pisze:
Metall pisze:Wg mnie sprawa jest jasna. Jeżeli producent daje taką możliwość, ale jej nie zaleca, to nie powinno się tego robić częściej niż tylko okazjonalnie, czyli w sytuacjach takich, kiedy naprawdę musimy na gwałt ładować aku w modzie, a inaczej po prostu nie możemy. Natomiast, jeżeli mod jest przystosowany przez producenta do ładowania w nim aku to można ładować, bo nie ma "fabrycznych" przeciwwskazań ku temu. Choć osobiście ja - z własnej przezorności - i tak bym tego nie robił. Bo po co dodatkowo gnębić fajny sprzęt ładowaniem w nim aku, skoro można go odciążyć (no chyba że Ci na sprzęcie nie zależy). A w miarę niezła ładowarka zewnętrzna to naprawdę nie jest duży wydatek, jak już idzie się w kierunku fajnego i dobrego sprzętu do wapowania. Poza tym wiadomo, jak kończy się przysłowiowe szkłem dupy ucieranie ;)


Ładowarkę posiadam littokala 500, tylko czasem lenistwo wygra :D

Wiesz jak to jest z lenistwem, czasem wygra, a czasem kosztuje ;) Nie będę Ci mówił, jak masz postępować. Po prostu chciałeś zasięgnąć opinii, więc przedstawiłem swoją (a czy jest ona zgodna w 100% z twardymi faktami? Nie wiem). Ale wybór i tak należy do Ciebie.

PS
Są na tym Forum starsi stażem i mądrzejsi ode mnie o całe eony, poczekaj na ich opinię, a będziesz miał pewność na 1000% w kwestii ładowania aku w modzie przez USB.



 ! Wiadomość od: 8A5HUD4
Edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim :smile:

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości