[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Adamczaq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: pt lis 22, 2019 9:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Adamczaq » sob sty 04, 2020 6:41 am

Od jakiegoś czasu u mnie coraz częściej MTL.W połączeniu z Amnesia Mango od PodSalts smakuje wybornie.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Raz2trzy » pt sty 03, 2020 11:49 pm

No i wraca... syn marnotrawny - z miedzianą łopatą w dłoni, zadośćuczynić za swój grzech, bo parownik chętnie wziął, przetestował ale obiecanej opinii to już wygłosić nie był łaskaw. Shame on me ,żeby tak igrać z salonową inkwizycją. Najmocniej przepraszam za ten calkowity brak taktu i instynktu samozachowawczego.
No ale do rzeczy, czas napisać kilka zdań z moich subiektywnych odczuć, gdyż był to mój pierwszy kontakt z MTL na własne grzalki... generalnie pierwszy od prastarych dziejów, kiedy to waperzy w większości latali z egonowatymi różdżkami z 18sto mocową miksturą, która dodając im wigoru pomagała zerwać z ciemną od smoły możliwością czerpania ze źrodła w postaci papierosów analogowych.

Przed dostąpieniem do testów ostatni raz zaciagałem się metodą MTL conajmniej 2-3lata temu,i to papierosem klasycznym, egona miałem z 6-7 lat temu, i jechałem na nim z 3 więc w sumie - dawno to wszystko się działo. To tak tytułem wstępu, żebyście wiedzieli że prawie zapomniałem jak się klasycznie pali i wapuję.

Pierwszy setup. Byłem przygotowany, zdjęcie budowy od Haze zapisane w galerii, odzwierciedliłem najlepiej jak potrafiłem. Malusieńki clapton, deck, parę zdziebełek bawełny, takie to wszystko malutkie. Zalałem udostępnionym do testów Ryanem, i tutaj wtrące że ten sam płyn często wapowałem w moim Kylinie mini przed testami, czyli dobry smakowo DTL, moc 3.
Pierwsze buchy, a raczej próby dla mnie komiczne - calkowicie już przekabacony na styl DTL organizm odrazu próbował zaciagnąć do płuc.
Ale po dłuższej chwili okazało się, że dla mnie MTL to jednak jak z jazdą na rowerze... takich rzeczy się nie zapomina :D na drugi dzień już wyszedł ze mną z domu zapięty na Hcigarze Warwolf, swoją drogą pięknie i zgrabnie to wyglądało i tak też się w kieszeni nosiło.
MTL jest fajny. Całkowicie mógłbym tak wapować - w miejsach publicznych ( zadymianie z DTL jednak budzi we mnie lekki dyskomfort) , w pracy, wszedzie tam gdzie duża chmura nie jest porządana i potrzeba tylko zaspokoić głód nikotynowy , który to MTL-kiem zaspokaja się bardzo dobrze!

Więc tak. Jestem jak najbardziej za MTL-owaniem. Ma to swój urok, jest przyjazne otoczeniu i co najważniejsze - idzie się tym napalić.Wiadomo, nie zrezygnuje teraz z DTL - dalej zamierzam tak kopcić w większości, jednak MTL na wszelkie wyjścia i inne sytuacje gdy duża chmura i mały upływ liquidu jest pożądany to coś, co mogę spokojnie zabrać i nie martwić się że będę podciśnieniowany. Jestem na tak.

Ps. Odwołam się jeszcze do tego Ryana, jako że jak już wspominałem wapowałem go na DTL dłuższy moment i podczas testów na MTL... i faktycznie na MTL ten tytoń smakował o wiele lepiej.

I na koniec - dziękuje za możliwość testu!
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Metall » czw gru 05, 2019 8:20 pm

Superlux pisze:
Cinmar pisze:
Haze pisze:Piszę o tym dlatego że pokutuje imo niesłuszna teoria że MTL nadaje się tylko do tyteksów...no way, zdecydowanie się z tym nie zgadzam.

Święta prawda. To że MTL szczególnie pasuje do tytoniówek nie znaczy wcale, że nie nadaje się do innych smaków. Nadaje się wszystkich. Po prostu inaczej je oddaje. Nierzadko wprost lepiej, ale pozostanę przy sformułowaniu, że po prostu inaczej.
Mimo że jestem wielkim fanem DTL, choć mimo to nie gustuję w ogromnych przeciągach, to nie jestem w stanie nic zarzucić metodzie MTL. I jedno, i drugie jest przecież wapowaniem. I każda z tych metod ma swoje niezaprzeczalne zalety lub wady. Ale wzajemnie idealnie się uzupełniają.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Superlux » czw gru 05, 2019 5:24 pm

Cinmar pisze:
Haze pisze:Czyli w konkurencji DTL vs MTL mamy 2:0 :(

Ciekawe jaki byłby wynik przy odwrotnym PSP :D


Ja jestem MTL-owym pacyfistą...faszyzującym :-D ale też o tym myślałem, po prostu byłoby 0:2 :lol: ...chociaż ja osobiście wychodzę z założenia że fajnie mieć oba rodzaje parowników. Zupełnie inna definicja smaku, w obu przypadkach ciekawa i wciągająca. Są aromaty które idealnie wchodzą na MTL-u i są takie które świetnie wyrabiają się na DTL...ale nie wszystkie i nie wszystkie owocówki czy deserówki jak się powszechnie uważa. Mam taką ulubioną mieszankę - Morela od TPA + Brzoskiwinia od Funky Flavors + Morela od Lorann. Origen, Dvarw, Ion a nawet Kf Prime pokażą mi każdy szczegół...każdy z tych aromatów, pomimo tego że teoretycznie są do siebie podobne. Horus, Kylin 2, Doom i jeszcze kilka innych dopłucniaków które posiadam nie potrafiły ukazać tego tak subtelnie pomimo różnych układanek, proporcji pg/vg, stężenia nikosi itp itd. Strasznie się pogubiły. Oczywiście parowniki DTL potrafią świetnie pokazać złożone wieloowocowe mieszanki ale w tym specyficznym hard teście poległy. Piszę o tym dlatego że pokutuje imo niesłuszna teoria że MTL nadaje się tylko do tyteksów...no way, zdecydowanie się z tym nie zgadzam.
Jednak summa summarum warto mieć i Origena i Horusa, i Nextgena i Kylina...jest weselej, ciekawiej. Poza tym to świetny sposób na przetrwanie kryzysu - MTL z 10 - 12 mg nikotyny i na drugą nóżkę DTL z 4 - 6 mg ( żeby się dobić ), świetny zestaw imprezowy...i pod piwo i pod wódkę. Nie na co dzień, tylko od czasu do czasu. Ja od niedawna poznaję świat DTL właśnie dlatego że brakowało mi takiego mega mocnego uderzenia a także nowych wrażeń...i dostałem właśnie to czego oczekiwałem. Mamy sposób na każdy, dosłownie każdy liquid, każdy aromat. Cały świat należy do nas i o to właśnie chodzi, jesteśmy wolnymi ludźmi i nic nas nie ogranicza....nie ma wojny pomiędzy MTL i DTL, jest tylko wolny wybór...albo w zależności od sytuacji - właściwy wybór. Tylko to się liczy.



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Raz2trzy » czw gru 05, 2019 7:53 am

Paka już u mnie, pierwsze wrażenia za mną ale póki co nie będę się zdradzał ;) i wypowiem się dopiero pod koniec moich testów. Dziękuje za udostępnienie sprzętu @
Awatar użytkownika
Haze
.
Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Azuel » pt lis 29, 2019 7:50 pm

Kurcze to dodam coś od siebie mimo że nie uczestniczę w akcji. Zaczynałem od T3S, Kayfun itp. przerzuciłem się na DTL i tak trwało to z 3 lub 4 lata , a może nawet dłużej (nie liczę). Z 18mg zszedłem do 3 przy DTL. Ostatnio , bo tak ponad miesiąc temu wróciłem do korzeni i tak zawitał do mnie KF Lite klon ,Siren2, i omawiany True. Kaytka katuje cały czas nie zwiększając mocy ,6mg za mocne 3mg przy MTL ciut za słabe ale nie zwiększam mocy liquidu.
Fakt jest taki że jednak raz na jakiś czas chmurka puszczona z Intake daje mi kopa no i smak jednak chmm odrobinę lepszy. MTL jest bardziej dyskretny a smak każdy odczuwa inaczej, mi wystarcza.
Warto spróbować jeśli ktoś nie miał styczności z tego typu parownikami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: iron64 » pt lis 29, 2019 5:10 pm

Gdyby MTLowcy testowali DTLa pewnie byłoby tak samo. Dla mnie niestety MTL oznacza tylko "gdzie ten power", nie dość, że nabawiłbym się wrzodów za uszami, to musiałbym chyba do 18mg wrócić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Cinmar » pt lis 29, 2019 7:45 am

Haze pisze:Czyli w konkurencji DTL vs MTL mamy 2:0 :(

Ciekawe jaki byłby wynik przy odwrotnym PSP :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Haze » pt lis 29, 2019 7:15 am

Czyli w konkurencji DTL vs MTL mamy 2:0 :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Matrosky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 6:39 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Matrosky » czw lis 28, 2019 5:16 pm

Jednak MTL nie jest dla mnie, praktycznie ciągle z przyzwyczajenia ciągnąłem DTL. Chyba, już za długo jadę na DTLu, może gdybym od razu po przejściu na EIN wybrał MTL to moje zdanie byłoby inne. Generalnie smak oddaje bardzo fajnie, ale tak jak wspominałem co chwile próbowałem ciągnąć prosto do płuc.

Doszedłem jeszcze do jednego wniosku, tytoniowe liquidy też nie są dla mnie :D

Dziękuję, za możliwość przetestowania.

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 9 gości