Premixy z MAZUR

O bazach, liquidach, aromatach - czym napełniamy e-papierosa
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: Master_PiT » pt gru 29, 2017 1:17 pm

Pod warunkiem, że wszystko się sprzeda :mrgreen:
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: sikor » pt gru 29, 2017 12:25 pm

czyli 6 tysi dostanie autor? Hmmm.... zamiast bitcoiny kupować zacznę liquidy może robić :)
madeyeck
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 26, 2017 6:55 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: madeyeck » pt gru 29, 2017 12:15 pm

Chłopaki tak czysto teoretycznie, ale i konkretnie.
Premix 20ml wyjdzie jakieś 4,5 może 4zł brutto. W Polsce sprzedajesz go dystrybutorom za max 8,5 brutto, mniej niz powiedzmy 6000 szt. nie ma sensu robić...

Added in 4 minutes 23 seconds:
Premixy z MAZUR
Tommy Black pisze:
madeyeck pisze:
miaziol pisze:Generalnie autorem receptury jest Maciek Madej, w tej chwili nie ma problemu żeby umieszali Ci to co chcesz i puścili serie twoich płynów.

Słuchajcie to ja jestem Maciek Madej i nie ja jestem autorem receptur, ale to już dłuższa historia...


No to skoro jest tu najbardziej kompetentna osoba, czyli Ty i najbardziej zainteresowani, czyli my, to może zaczniemy jakoś tak konkretniej już, bo pomysł podoba się wszystkim...


Ten fragment do Maćka: @
Awatar użytkownika
madeyeck


Maćku, załóżmy że nasi ludzie np. dr inż. @
Awatar użytkownika
Haze
i st.leśniczy @
Awatar użytkownika
slaviop
( wiem z autopsji że tworzą dobre rzeczy) skomponują dwa fajne liquidy.Może premixy? Jeden deserowy, drugi owocowy, z tytoniowym bym zaczekał bo chyba jego używa mniejszość a jak wiemy teraz liczy się większość. :-P No i że wymyślimy jakieś fajne nazwy związane z okolicami pochodzenia. ;)
No właśnie...i co teraz? Rozumiem że musicie to u siebie wyprodukować, namieszać, sprawdzić, obliczyć koszty etc...Trzeba też przecież zaprojektować i wydrukować etykiety. To już są koszty.Nie ma gwarancji że przedsięwzięcie przyniesie zysk a nawet że się zwróci co też jest mało pociągające.Jak Ty widzisz tę całą sprawę ze swojej strony?

Tutaj sprawa wygląda troszkę inaczej. Dwa smaki trzeba by było zrobić jako dodatek do jakiejś serii i wtedy powiedzmy kasę wykładam ja, ale przy czystym zarobku rzędu 3zł na butelce to tak szczerze ile autor kompozycji dostanie?
1zł?
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: miaziol » pt gru 29, 2017 10:15 am

Oj dzisiaj zdobędę więcej informacji na temat produkcji jak to wygląda itd. Co do zysku, jest forum jest serwer nie ma reklam. Ja od razu widzę co można by zrobić :)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Haze » pt gru 29, 2017 8:32 am

Tommy Black pisze:...ryzyko i zysk też byłyby naszym wspólnym udziałem...

Ryzyko na pewno :lol: :lol:
Ale nie ma co gdybać, poczekajmy na koszty, i przede wszystkim na potwierdzenie tego:
miaziol pisze:... w tej chwili nie ma problemu żeby umieszali Ci to co chcesz i puścili serie twoich płynów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Tommy Black » pt gru 29, 2017 8:26 am

Haze pisze:
Tommy Black pisze:Nie ma gwarancji że przedsięwzięcie przyniesie zysk a nawet że się zwróci ...

Sądzę że od tego trzeba wyjść i najlepiej gdyby @
Awatar użytkownika
madeyeck
po prostu podał ile by nas kosztowało wyprodukowanie N litrów premixu, z etykietowaniem, butelkami, itp. Chociażby tak koma-circa ;) i niekoniecznie na otwartym forum. Myślę, że wtedy nasz entuzjazm nieco opadnie :mrgreen:
No i trzeba by też ustalić co jeśli jakimś cudem pojawi się ZYSK? Wtedy dopiero zacznie się problem :smile:


Adam, słusznie i z inżynierską wprost trzeźwością myślenia ( a czasem trudno Cię o to podejrzewać :lol: ) ale gdyby doszło do takiego przedsięwzięcia to chyba byłoby to wspólne działanie.
Więc ryzyko i zysk też byłyby naszym współnym udziałem.Jasne że skóry na niedźwiedziu nie nalezy dzielić tylko łączyć. To z filmu takiego jednego... :-P
A ew. salonową część zysku moglibyśmy przeznaczyć na biedne i chore zwierzęta...choć ja wolałbym jednak porozmawiać na razie o pracy i kosztach.Czekamy więc na Maćka...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Haze » pt gru 29, 2017 8:15 am

Tommy Black pisze:Nie ma gwarancji że przedsięwzięcie przyniesie zysk a nawet że się zwróci ...

Sądzę że od tego trzeba wyjść i najlepiej gdyby @
Awatar użytkownika
madeyeck
po prostu podał ile by nas kosztowało wyprodukowanie N litrów premixu, z etykietowaniem, butelkami, itp. Chociażby tak koma-circa ;) i niekoniecznie na otwartym forum. Myślę, że wtedy nasz entuzjazm nieco opadnie :mrgreen:
No i trzeba by też ustalić co jeśli jakimś cudem pojawi się ZYSK? Wtedy dopiero zacznie się problem :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Tommy Black » pt gru 29, 2017 8:02 am

madeyeck pisze:
miaziol pisze:Generalnie autorem receptury jest Maciek Madej, w tej chwili nie ma problemu żeby umieszali Ci to co chcesz i puścili serie twoich płynów.

Słuchajcie to ja jestem Maciek Madej i nie ja jestem autorem receptur, ale to już dłuższa historia...


No to skoro jest tu najbardziej kompetentna osoba, czyli Ty i najbardziej zainteresowani, czyli my, to może zaczniemy jakoś tak konkretniej już, bo pomysł podoba się wszystkim...


Ten fragment do Maćka: @
Awatar użytkownika
madeyeck


Maćku, załóżmy że nasi ludzie np. dr inż. @
Awatar użytkownika
Haze
i st.leśniczy @
Awatar użytkownika
slaviop
( wiem z autopsji że tworzą dobre rzeczy) skomponują dwa fajne liquidy.Może premixy? Jeden deserowy, drugi owocowy, z tytoniowym bym zaczekał bo chyba jego używa mniejszość a jak wiemy teraz liczy się większość. :-P No i że wymyślimy jakieś fajne nazwy związane z okolicami pochodzenia. ;)
No właśnie...i co teraz? Rozumiem że musicie to u siebie wyprodukować, namieszać, sprawdzić, obliczyć koszty etc...Trzeba też przecież zaprojektować i wydrukować etykiety. To już są koszty.Nie ma gwarancji że przedsięwzięcie przyniesie zysk a nawet że się zwróci co też jest mało pociągające.Jak Ty widzisz tę całą sprawę ze swojej strony?
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Premixy z MAZUR

Postautor: miaziol » pt gru 29, 2017 1:22 am

Siema Macieju tak myślałem że to ty ale nie byłem pewien :D mnie poinformowano że to twoja robota. Zresztą nie ważne w sumie. Dla mnie seria z mazur jest spoko zresztą ja to bardzo zadowolony jestem że coś się zaczęło w tym naszym smutnym kraju dziać. Wreszcie mamy jakieś normalne fajne płyny, wreszcie można pójść do sklepu i wybrać coś fajnego. Do tej pory były produkty po prostu tanie, chciało się coś sensowniejszego to albo mieszało się samemu albo szukało się dojścia do uzdolnionego bimbrownika. Teraz mamy namiastkę normalności szkoda że skończy się ta normalność na koniec 2018r. Dlatego popieram każdą inicjatywę związaną z nowymi płynami. Dlatego kibicuję każdemu kto ma pomysł na coś smakowitego i to realizuje. Taka różnorodność jest spoko. Dlatego nie możemy usiąść na dupach tylko musimy walczyć dalej.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Premixy z MAZUR

Postautor: Master_PiT » czw gru 28, 2017 8:03 pm

Ja to bym pragnął swój ulubiony napój w postaci liquidu :


Obrazek

Wróć do „Dział chemiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości