Brak nikotyny - problem ze smakiem

Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: bulit73 » wt lut 23, 2021 10:57 pm

@
Awatar użytkownika
Siwy27
dobrze by było byś zdał relację dla potomnych. Na razie jestem na etapie 3 mg ale docelowo ma być zejście do 0 mg, więc jestem ciekawy jak sobie z tym poradzisz.
Obrazek
Siwy27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Siwy27 » pn lut 22, 2021 9:32 pm

No trudno, nie wszystko da się obejść. Dziękuję wszystkim za propozycję i rady. Niestety czeka mnie długa droga z mieszaniem, testowaniem i redukowaniem stężeń by w końcu znaleźć ten złoty środek. Kto wie, może na jakimś etapie jednak stwierdzę że do braku nikotyny da się przyzwyczaić. :good:
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Wampir z Pniew » pn lut 22, 2021 11:47 am

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
Dodajmy może jeszcze trzy zera do SHU i jak po bandzie to po bandzie - rezynyferatoksyna. :lol: Dobra, żartowałem. Chyba jednak najlepiej zostać przy nikotynie w dawce jak dla niemowlaka, wszak lepszy rydz niż nic. ;) Ogólnie żeby przejść na zerówkę musiałbym się totalnie mentalnie przestawić ale nie potrafię, nie mam tej siły woli a ile można ciągle rezygnować z używek. Zresztą @
Awatar użytkownika
Siwy27
, zejście z 3 mg od razu do zera jest dość drastycznym posunięciem i chyba nie pozostaje nic innego jak zabawa w drabinę i ucinanie co jakiś czas cząstki miligrama.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Krasnal45 » pn lut 22, 2021 11:39 am

Jest jeszcze opcja w postaci kapsaicyny, ale to bardziej w stronę kopa i drapania gardła niż w stronę smaku.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Wampir z Pniew » pn lut 22, 2021 10:23 am

Gdyby nie ta nikotyna... Mój romans z zerówkami trwał, o ile dobrze pamiętam, jakieś 2 godziny. Tego nie da się obejść choćbyś stawał na głowie. Jeśli masz delikatne gardło to ewentualnie możesz przetestować dodatek alkoholu (ale nie wódki, tylko czysty spirytus). Na przykład 1 czy 2% w całości. Tylko pamiętaj, że wtedy lepkość gliceryny drastycznie maleje. Za to może trochę to Cię połechce ale chyba pozostaje złożyć jedynie kondolencje doznaniom smakowym. :(
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: lesstro » pn lut 22, 2021 9:48 am

Swego czasu bodajże Flavour Art miał kilka "boosterów" do podbijania smaku. Niestety nie pamiętam jak to się nazywało dokładnie. W obecnych okolicznościach raczej chyba nie do zdobycia, a efekt końcowy mógłby być jednak daleki od zamierzonego. Pozostaje Ci się przyzwyczaić. :)
Obrazek
Siwy27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Siwy27 » pn lut 22, 2021 8:50 am

@MA Nie jestem dobry z chemii, ale mam rozumieć że nikotyna w minimalnych dawkach działa jak swego rodzaju spoiwo, wypełniacz dla aromatów? Oczywiście mowa tu o dużym uproszczeniu dla takiego amatora jak ja. :D
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak testy, testy i jeszcze raz testy. :beer2:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Alchemik » ndz lut 21, 2021 7:58 pm

Muszę Cię zmartwić, lecz nie istnieje żadna substancja mogąca zastąpić nikotynę w liquidzie, gdyż składnik ten nie jest tylko kolejnym aromatem w kompozycji - wchodzi w reakcje chemiczne z pozostałymi składnikami mieszaniny (tworzą się tzw. wiązania wodorowe) i powstają makrocząstki (tzw. agregaty) o właściwościach organoleptycznych całkowicie odmiennych od składników wyjściowych. Najlepszym (i jedynym) rozwiązaniem tego problemu jest dodatek minimalnej ilości nikotyny. Na Twoim miejscu zacząłbym np. od 0,1 mg/ml i w razie potrzeby zwiększałbym o kolejne 0,1 mg/ml, aż do uzyskania pożądanego efektu smakowego.

:wino:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: FreeVapingPL » ndz lut 21, 2021 7:44 pm

Nie istnieje chyba 'zamiennik' nikotyny, jeżeli mówimy o jej ciekawych właściwościach podbicia smaku. Ale jednocześnie ze zmniejszaniem jej stężenia spróbuj jeszcze:
- regulować mocą (temperatura ma spory wpływ na to czy składniki aromatu są uwydatniane czy tłumione)
- regulować przepustowością AH (raczej zmniejsz)
- potestuj inne grzałki (w Salonie jest wątek o 'drucie, który ma sens')
- nie musisz od razu schodzić na proporcje 50/50, może już przy 60/40 VG/PG zobaczysz różnicę. A latem możesz użyć więcej bawełny i 'zapchać' nią mocniej kanały, żeby nie było przecieku.

EDIT: zapomniałem o jeszcze jednym pomyśle na proporcje 50/50 latem - może atomizer z górnym AH. Chwalę je sobie bardzo. A smak z niektórych z nich nie ustępuje tym z dolnym nawiewem.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Siwy27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:06 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Brak nikotyny - problem ze smakiem

Postautor: Siwy27 » ndz lut 21, 2021 3:59 pm

Czyli jedyna rozsądna opcja póki co, to zejście ze stężeniem nikotyny do tego 1_mg/ml. Menthol w owocówkach stosuje i to raczej nie przynosi większych zmian. Owszem, jest lekki kop chłodem, ale to tylko na chwile maskuje ten mdły smak.

K45

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości