Druk 3D - szkiełka do atomizerów - zaproszenie do testów

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Druk 3D - szkiełka do atomizerów - zaproszenie do testów

Postautor: Robson » śr maja 13, 2020 12:27 pm

No, w końcu może i dział DIY się rozrusza, bo tu ostatnio prócz @
Awatar użytkownika
jaro1959
to sami gawędziarze i marzyciele. ;)
@
Awatar użytkownika
marcus15
takimi cudakami też byś się zajął? Pytam na przyszłość oczywiście. ;)
Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
marcus15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 6:11 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: nieokreślona

Druk 3D - szkiełka do atomizerów - zaproszenie do testów

Postautor: marcus15 » śr maja 13, 2020 12:23 pm

Planuję cenę na poziomie 10 zł netto za 2 szybki (12.50 brutto) plus wysyłka pewnie z 5 zł.
Moja szybka do exceed kosztuje w sklepie 19 zł za sztukę i jest ze szkła. Myślę, że to bardzo fair cena. Traktuję to jako swoisty wkład dla środowiska forum.

Mam jeszcze wątpliwość odnośnie materiału, bo oprócz druku FDM który jest na obrazku powyżej mogę jeszcze wydrukować to w technologii UV DLP. I gdyby ktoś chciał mieć na szkiełku np napis, albo jakiś model 3d, np. czaszkę, to wtedy nie ma problemu. Wtedy też szkiełko będzie gładsze, no cóż - jak z fabryki.
Tylko.
W druku FDM korzystam z materiałów co do których ma większe zaufanie - są to bezpieczne tworzywa, dopuszczone do kontaktu z żywnością - PLA, PET-G.
W druku UV DLP korzystam ze standardowej żywicy fotopolimerowej. Nie posiadam informacji co do jej reaktywności po utwardzeniu, technologia przypomina mniej więcej utwardzanie hybrydowych paznokci. Żywice specjalistyczne np dentystyczne są wielokrotnie droższe i nie planuję ich używać - chyba że będzie zapotrzebowanie.

Pozostawiam do dyskusji. Wszystko jest możliwe. Jeśli jest chemik na forum - zapraszam do wątku.

To przykład wydruku UV DLP - figurka ma 3 cm wysokości.
Obrazek
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Druk 3D - szkiełka do atomizerów - zaproszenie do testów

Postautor: jeffrey » śr maja 13, 2020 7:39 am

Bardzo fajny pomysł, myślę że zainteresowanie na forum będzie duże. Jeśli możesz to napisz jaka była by cena takiego cudeńka.
Obrazek
marcus15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 6:11 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: nieokreślona

Druk 3D - szkiełka do atomizerów - zaproszenie do testów

Postautor: marcus15 » śr maja 13, 2020 7:30 am

Jak powiedziałem przy powitaniu tak zrobiłem. Ale to sytuacja mnie zmusiła.
Wapowałem sobie spokojnie w niedzielny poranek i trach. Pen spadł i zbiło mi się szkiełko. Znikąd pomocy, dzień długi, korona atakuje zewsząd, sklepy pozamykane. Kupiłem razem z penem 2 baterie, ale 2 szkiełek nie... sorry za potoczne wyrażenie szkiełko, ale oczywiście chodzi mi o ten element gdzie leje się liquid.

Siadłem i zrobiłem. Wydrukowałem swoje pierwsze zapasowe szkiełko do Exceed D19. Działa, nie cieknie. Jest świetne, jest trwałe. W planach mam trochę je hm, rozciągnąć, żeby pomieściło więcej niż fabryczne, ciężko powiedzieć jak bardzo mi się uda. Druknąłem na tym co miałem pod ręką, białe PLA, aby szybciej. Docelowo - przeźroczyste PET-G

No i pomyślałem o użytkownikach forum. Jeśli chcecie wziąć udział w beta testach zapasowych szkiełek do waszych e papierosów - zapraszam na PW.

Oczywiście szkiełka to tylko potocznie, bo będą drukowane na drukarce 3D z przeźroczystego PET-G. To bezpieczne tworzywo, dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Po beta testach szkiełka będzie można śmiało kupić, chciałbym się jednak upewnić, że nic nie cieknie nikomu, stąd testy.

Gwarantuję będzie tanio.

Pierwszy prototyp który zrobiłem na szybko wygląda tak:
Obrazek

 ! Wiadomość od: Maciejko
Poprawiłem zdjęcie. :)

M.

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości