PREMIXY - znak czasów

O bazach, liquidach, aromatach - czym napełniamy e-papierosa
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

PREMIXY - znak czasów

Postautor: Tommy Black » czw lip 20, 2017 6:00 pm

Fajnie że producenci zareagowali...choć, jeśli dobrze pamiętam to i w moich , dawnych, waperskich czasach były liquidy "zerówki"
No i sformułowanie - premix- brzmi zachęcająco. :)

Haze pisze:Chyba sprawdzę resztę serii, nawet jeśli smakowo będą kiepskie to przynajmniej będę miał fajne flaszki...


Buteleczki sa naprawdę świetne. I nie omiń przypadkiem tego premixa: :-P

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

PREMIXY - znak czasów

Postautor: Haze » śr lip 19, 2017 9:29 pm

Hmm, po odparowaniu paru ml Majora stwierdzam, że nie tylko "da się to wapować" ale da się to wapować z niejaką przyjemnością :smile: I butelki (główny powód, dla którego kupiłem te premixy) dobrze się sprawdzają bo mają duże wlewy, zamykane dozowniki i "miękkość" w sam raz żeby zarzucić te parę kropel do drippera. Chyba sprawdzę resztę serii, nawet jeśli smakowo będą kiepskie to przynajmniej będę miał fajne flaszki...
Obrazek
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: PREMIXY - znak czasów

Postautor: tinOFbeer » śr lip 19, 2017 8:45 pm

Wtedy będą dodawać do shot'a malutki pojemniczek z aromatem a glikol i gliceryna we własnym zakresie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

PREMIXY - znak czasów

Postautor: basika » śr lip 19, 2017 7:56 pm

Słyszałam o tym wynalazku, ale nie miałam okazji przetestować. Trochę drożej jak było, ale da się to przełknąć. Gorzej będzie gdy opodatkują akcyzą bazy beznikotynowe, ale może to nie przejdzie, oby.. *girl_f*
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: PREMIXY - znak czasów

Postautor: miblah » śr lip 19, 2017 7:52 pm

Myślę, że nie ma sensu robić dla nich działu ;) Są "Aromaty i dodatki" - damy radę się zmieścić jak coś :-P Może przy jakiejś okazji coś takiego przetestuję... Tx.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

PREMIXY - znak czasów

Postautor: Haze » śr lip 19, 2017 7:45 pm

Właśnie zauważyłem, że podział tematyczny działu chemicznego nie uwzględnia ostatniego wynalazku branży liquidowej czyli premixów. Pomysł jest oczywiście znany co najmniej tak długo jak plany wprowadzenia Dyrektywy, ale dopiero dzisiaj przećwiczyłem go osobiście przy okazji dość przypadkowej wizyty w sklepie waperskim. Ujrzałem tam między innymi takie coś:

Obrazek

Czyli gotowy liquid o mocy ZERO, dzięki czemu można go sprzedawać w dowolnych objętościach (na zdjęciu 50 ml). Na etykiecie mamy ładnie wytłumaczone ile bazy nikotynowej dodać aby otrzymać 60 ml liquidu o danej mocy:

Obrazek

A sprzedawca oczywiście uczynnie dołącza tego nikotynowego "shota" w cenie 4 zł/10 ml. Cena shota jest lekko z doopy, ale z premixem kosztującym 35 zł dostajemy 60 ml liquidu za 40 zł czyli całkiem nieźle. W dodatku nawet da się to wapować...
Obrazek

Wróć do „Dział chemiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości