Słodka tytoniówka

madzia_grabasz
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 02, 2020 1:10 pm
Lokalizacja: Sława
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Kobieta

Słodka tytoniówka

Postautor: madzia_grabasz » czw lip 09, 2020 1:27 pm

@
Awatar użytkownika
Raz2trzy
dzięki za cenne info. Ja dla odmiany szukam tej słodyczy. Wlałam 1/4 butelki w 30 ml, zrobiło się pięknie złote. Po godzinie walnęła kilka kropel na dripper Recurve i właśnie czuć tą tytoniową goryczkę i na końcu dopiero słodycz. Będę raczej czekała. :jupi:
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: Raz2trzy » czw lip 09, 2020 11:59 am

Ja Tribecę mieszam 15%, czyli do 60 ml butelki wlatuje 10 aromatu i reszta bazy, lubię gęsto więc 70/30 i mi to smakuje. Ogólnie jest pewien ciekawy aspekt z tym aromatem, chodzi o to, że świeżo zmieszany (3 dni powiedzmy?) mi smakuje bardziej, tytoń w nim jest taki bardziej żywy, po paru tyg. wybija się ta słodycz, a ten tytoń się tak wygładza i mi już wtedy tak nie smakuje jak właśnie taki świeży. Myślę, że warto spróbować po tych 3 dniach i jeśli smakuje to wapować. Z resztą jeśli mnie pamięć nie myli to Piotrek z @Vapelab mi tak doradził z tą Tribecą (zbiczuj mnie jeśli się mylę Chef :D) i jak spróbowałem tej metody to tak jak mówię, w wydaniu na świeżo jest o wiele lepiej.
madzia_grabasz
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 02, 2020 1:10 pm
Lokalizacja: Sława
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Kobieta

Słodka tytoniówka

Postautor: madzia_grabasz » czw lip 09, 2020 11:34 am

Ok, kochani mam te osławioną Halo Tribeca Smooth Tobacco. I teraz ile do butelki w której mam już wlane 30ml bazy tego dodać, na vapelab.pl brak danych, tutaj ktoś pisał 25%?
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Słodka tytoniówka

Postautor: Selene » czw lip 02, 2020 7:02 pm

@
Awatar użytkownika
madzia_grabasz
Madziu, sugeruj się zaleceniami producenta, a nie jakiegoś przypadkowego usera, proszę. Lepiej na tym wyjdziesz... ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
madzia_grabasz
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 02, 2020 1:10 pm
Lokalizacja: Sława
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Kobieta

Słodka tytoniówka

Postautor: madzia_grabasz » czw lip 02, 2020 6:51 pm

Madzia pisze:Mimo wszystko @
Awatar użytkownika
madzia_grabasz
, na Forum Przepisy na liquid, zalecają dawkowanie RY-4 Inawery 3-6 kropli na 10ml. Czyli maksymalnie 30 kropel na 50 ml. :oczko:
I ja bym na Twoim miejscu tak jak mówi @
Awatar użytkownika
Tomba
jednak nie bawiła się w dozowanie na krople. Zdecydowanie lepszym jest procentowe stężenie.


Zrobiłam wg przepisu z forum tego użytkownika 2kr/ml czyli 100kr na 50ml. :blush:
madzia_grabasz
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: czw lip 02, 2020 1:10 pm
Lokalizacja: Sława
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Kobieta

Słodka tytoniówka

Postautor: madzia_grabasz » czw lip 02, 2020 6:47 pm

@
Awatar użytkownika
edarek
była informacja, że zmieniono kroplownik i przy tym sposobie odmierzania inne stężenie wyjdzie. Nie mogę teraz znaleźć przy którym aromacie była ta informacja. Tak myślałam, że to odmierzanie kroplami to przypał może być. Mam strzykawy do bazy i zrobię jak @
Awatar użytkownika
Tomba
i Ty radzisz i kupię te strzykawkę. :-)
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: edarek » czw lip 02, 2020 6:32 pm

madzia_grabasz pisze:... było info, że zmienili te kropelki i ze mniejsze lecą.

Nie wiem, jak można zmniejszyć krople? Wielkość kropli zależy od lepkości płynu, czyli musi być zmniejszona lepkość, żeby były mniejsze. Różnicę będziesz mieć również w wielkości kropli przy różnych temperaturach. Naprawdę dobrą radą od @
Awatar użytkownika
Tomba
, jest zaopatrzenie się w strzykawkę i to nie jedną. Do dokładnego odmierzania objętościowego aromatu polecam Ci strzykawkę insulinową, która ma tylko 1 ml, ale bardzo dokładną podziałkę. Większe (10, 20 ml), jak już będziesz mieć dobrane proporcje, żeby zrobić sobie na przykład od razu 100 ml.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: iron64 » czw lip 02, 2020 6:29 pm

A ja powiem tak, stosuję Inawerę chyba od zawsze i RY4 + Dark Tobacco (zamiennie z Virginia czasami) plus około 1% wiśni czyni cuda z tego smaku. Oczywiście dla mnie. Mój przepis RY4 - 5%, Dark Tobacco 1-1,5%, wiśnia 1%. Dla mnie super fajny smak po miesiącu. Wcześniej różnie bywa.
Teraz ostatnio dałem sobie nawet 4% Dark Tobacco i 0,5% mięty do tego. Aromat że hoho.
Fajnie też smakuje Wisnia+American Blend+ Zielona Herbata (2%-6%-4%). To z tych co pamiętam opisuję. Ogólnie chcę przekazać, że tytoniówki powinny postać około miesiąca, a drugi przekaz, nie bój się kombinować, połączenia różnych smaków dają ciekawe efekty. Rzadko który aromat sam w sobie jest strzałem w punkt, za to mieszanie czegoś z czymś plus coś dziwne, daje fajne efekty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Słodka tytoniówka

Postautor: Tomba » czw lip 02, 2020 6:25 pm

Tomba pisze: Kup sobie w aptece strzykawkę 2,5ml - tam masz dokładną podziałkę i grubą strzykawkę rozmiar 1,2.

W poprzednim poście zrobiłem błąd - powinno być:
Kup sobie w aptece strzykawkę 2,5ml - tam masz dokładną podziałkę i grubą igłę rozmiar 1,2.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Słodka tytoniówka

Postautor: Selene » czw lip 02, 2020 6:20 pm

Mimo wszystko @
Awatar użytkownika
madzia_grabasz
, na Forum Przepisy na liquid, zalecają dawkowanie RY-4 Inawery 3-6 kropli na 10ml. Czyli maksymalnie 30 kropel na 50 ml. :oczko:
I ja bym na Twoim miejscu tak jak mówi @
Awatar użytkownika
Tomba
jednak nie bawiła się w dozowanie na krople. Zdecydowanie lepszym jest procentowe stężenie.
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości