Liquidy z "przepisów"

Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Liquidy z "przepisów"

Postautor: Metall » czw paź 10, 2019 6:11 pm

Bardzo wiele nie stracisz, ale zawsze coś stracisz. Skoro autor przepisu sugeruje użycie bazy o określonej proporcji PG i VG to ta sugestia jest zapewne czymś uzasadniona. Baza 50/50 VPG jest bazą optymalną. Aczkolwiek bazy z przewagą PG lepiej komponują się z aromatami tytoniowymi, natomiast te z przewagą VG lepiej współgrają z aromatami owocowymi. Zaawansowani smakosze stosują bazy o różnych proporcjach w zależności od zastosowanych aromatów, inni aż tak się nie przejmują i jadą z wszystkim na np. 50/50. Oczywiście smak zawsze jest kwestią indywidualną i nie zawsze każdemu smakuje to samo. Bo jak wiadomo od każdej zasady są jakieś wyjątki.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Liquidy z "przepisów"

Postautor: 8A5HUD4 » czw paź 10, 2019 6:06 pm

Może nie stracisz bardzo dużo, ale przy różnych proporcjach bazy stosuje się często różne proporcje aromatów.
Możesz sobie to nawet zauważyć na stronie producentów aromatów - dają różne stężenia do każdej bazy np:
50/50 - 10%
30/70 - 15%.
W każdym bądź razie smak może być nieco inny.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
radecki12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 08, 2019 8:11 pm
Lokalizacja: WWA
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Liquidy z "przepisów"

Postautor: radecki12 » czw paź 10, 2019 5:34 pm

Znalazłem fajną, angielską stronkę z przepisami na liquidy. Pytanko tylko mam - w różnych recepturach są różne bazy. Czy mogę wszystko robić tak, aby wyszło 50/50, o mojej własnej, odpowiedniej mocy? Czy możliwe jest to, że np. bardzo dużo stracę jeśli zmienię proporcje bazy a zostawię proporcje poszczególnych aromatów?

Wróć do „Liquidy homemade”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości