Ładowanie akumulatorów w box'ie

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
adiif1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob lip 20, 2019 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: adiif1 » ndz sie 11, 2019 4:57 pm

Metall pisze:Wg mnie sprawa jest jasna. Jeżeli producent daje taką możliwość, ale jej nie zaleca, to nie powinno się tego robić częściej niż tylko okazjonalnie, czyli w sytuacjach takich, kiedy naprawdę musimy na gwałt ładować aku w modzie, a inaczej po prostu nie możemy. Natomiast, jeżeli mod jest przystosowany przez producenta do ładowania w nim aku to można ładować, bo nie ma "fabrycznych" przeciwwskazań ku temu. Choć osobiście ja - z własnej przezorności - i tak bym tego nie robił. Bo po co dodatkowo gnębić fajny sprzęt ładowaniem w nim aku, skoro można go odciążyć (no chyba że Ci na sprzęcie nie zależy). A w miarę niezła ładowarka zewnętrzna to naprawdę nie jest duży wydatek, jak już idzie się w kierunku fajnego i dobrego sprzętu do wapowania. Poza tym wiadomo, jak kończy się przysłowiowe szkłem dupy ucieranie ;)


Ładowarkę posiadam LiitoKala 500, tylko czasem lenistwo wygra :D
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: Metall » ndz sie 11, 2019 4:50 pm

Wg mnie sprawa jest jasna. Jeżeli producent daje taką możliwość, ale jej nie zaleca, to nie powinno się tego robić częściej niż tylko okazjonalnie, czyli w sytuacjach takich, kiedy naprawdę musimy na gwałt ładować aku w modzie, a inaczej po prostu nie możemy. Natomiast, jeżeli mod jest przystosowany przez producenta do ładowania w nim aku to można ładować, bo nie ma "fabrycznych" przeciwwskazań ku temu. Choć osobiście ja - z własnej przezorności - i tak bym tego nie robił. Bo po co dodatkowo gnębić fajny sprzęt ładowaniem w nim aku, skoro można go odciążyć (no chyba że Ci na sprzęcie nie zależy). A w miarę niezła ładowarka zewnętrzna to naprawdę nie jest duży wydatek, jak już idzie się w kierunku fajnego i dobrego sprzętu do wapowania. Poza tym wiadomo, jak kończy się przysłowiowe szkłem dupy ucieranie ;)
Awatar użytkownika
mrkilusion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: sob mar 16, 2019 9:29 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 14 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: mrkilusion » ndz sie 11, 2019 4:49 pm

Ja używam Drag'a 2. Po coś to wejście micro USB siedzi w tym boxie, więc jakby nie patrzeć służy do ładowania. Ponoć gdzieś tam są pomiary i informacje odnośnie takiego ładowania, że batki tracą na "wartości", ale jak od początku je mam, tak ciągle trzymają moc jaką wytwarzały przy zakupie. Ładuję przez USB od komputera i malina jest. Kilka razy podłączałem go do ładowarki od telefonu i działa. Oczywiście bez chmurzenia kiedy się ładuje i nawet przy dotyku nie jest ciepły.

@edit;
Zapomniałem wspomnieć, że mam 2 batki od Samsunga.
adiif1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob lip 20, 2019 4:10 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Ładowanie akumulatorów w box'ie

Postautor: adiif1 » ndz sie 11, 2019 4:41 pm

Witajcie ponownie! Przychodzę z zapytaniem...
Praktycznie wszędzie słyszy się informacje gdzie nie powinno ładować się akumulatorów w boxie ( brak balancera itp.) Tu nasuwa się pytanie, jak wygląda sprawa ładowania akumulatorów w boxach pokroju Vaporesso Luxe, Paranormal DNA250C (używam ładowarki 5V i 0.5A, tak że raczej nie będzie problemu z nadmiernym natężeniem)
Używam oryginalnych akumulatorów LG HG2.

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości