Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: Tommy Black » wt paź 15, 2019 7:39 am

Superlux pisze:@PucH2

W sumie to podlinkowanie wiadomego tematu z Zielonego mogłoby zamknąć sprawę. Tam jest wszystko o mesiu, dosłownie wszystko a że większość z nas współtworzyła ten temat to jest on nasz...i nikomu go nie oddamy :mrgreen: . Kilkadziesiąt stron horroru, thrillera, komedii, tragikomedii, filmu popularnonaukowego itp itd. Ludzkie losy, miłość i nienawiść :lol: .
:beer:


Podlinkowanie tamtego tematu zupełnie nie wchodzi w grę. Nawet jeśli zgodzi się tamtejszy moderator. Te kilkadziesiąt stron to historia i własność Trawnika. Tu zaczynacie fajny temat, nie psujcie go już na samym początku. Swoje posty z tamtego tematu możecie przecież sami sobie tu wkleić.Posty kolegów, za ich zgodą, również.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: salto » wt paź 15, 2019 7:31 am

Porównanie włókien zwierzęcych (w tym dyskusyjnego :) z kokonu), roślinnych i syntetycznego:
Obrazek

oraz

włókno bawełny pod skaningowym mikroskopem elektronowym:
Obrazek

:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: venom_666 » wt paź 15, 2019 7:27 am

No właśnie rozważam zrobienie takiego myku na Dłarfie, nie wiem tylko czy nie trzeba będzie "doszczelnić" dziur w V2... V1 wydaje się lepszy do takiej zabawy
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: Krasnal45 » wt paź 15, 2019 7:23 am

venom_666 pisze:Proszę bardzo Tami - chodziły na tym chyba wszystkie Kajtki swego czasu,

Ni, IMO do kajtków toto średnio się nadawało, za to w Taifunach, jak ktoś był wyznawcą "przelotowego" knota, działała sciera miód, cud i malina. Fakt, że pierwszy baniak bywał smakowo nieco wypaczony, ale generalnie to była idealna sprawa.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: salto » wt paź 15, 2019 7:20 am

@
Awatar użytkownika
venom_666
każda bawełna da radę. Są natomiast jej różne rodzaje, w tym transgeniczne. Warto nękać genetyków czasem, aby pomyśleli o waperach. Tylko wpierw trzeba by rozpoznać, jakie pożądane cechy fenotypowe powinno mieć włókno "idealne". Na razie ograniczeniem jest trade-off - transport vs pojemność. Czy ma ktoś bliższe informacje, jak transportowany jest liquid po bawełnianym nośniku? Ja wstępnie zakładam, że nie wnika do wnętrza komórki, tj. nie przechodzi przez SCW,

Obrazek
Rysunek. Morfologia ściany komórkowej "dzikiej" bawełny. PCW - primary cell wall, SCW - secondary ..., V - wakuola. >>Źródło<<

idzie pomiędzy włóknami na zjawisku kapilarnym. Innymi słowy >>zakładam<< egzokapilarkę. Wtedy grubsze włókna oznaczają transport na większą wysokość. Nie wiem czy tak jest. Jest to test weryfikujacy hipotezę o egzokapilarkach z bawełny. Promień r rurki kapilarnej występuje w mianowniku wysokosci podciągania kapilarnego. Dla przypomnienia h = 2σcosφ/ρgr. Hipoteza egzokapilarki wyjaśnia trade-off. Trzeba by ją obalić. Na razie idę natomiast obalić zimne pale ale, typu dalekomorskiego, z rana.


:beer:
________________________________
Edit: @
Awatar użytkownika
lesstro
wstaw fotkę (lub link do) knota z ceramiki...
Ogólnie fajnie by było, jakby każdy podając nowy (w tym wątku) termin wstawił fotkę i skrobnął ze dwa-trzy zdania o właściwościach knota... mielibysmy zaraz mikro-kompendium.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: lesstro » wt paź 15, 2019 6:45 am

Zapomnieliście o różnorakich knotkach z ceramiki :bry:
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: venom_666 » wt paź 15, 2019 6:25 am

Proszę bardzo Tami - chodziły na tym chyba wszystkie Kajtki swego czasu, a sprawdzała się i na innych.
W ramach eksperymentu dawałem ją nawet w meshowych gienkach. Dawała radę.

Obrazek
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: Krasnal45 » wt paź 15, 2019 5:41 am

Superlux pisze:@salto


http://forum.e-palarnia.com/

Kawowe...
Tam to już jest prawdziwa śmierć w dyskotece, nikogo nie ma w domu. Ostatnie posty w dziale " Pogawędki " z września a z działów bezpośrednio związanych z ep - sprzed półtora roku. Na shoutboxie od kilku tygodni wita gości jeden, wciąż ten sam kolo, to chyba kapitan tonącego statku. Też mam tam konto i też z 2009 roku, teraz dopiero zauważyłem że zarejestrowałem się tam 4 dni przed rejestracją na Trawniku...nie pamiętałem tego.




:beer:

Jest(było) jeszcze forum niebieskie. Nie mam na dzis pojęcia czy coś tam jeszcze się dzieje, a miałem tam konto.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: salto » wt paź 15, 2019 4:07 am

Drewno (xylem) przewodzi liquid, ale jest kilka problemów, aby go wykorzystać w praktyce. Spróbuję z czymś grubszym, co łatwiej układać, niż przyblokowa flora. Na razie techniki mocowania znane z siatki mesh są niezwykle przydatne. Ciężko je wykroić precyzyjnie, nawet bardzo ostrym nożem; a to cięcie wydaje się kluczowe, aby się łykowaty bóbr nie przypałętał przypadkiem. Tymczasem,

https://www.youtube.com/watch?v=BickMFHAZR0
https://www.youtube.com/watch?v=CmBDVIUB19g


:whisky:
____________________________
Edit:
Superlux pisze:to chyba kapitan tonącego statku

Dobrze, że Kapitan schodzi ostatni; a nie załoga. Whatever. Nie ma co off-topa produkować. Tym bardziej, że to (chyba) nie to Forum typu brązowego. Nie istotne. Teraz ważne jest zaprzegnąć drewno do atomizera...
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Transportowanie oraz magazynowanie liquidu

Postautor: Superlux » wt paź 15, 2019 1:12 am

@
Awatar użytkownika
salto



http://forum.e-palarnia.com/

Kawowe...
Tam to już jest prawdziwa śmierć w dyskotece, nikogo nie ma w domu. Ostatnie posty w dziale " Pogawędki " z września a z działów bezpośrednio związanych z ep - sprzed półtora roku. Na shoutboxie od kilku tygodni wita gości jeden, wciąż ten sam kolo, to chyba kapitan tonącego statku. Też mam tam konto i też z 2009 roku, teraz dopiero zauważyłem że zarejestrowałem się tam 4 dni przed rejestracją na Trawniku...nie pamiętałem tego.




:beer:
Obrazek

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości