AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: amnum » wt wrz 22, 2020 5:20 pm

Wejdź na stronę producenta. Arcticfoxa tu nie wrzucisz. Moja była miała tego moda i na jej potrzeby starczał, ale chyba były jakieś problemy z tym, że on musiał sam pracować do końca rozładowania baterii, ponieważ inaczej sam nie chciał się wyłączyć. Ogólnie ostatnio zakupiłem kolejnego Wismec Vapor Flask Stout i od razu wziąłem się za wgranie Arctica. Modzik tani jak barszcz i w odpowiednim miejscu wszędzie go pełno za cenę około 50zł. Zamiast wkładania baterii na kapselek ala Pico, mamy tutaj wkładanie od dołu na zawias(według mnie bardzo dobre rozwiązanie obok kapselka... :P). Do tego Rureczka Ehpro 101 50W w przecenie i sens mojemu bytowi nadała odświeżona wersja wizualno-techniczna Aresa 2. Aromamizer Lite 1.5 MTL mi nie podszedł, więc być może uda się upolować coś ciekawego. Ehpro idzie do pary z Sine MTL (Wersja z czarną naklejką, bez wycieków). Mam pytanie, ale to raczej na priv związane z fasttech i modami zamiast atomizerów(Kupuje ktoś tam coś więcej poza druciwem, dripami i watą?).
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: Haze » sob wrz 19, 2020 3:40 pm

W tych zestawach najczęściej był parownik TFV8 Baby - grzałki do niego kupisz np. TU.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: Haze » ndz kwie 16, 2017 9:39 pm

Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: Tenmen » ndz kwie 16, 2017 4:24 pm

W budowie troszkę przypomina Elaf Istick Pico ..tylko ze ładniejszy.. ciekawe jaka jest przewidywalna cena?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: Haze » sob kwie 15, 2017 6:58 pm

60N20 pisze:... z tego co kojarzę wystarczyło przytrzymać dłużej fire...

Działa!! Dzięki wielkie. :beer:
Obrazek
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: 60N20 » sob kwie 15, 2017 8:23 am

Haze pisze:.......
* czaaaas reaaaaaakcji meeeeeenuuuu jest drastycznie długi - na aktywację wybranej pozycji trzeba czekać około 7 sekund i, o ile się nie mylę, to nie można tego przyspieszyć.

*czajniczek*


Dawno nie miałem nic związanego z Smokiem, ale z tego co kojarzę wystarczyło przytrzymać dłużej fire...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

AL85 - kolejny maluch od SMOKa

Postautor: Haze » pt kwie 14, 2017 10:29 pm

AL85 jest już jakiś czas na rynku, ale dopiero niedawno go dopadłem i dosyć mi się spodobał więc uznałem, że warto nieco o nim napisać.

Obrazek


1. WYKONANIE.

Jest w zasadzie bez zastrzeżeń: przyjemny w dotyku materiał, dobre spasowanie, nawet ten krawędziowy przycisk FIRE całkowicie daje radę, może ze 2-3 razy na 100 zdarza się, że nie załapie, ale to też pewnie kwestia wprawy/przyzwyczajenia. Tak że bez zbędnego ględzenia przechodzę do tego co jest największą zaletą ALa, czyli do tego:

Obrazek

No właśnie: rozmiar - jest dobrany optymalnie. A połączenie z wyoblonymi krawędziami sprawia, że FENOMENALNIE leży w dłoni. Pewny chwyt jest zapewniony nawet w małych łapkach, a odpalenie następuje po prostu przez lekkie zaciśnięcie pięści, żadnych poszukiwań przycisku :smile:

Gniazdo 510 bez uwag, oczywiście z pinem na sprężynie, obok zatoka baterii 18650 z wystającym deklem, który ogranicza dopuszczalną średnicę parownika do 25 mm:

Obrazek

Kolejna wartość dodana to wieeelki wyświetlacz OLED:

Obrazek

z wielkim wskazaniem ustawionej mocy/temperatury oraz szeregiem innych parametrów, z których część jest nawet przydatna :mrgreen:


2. PARAMETRY.

Moc: 85W
Obsługiwane rezystancje: 0,06 - 3 ohmy
Tryby pracy: VW, Ni200, Ti, SS (ze zmianą TCR)
Bateria: 1x 18650
Wymiary: 27 x 48 x 71 mm
Waga: 120 g (!)

Czyli wszystko co potrzeba nawet do trochę ostrzejszego wapowania.


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia, przy 20W:

Obrazek

Przetwornica minimalnie pompuje, ale to aptekarstwo, bez wpływu na wrażenia z wapowania.
W prawym górnym rogu widzimy natomiast tajemniczą literkę "N". Producent nazywa to "drawing effect", a na nasze będą to, powiedzmy, tryby rozruchu: soft-normal-hard.
Czyli jak widać na poprzednim rysunku, w trybie Normal nie ma żadnej ingerencji w napięcie, a dwa pozostałe tryby pokazuję poniżej:

Obrazek

Obrazek

Jak widać w tych trybach mod podaje przez pierwsze 2 sekundy sztacha około 15% mniej/więcej mocy. Pierwsze co przyszło mi tu do głowy to że niektórzy waperzy po 2 sekundach są już dawno po sztachu... Drugie to że dopał mógłby być nieco większy. Ale OK, opcja jest, nie każdy inny mod ją ma.

I tym optymistycznym akcentem mógłbym zakończyć temat ale niestety tradycyjnie pomierzyłem też inne nastawy mocy i okazało się, że powyżej 45W Smoczek zaczyna odstawiać mały taniec derwisza. Wyglądający przykładowo tak:

Obrazek

Zjawisko zaczyna się w okolicach 45W i nasila wraz ze wzrostem mocy - szpile robią się coraz większe. Wprawdzie jak uśredni się przybliżoną wartość skuteczną napięcia (zielona linia) to moc się zgadza, no ale jest to zachowanie co najmniej nieeleganckie ;) A jak wpływa na jakość wapowania? Bez tragedii - gdyby analizować napięcia tylko przy pomocy multimetru to tematu w ogóle by nie było:

Obrazek


4. TRYB TC (Ni200).

Obrazek

Typowa w modach budżetowych radosna regulacja :mrgreen: Ale najważniejsze, że daje radę. Zdarza się, że przybrązowi watę ale generalnie jest bober-free :mrgreen:


5. PODSUMOWANIE.

Jest dość łatwe - jeśli szukasz zgrabnego malucha o sensownych możliwościach w sensownej cenie to właśnie znalazłeś/znalazłaś! Wprawdzie regulacja napięcia powyżej 45W jest dość niechlujna, ale tak naprawdę kto to wyczuje? Jak dla mnie to jest to pierwszy od dłuuugiego czasu box, którego wziąłem do samochodu i na spacer zamiast mojej codziennej rurki Dicodesów. (po zastanowieniu muszę dodać, że nie bez znaczenia może tu być fakt, iż na ALu nieopatrznie :mrgreen: zapiąłem Serpenta z EPICKIM wręcz Alienem Kolegi @
Awatar użytkownika
TooCruel
).

Tak czy inaczej ogólny wydźwięk moda jest oczywiście jak najbardziej pozytywny, a lekko zirytowały mnie jedynie 2 rzeczy:
* AL85 należy do tych modów, które wymagają potwierdzenia zmiany grzałki (parownika); wyświetla wtedy ekran wyboru "old/new coil?" podając przy okazji rezystancje obydwu grzałek. No i cacy. Problem polega na tym, że czasami zdarza mu się zapomnieć o tym pytaniu i przykłada wtedy do nowego parownika napięcie wyliczone dla poprzedniego. Pół biedy jeśli grzałę 0,6 ohma zastępuje się 0,8 ohma, ale jeśli napięcie potrzebne do uzyskania np. 40W na grzałce 0,8 zostanie przyłożone do grzałki 0,3 to można spaść z krzesła :mrgreen: Pomaga wciśnięcie FIRE pomiędzy zmianą parowników - mod wyświetli wtedy "no coil", a po zakręceniu nowej sztuki na 100% zapyta o nową rezystancję.
* czaaaas reaaaaaakcji meeeeeenuuuu jest drastycznie długi - na aktywację wybranej pozycji trzeba czekać około 7 sekund i, o ile się nie mylę, to nie można tego przyspieszyć.

*czajniczek*
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość