Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Awatar użytkownika
Diodek.pl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: śr lut 06, 2019 9:48 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 79 razy
Otrzymał podzięk.: 352 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: Diodek.pl » czw mar 09, 2023 2:15 pm

domino241 pisze:Chciałbym nieco odkopać temat ogniw 26650.

I koniec tematu?


@
Awatar użytkownika
Tommy Black
powątpiewam że to byłaby taka lampka. Przerabiałem potężne oświetlenie rowerowe na diodzie XHP 70.2 https://diodek.pl/kdlight-bl70s-xhp70-2 ... h-lumenow/ i tam przy maksymalnej mocy, która robiła z nocy dzień, lampka brała nieco ponad 3A przy napięciu 8,4V. Używałem tam 2S2P głównie. Jeżeli to faktycznie jakaś lampka "wielodiodowa", to ja bym przeskoczył na 21700. Mniejsze i bardziej kompaktowe niż grubaski 26650. Chyba że kolega ma jakiś dedykowany koszyk, ale sądząc po brakach odpowiedzi w wątku, tego nikt się nie dowie.
Odratowane 26650 można parować z tamtymi po wcześniejszym teście. Nie sądzę aby pojemność spadła na pysk by ją "izolować".
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: Tommy Black » sob gru 10, 2022 7:08 am

@
Awatar użytkownika
Haze
, to jest chyba coś w tym stylu, mialem kiedyś coś bardzo podobnego...światła to faktycznie daje tyle co Mercedes, ale ile bierze prądu to nie mam pojęcia...

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: Haze » pt gru 09, 2022 11:12 pm

W naszej "branży" nikt już nie używa tych ogniw, nie bez powodu temat jest martwy od dwóch lat... Po tym jak weszły 21700 prawie nikt już nie robi naszych sprzętów w wersjach na grubasy. Ja mam kilka sztuk ze starych czasów i mógłbym Ci je odpalić po kosztach wysyłki (o ile nie wydygały się do cna) ale każda jest z innej parafii i nie wiadomo jak ta latarka to zniesie. Co to w ogóle za POTWÓR na 3x26650?! Ile bierze prądu?
Obrazek
domino241
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 09, 2022 8:00 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: domino241 » pt gru 09, 2022 9:45 pm

Witam.

Chciałbym nieco odkopać temat ogniw 26650.

Potrzebuję trzech dobrych ogniw 26650 do latarki 5xXM-L.
2 lata temu schrzaniłem 2 szt VAPPower 26650, jechałem rowerem w nocy, rozładowałem 2 ogniwa do zera, trzecie ogniwo dało sie uratować, ale mija się z celem parować je z nowymi 26650.

Które są obecnie najlepsze? Nadal te iJOY? I gdzie je kupujecie, żeby nie kupić czasem jakiegoś fake?

k87
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: SzamanDM » śr gru 16, 2020 8:40 pm

Właśnie doczytałem, że 7 godzin może się ładować nawet. Ten poprzedni ładował się już dość krótko ale i krótko działał. Zobaczymy jak IJoye ruszą ile czasu im zejdzie. Swoją drogą co właściwie oznaczają końcowe trzy (a nawet 4) cyfry i litery w Samsungach? Jest ich dość sporo różnych w ofertach.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: Krasnal45 » śr gru 16, 2020 8:26 pm

Co się dziwisz? Pojemność konkretna, a prąd ładowania i2 to ledwie 500 mA.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: SzamanDM » śr gru 16, 2020 8:19 pm

To może lepiej kupić porządne ogniwo 18650 i adapter? :-D
Swoją drogą Samsung ICR18650-26J kupiony razem z iJoyami ładuje się już prawie 4 godziny i na starej Nitecore i2 błyska nadal druga dioda. Mam się bać? Wygląda identycznie jak poprzedni, który już zajechałem.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: Superlux » śr gru 16, 2020 8:01 pm

@
Awatar użytkownika
SzamanDM



Są dwa-trzy ogniwa które krążą po świecie i przybierają różne wcielenia. Najmocniejsze to Liitokala czy Vapcell, te trochę słabsze - właśnie iJoy, Golisi jeszcze inny Vapcell czy do niedawna Aspire (z innymi formatami też tak bywa ale 18350 i 26650 są wyjątkowe, tu mamy same rewrapy). Nikt nie wie kto dla nich to produkuje, to może być Sanyo, Lishen a może też być ktoś kompletnie nieznany. To jest problem rewrapów, niepewność... Między innymi dlatego kupowałem tylko Keeppowery (traktując je tak jak kiedyś traktowaliśmy AW... czyli tzw. zaufane rewrapy) ale one mają swoje ograniczenia (tylko 10 - 15 A) więc ostatecznie przerzuciłem się , na format 2*700. Tu już grają liderzy tej branży - Samsung, Molicel, Murata, LG, Sanyo czyli marki firm które same projektują, produkują swoje własne ogniwa, choć oczywiście i te są podrabiane... pozostaje więc kwestia źródła.

Jeżeli jednak ogniwo które wykorzystuje Ijoy utrzymuje normy, jest cały czas zgodne ze specyfikacją (no może nie do końca bo przecież wrzucali na owijkę 40A :-D), to widocznie producent, dostawca, sprzedawca to pewniacy. No chyba że ktoś zacznie podrabiać to co już jest podrobione... :lol:


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: SzamanDM » śr gru 16, 2020 3:18 pm

Baterie dojechały. Uwielbiam to. Można znowu wapować całą dobę na jednej. :)
iJoye też mają zdrapki, ale dla małolatów. Bez okularów i lupy nie podchodź.
To czyj to rewrap kupiłem bo się gubię?
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 26650 czyli pojedynek GRUBASÓW

Postautor: Superlux » wt gru 15, 2020 3:54 am

@
Awatar użytkownika
SzamanDM


A dlaczego zarzuciłeś Keeppowery? U mnie to były woły robocze... aż do ostatniego zasilania na te ogniwa jakiego używałem.

Wiem że to BTO jest oficjalnym dystrybutorem... więc to co od nich możnaby nawet nazwać tzw. "bezpiecznym" rewrapem :-D, ale u nich ten o poj. 5200 mAh jest po 49 zł, a w Batimexie jednak troszkę taniej, po 45. 5500 mAh po 58 PLNów. No chyba że to 15 A pachnie malizną, wtedy rzeczywiście trzeba szukać... dalej.

Edit - a tu jeszcze Enercig (@Haze wspomina o nim na poprzedniej stronie), mniejsza pojemność ale 20 A i to w jakiejś dziwacznie niskiej cenie (sklep jest OK). https://litowa123.pl/akumulator-enercig ... p-121.html
Teraz doczytałem że akumulatorki są z 2016 roku ale wg sprzedawcy nadal trzymają normy, są zgodne ze specyfikacją. Przy okazji tego sklepu już kiedyś na Światełkach była akcja z jakimiś innymi leżakami, ale nikt się nie uskarżał, po prostu cena była niska (widocznie zbyt niska :lol:) i zaczęła się dyskusja... A potem to już normalnie, tak jak w każdym filmie, ci którzy mieli się rzucić i tak rzucili się jak Reksio na szynkę. :-D

Po wpadkach kilku innych firm które zajmują się rebrandami patrzyłem na iJoy'a z lekkim dystansem, ale od pierwszego testu (dawno temu), aż do dzisiaj (@Haze właśnie to potwierdził) podobno trzyma poziom, Mooch był tylko lekko wk....y że musieli wyskoczyć z tym 40 A. Enercig jest znaną niemiecką firmą współpracującą z wielkimi korporacjami, kiedyś nawet sami projektowali i produkowali własne ogniwa (a to jest branża dość elitarna), teraz już chyba nie, teraz sami rebrandują, ale marka jest marka. No ale jeżeli ten Ijoy nadal trzyma formę - 4200 mAh / 30 A i nic nikomu nie wybuchło to zapewne spóźniłem się ze swoją propozycją. Trudno, ja po prostu mam awersję do rewrapów, ale tu sytuacja jest szczególna, bo w świecie 26650 innych nie ma. Kto to wszystko produkuje? Lishen czy jeszcze jakiś inny chiński tajniak? :blush:
To wszystko... to jest jeden wielki spisek. :lol:


:beer2:
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości