Słodka tytoniówka

Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: fistaszek » pt cze 04, 2021 9:49 am

@
Awatar użytkownika
Bezimienny


Od rana katuję Piramid (opcja 3%) i mint, o którym wspomniałem wcześniej, trochę przesadziłem z cytryną, idzie do poprawki, ale ogólnie bardzo pozytywny odbiór tego Pyramid, zajebisty aromat tytoniowy, zostaje na stałe u mnie.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: fistaszek » pt maja 14, 2021 7:00 am

No i sprawa wyjaśniona. Dzięki @
Awatar użytkownika
Bezimienny

Moje poprawki się przegryzają, w szale mieszania zrobiłem też wersję Pyramid Mint. Za miesiąc przekonam się, czy to Camel z powiewem świeżości, czy mint z posmakiem tytoniu.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: Bezimienny » pt maja 14, 2021 7:00 am

Aromat zmieniał nazwę na przestrzeni lat. Camel -> s'Camel -> Dromedary -> Pyramid.
Camtel był mniej słodką wersją, niemniej jednak nie był on tym, czym obecny Pyramid.

Tak na moje oko, to Camel miał przypominać niebieskie Camele, a Camtel żółte.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: fistaszek » pt maja 14, 2021 6:14 am

Camtela już nie ma na stanie.

Ciekawa sprawa, w google jeden z wyników wskazuje, że Camtel to właśnie Pyramid:

https://www.edymek.net/pl/p/Aromat-Inaw ... CAMTEL/460
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: iron64 » czw maja 13, 2021 7:28 pm

Jest zbliżony do Camela, jednak Camtel jest jeszcze bliższy. ;)
Obrazek
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: Bezimienny » czw maja 13, 2021 9:32 am

Nie da się odwzorować smaku papierosa 1:1. Chociaż pewną analogię dostrzegam - przy zaciąganiu się Camelami czułem delikatną slodycz. Połączenie słodkości i drewna w Pyramidzie może trochę do nich nawiązywać.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: fistaszek » czw maja 13, 2021 9:15 am

Kupując ten aromat sugerowalem sie opiniami, że jest to aromat a'la Camel. Potwierdzisz?
Jeśli chodzi o warzenie robię podobnie, czyli muszę podolewać aromatu do tego co już się przegryza i ponownie odczekać.
Bezimienny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 280
Rejestracja: pt lis 29, 2019 6:17 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 226 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: Bezimienny » czw maja 13, 2021 9:06 am

fistaszek pisze:
Bezimienny pisze:Spróbuj Pyramid od Inawery.


Sugerowane steżenie jest 1-3%.
Zrobiłem na 1,5% i po kilkunastu dniach "na niucha" jest tego za mało. Muszę dodać trochę %, ale nie chcę znów czekać w nieświadomości . Możesz podać jakie proporcje dajesz bym mógł sobie coś zbliżonego uwarzyć?


Ja daję niepełne 3%. Robię to tak: mam 100 ml bazy, więc aby zrobić stężenie 3% musiałbym odjąc 3 ml bazy - zostałoby mi jej wtedy 97 i dodać 3 ml aromatu. Ja jednak te 3 ml dodaję do całych 100 ml bazy. Wychodzi mi wtedy 103 ml płynu. I taka proporcja odpowiada mi najbardziej. Musisz być cierpliwy, samogon z tym aromatem to minimum miesiąc. A im jest starszy tym bardziej wyłania się słodycz i posmak drewna.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: fistaszek » czw maja 13, 2021 8:54 am

Bezimienny pisze:Spróbuj Pyramid od Inawery.


Sugerowane steżenie jest 1-3%.
Zrobiłem na 1,5% i po kilkunastu dniach "na niucha" jest tego za mało. Muszę dodać trochę %, ale nie chcę znów czekać w nieświadomości . Możesz podać jakie proporcje dajesz bym mógł sobie coś zbliżonego uwarzyć?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Słodka tytoniówka

Postautor: Wampir z Pniew » czw lip 09, 2020 9:25 pm

Raz2trzy pisze:Ja Tribece mieszam 15%, czyli do 60ml butelki wlatuje 10 aromatu i reszta bazy, lubię gęsto więc 70/30 i mi to smakuje. Ogólnie jest pewnien ciekawy aspekt z tym aromatem, chodzi o to że świeżo zmieszany ( 3 dni powiedzmy?) mi smakuje bardziej, tytoń w nim jest taki bardziej żywy, po paru tyg wybija się ta słodycz a ten tytoń się tak wygładza i mi już wtedy tak nie smakuje jak właśnie taki świeży. Myśle że warto spróbować po tych 3 dniach i jeśli smakuje to wapować. Z resztą jeśli mnie pamięć nie myli to Piotrek z @Vapelab mi tak doradził z tą Tribecą ( zbiczuj mnie jeśli się mylę Chef :D) i jak spróbowałem tej metody to tak jak mówię, w wydaniu na świeżo jest o wiele lepiej.


Nie biczuje, tak było. :-D
Ja często nawet mieszam rano a wieczorem już zalewam. Po tygodniu dla mnie traci właśnie ten taki pazur, dokładnie jak piszesz. Świeża jest taka mięsista. Ogólnie wszystkie Tribeci i inne wynalazki na acetylopirazynie tak mają i nie wiem z czego to wynika, stąd jak już szuje skarpetoidy w tytoniu to znaczy, że trzeba się spieszyć. :piesek:

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości