[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Dział przeznaczony na sprawy techniczne związane z e-papierosami
Mati
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: wt gru 12, 2017 6:57 am
Lokalizacja:
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Mati » ndz lis 17, 2019 8:40 pm

Akurat zakupiłem sole i czekam na pierwszy parownik MTL od żółtych braci, ale w międzyczasie bym obadał i potestował, bo 10 lat stażu a o MTL nic nie wiem, to wstyd trochę ... oczywiście wrażenia opiszę w tym poście nawet i porównanie soli z bazą zwykłą, chyba że w międzyczasie przyjdzie już parownik MTL to miejsce odstąpię.
4. Mati
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Metall » ndz lis 17, 2019 8:03 pm

A ja od wakacji jadę tylko na DTL, a od momentu rzucenia fajek tylko na owocówkach (ponad półtora roku). W końcu zachciało mi się spróbować jakiegoś smaku tytoniowego. Pomyślałem, że na DTL to może być trochę bez sensu, więc postanowiłem sprawić sobie chociaż jeden parownik do MTL. Niedługo powinien dotrzeć, a rozrobione tytoniówki już czekają. W związku z tym nie będę już blokował kolejki ;)
Zresztą ojcem chrzestnym mojego MTL-a i tak jest @
Awatar użytkownika
Haze
:ok:
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Raz2trzy » ndz lis 17, 2019 7:56 pm

Czas się chyba przełamać i sprobowac wrócić do korzenii, których sie tak bardzo lękam. Tak więc, jeżeli można to -
1. 21-24.11: iron64
2. 28-30.11 - Matrosky
3. 05-08.12 - Raz2Trzy
Awatar użytkownika
Matrosky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr kwie 10, 2019 6:39 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 18 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Matrosky » ndz lis 17, 2019 7:49 pm

Piszę się na drugi weekend
1. 21-24.11: iron64
2. 28-30.11 - Matrosky
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: [PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: iron64 » ndz lis 17, 2019 7:48 pm

1. 21-24.11: iron64
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

[PSP3] Czy MTL jest dla mnie?

Postautor: Haze » ndz lis 17, 2019 7:42 pm

W obecnych, zdominowanych przez DTL, okolicznościach przyrody mało mówi się o MTLu. A nawet, O ZGROZO :szok1: , zdarzają się waperzy, którzy nigdy nie spróbowali tego sposobu. Wiadomo: trzeba by zakupić jakiś parownik, zrobić sensowny setup, umieszać nieco mocniejszy samogon, same problemy... i to nie wiadomo z jakim skutkiem, bo co jeśli nie zasmakuje? Ale spróbować na pewno WARTO! Co najmniej z kilku powodów, ale przytoczę tu jeden z głównych: SMAK. To oczywiście zależy od kubków, ale są liquidy (zwłaszcza "tytoniowe"), które w DTLu nie mają szans zasmakować tak dobrze jak w MTL. Stąd pomysł kolejnej akcji PSP:

psp-mtl.jpg

W obieg mogą polecieć:
* parownik EHPRO True - całkiem poprawny parowniczek MTL, który dość dobrze potrafi pokazać zalety tej metody wapowania,
* kilka ukręconych przeze mnie claptonów dedykowanych pod MTL (~1 Ω),
* porcja samogonu Ryan USA (6 mg) - klasyka smaków "tytoniowych".

I teraz tradycyjnie: osoby, które chciałyby się tym pobawić przez JEDEN WEEKEND proszone są o utworzenie listy wg poniższych widełek czasowych - na początek przewiduję blok pięciu uczestników w pięciu kolejnych tygodniach począwszy od 21 listopada. Tak więc tak to ma wyglądać:

1. 21-24.11: pierwszy uczestnik
2. 28-30.11: drugi
3. 05-08.12: trzeci
4. 12-15.12: czwarty
5. 19-23.12: piąty

Oczywiście jeśli będzie więcej chętnych to będzie można przedłużyć akcję - tylko wytrzymałość sprzętu nas ogranicza.
Przy wpisywaniu NIE obowiązuje zasada zajmowania pierwszego wolnego terminu, można zostawić "dziurę" wybierając dalszy termin, który lepiej pasuje.

No i jeszcze WARUNKI UCZESTNICTWA:

1. Chętni MUSZĄ mieć co najmniej 3-miesięczny staż na forum, kilkanaście postów, choć kilka lajków. Aczkolwiek ostateczna decyzja o zakwalifikowaniu na listę i tak należeć będzie do mnie i moderatorów - i to MY STWORZYMY OSTATECZNY KSZTAŁT LISTY.
2. Chętni muszą zaakceptować i przestrzegać reżimu obiegu: sprzęt dociera do mnie w okolicach czwartku danego tygodnia, przez weekend intensywnie ćwiczę, w poniedziałek posyłam dalej Pocztą albo Paczkomatem (13 zł). (tutaj na etapie zapisywania się warto zastanowić się trochę czy np. w weekend, który nam przypadnie nie jedziemy na 3-dniowe góralskie wesele :mrgreen: ).
3. Chętni zobowiązują się również do ogólnego opisania na Forum swoich wrażeń z używania otrzymanego sprzętu.
4. Ostatni uczestnik odsyła sprzęt (albo to co z niego zostało) do mnie.

Zapraszamy :palicygaro:

----------------------------------
Aktualna lista:
1. 21-24.11: iron64
2. 28-30.11: Matrosky
3. 05-08.12: Raz2Trzy
4. 12-15.12: Mati
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Dział techniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości