Premixy z MAZUR

O bazach, liquidach, aromatach - czym napełniamy e-papierosa
Smok_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 24, 2018 4:56 pm
Lokalizacja: Ski
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: Smok_ » pt lut 02, 2018 1:01 pm

Hej,
słuchajcie, nie wiem co robię źle. Zakupiłem sobie kilka premixów (pierwszy raz), m.in. pianę z Mazur wraz z bazą Inawera (VPG 70/30 18mg 5x10ml z popularnego sklepu internetowego). Baza dolana do buteleczek, mieszana intensywnie kilka razy dziennie przez 2 dni. Niestety dziś po zalaniu strasznie się rozczarowałem, ponieważ czuję mdlisty smak hm... nikotyny? (Sam nie wiem, w pierwszej fazie zaciągnięcia czuję delikatny smak premixu ale chwilę później wszystko zabija ten okropny smak bazy). Tak jak wspomniałem, premixy były wstrząsane, odstały w dni w ciemne szufladzie w temperaturze pokowej. Gdzie popełniłem błąd, czytałem, że niektórzy wapują to nawet po kilku godzinach i smak jest jako-taki, ale u mnie to po prostu smakuje bazą! Parowniki na których testowałem to Combo RDTA (świeżo wymieniona wata) i smok spirals - oba oddają smak gotowców tak jak zawsze.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Haze » czw sty 18, 2018 8:02 pm

@
Awatar użytkownika
madeyeck
, czyli producent Mazurów, był łaskaw podesłać mi resztę serii do testu. Dodam też, że przy okazji pokazał, że nie jest sknerą :mrgreen: i wysłał mi również te premixy, które już opisałem. Tak że dzięki :beer:

Obrazek

Zacznę od mixu, którego nie jestem w stanie ocenić obiektywnie, ze względu na nabyty wstręt do niektórych postaci owoców jagodowych, czyli:


MONIKA

Obrazek

Na piktogramach mamy spodek ufo, jagodę i indiański bęben :mrgreen: . No dobra, niech będzie, że to jakiś krem i ciacho. No i taki właśnie jest ten premix - przypomina jagodziankę i raczej nie wali chemią, i tyle bo naprawdę nie trawię jagód.


ŻAGIEL

Obrazek

Czyli jabłko, miara stolarska i klin do drzwi :mrgreen: . No OK, żona poproszona o rozszyfrowanie piktogramów po ułamku sekundy odparła, że to rurki cynamonu, więc niech będzie, że to ja jestem jakiś niewyedukowany :D Z tego co pamiętam to kiedy wypytywałem o ten premix w sklepie sprzedawca mówił coś o jabłeczniku z kruszonką... Aż musiałem popatrzeć w necie, i ludzie też wspominają o jabłeczniku. JAKI KUŹWA JABŁECZNIK?? Przecież to klasyczny serniczek! Owszem, z jabłkiem, ale jednak SERNIK. I to DOSKONALE zbalansowany - ŻADEN smak nie wychodzi przed szereg, nawet cynamon, jest go dokładnie tyle ile być powinno, żeby dawać do myślenia a nie zacynamonować cały bukiet. Świetny jest też pomysł dodania lekko kwaskowego jabłka, które idealnie przełamuje słodycz całej mieszanki i wprowadza ślad soczystości. FAJNA rzecz, normalnie prawie że spód z kruchego ciasta czuje się w tym miksie.


KLAUDIA

Obrazek

Tu przynajmniej wszystko jest jasne, w każdym razie na piktogramach. A w smaku? Hmm, arbuza pewnie po n-tym sztachu bym wyczuł, ale kiwi? Niekoniecznie. Ale to wcale nie znaczy źle - cierpkość kiwi zlewa się z truskawką i w efekcie dostajemy efekt kwaśnej truskawki, czyli takiej jakich większość w dzisiejszych czasach możemy kupić w sklepach :-| . Na szczęście dość słodki arbuz całkiem dobrze bilansuje tę kwaskowość i jednocześnie pozostawia ten swój szorstki posmak. Bardzo przyjemny, rześki bukiecik.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Haze » ndz gru 31, 2017 5:44 pm

Wszystko się zgadza, producent aromatu ma oczywiście znaczenie, ale w naszych warunkach wiadomo - robi się z tego co jest w sklepie :smile: Aczkolwiek o ile pamiętam to oryginał też był na TFA (TPA). Leżakowanie min. 7 dni.
Tylko nastaw się, że przy takich proporcjach będziesz miał słodki ulepek.
Obrazek
Przemulek1910
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 09, 2017 12:58 pm
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: Przemulek1910 » ndz gru 31, 2017 5:21 pm

Nie wiem czy dobre firmy aromatów wybrałem, proszę o weryfikacje i dziekuje za przepis niebawem spróbuję ;-) ile czasu lezakowania? Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Tenmen » ndz gru 31, 2017 12:02 pm

Haze pisze:
Przemulek1910 pisze:... moge znać ich skład czy to tajemnica?

Tajemnicy wielkiej nie ma, Paradise to wariacja przepisu znalezionego na jakiejś bazie przepisów, nie pamiętam w tej chwili nazwy, w każdym razie oryginalnie było tak:

BAZA - 85%
Butterscotch Ripple - 6%
Apple - 1,5%
Vanilla Custard - 3%
RY4Double - 3,5%
Jakiś słodzik, np. EM - 1%

Tylko pozmieniałem proporcje wg własnych preferencji - więcej RY4D, mniej wanilii i butterscotcha (żeby się nie zasłodzić).

Co do Bulla to też nie mam zamiaru robić z niego tajemnicy, ale receptura wymaga jeszcze lekkiego dopracowania więc na razie nie podam...


Hmmm to wydaje się troszkę prostrze of formuły na kamień filozoficzny :D :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Haze » ndz gru 31, 2017 10:25 am

Przemulek1910 pisze:... moge znać ich skład czy to tajemnica?

Tajemnicy wielkiej nie ma, Paradise to wariacja przepisu znalezionego na jakiejś bazie przepisów, nie pamiętam w tej chwili nazwy, w każdym razie oryginalnie było tak:

BAZA - 85%
Butterscotch Ripple - 6%
Apple - 1,5%
Vanilla Custard - 3%
RY4Double - 3,5%
Jakiś słodzik, np. EM - 1%

Tylko pozmieniałem proporcje wg własnych preferencji - więcej RY4D, mniej wanilii i butterscotcha (żeby się nie zasłodzić).

Co do Bulla to też nie mam zamiaru robić z niego tajemnicy, ale receptura wymaga jeszcze lekkiego dopracowania więc na razie nie podam...
Obrazek
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: slaviop » ndz gru 31, 2017 8:28 am

Poprosze adres to wyśle po jednej butelce.

Pisane mobilnie...

Added in 1 minute 39 seconds:
Mam jeszcze po 100 mililitrów obu płynów...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Przemulek1910
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 09, 2017 12:58 pm
Lokalizacja: Łódź
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: Przemulek1910 » sob gru 30, 2017 11:49 pm

Chlopaki a te liquidy (Sitting Bull i Paradise Lost oraz Sławka Broken Island i Uśmiech Sołtysa) co podajecie to moge znać ich skład czy to tajemnica? Mam trochę aromatów, chetnie bym spróbował?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: Master_PiT » sob gru 30, 2017 8:34 pm

A ja jestem przeciwnikiem mięty... Nic mi nie smakuje z tym dodatkiem...
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: adamsud » sob gru 30, 2017 8:19 pm

Jakoś nie bardzo mi do serca przypadły premixy. Zapewne dlatego, że nie trafiłem na nic fajnego. Chętnie jednak spróbuję sygnowanego przez Salon wyrobu Adama i Sławka. Dorzućcie chłopaki trochę mięty :smile:. To będzie hit sprzedaży. Powiadam Wam.

Wróć do „Dział chemiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości