PREDATOR - kolejny solidny mod ze stajni Wismeca

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

PREDATOR - kolejny solidny mod ze stajni Wismeca

Postautor: Tommy Black » pn maja 08, 2017 6:14 am

miblah pisze:To chyba prosta do rozwiązania zagadka - konkurencja wypuściła mod o nazwie Alien - to Wismec zrobił "vs Predator".


Celnie. ;) No i sporo podobieństw, choć na pierwszy rzut oka "dizajn" różny. Problemów z pinem 510 nie zauważyłem; podobnie Jak Haze obchodzę się ze sprzętem
choć nie przy pomocy dripperów.
Wracajając do tego "dizajnu" to konektor 510 na środku Predatora pasowałby lepiej, jakoś tak bardziej "starwarsowo" ;)

Haze pisze:Co jeszcze może być lekko dyskusyjne to "krawędziowy" FIRE - według mnie chodzi minimalnie za ciężko...


Nie umiem być tak taktowny jak Haze, a napiszę minimalnie wprost. Ten krawędziowy przycisk fire nie chodzi za ciężko. A może za ciężko ale i tak wtedy kiedy chodzić mu się chce.
U Smoka w Alienie to rozwiązanie działa znacznie lepiej. Można mieć jedynie nadzieję że w Predatorze się rozrusza.

A tu porównanie które na szybko zrobił Mike:

https://youtu.be/bn8wmWMCA4Y
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

PREDATOR - kolejny solidny mod ze stajni Wismeca

Postautor: Haze » pn maja 08, 2017 5:43 am

miblah pisze:...konektor 510 jest na wcisk i ludziom w kieszeni parownik go wyrywa.

To słabo. Chociaż ja używałem go dobrych parę dni z dripperem, więc co chwilę żonglowałem górnym kapem góra-dół i żadnych śladów luzowania konektora nie wyhaczyłem. Ale może to dlatego, że ja z definicji obchodzę się ze sprzętem jak z jajkiem :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

PREDATOR - kolejny solidny mod ze stajni Wismeca

Postautor: miblah » ndz maja 07, 2017 8:59 pm

helmofon pisze:Ja nie rozumiem jednego - dlaczego PREDATOR

To chyba prosta do rozwiązania zagadka - konkurencja wypuściła mod o nazwie Alien - to Wismec zrobił "vs Predator".

@
Awatar użytkownika
Haze
- z solidnością pojawiła się jedna lipa - konektor 510 jest na wcisk i ludziom w kieszeni parownik go wyrywa. Tak, że ten... Dyskwalifikacja. Odpadająca farba w smoku to raczej "pan pikuś".
Obrazek
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Re: PREDATOR - kolejny solidny mod ze stajni Wismeca

Postautor: helmofon » ndz maja 07, 2017 8:34 pm

Ja nie rozumiem jednego - dlaczego PREDATOR
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

PREDATOR - kolejny solidny mod ze stajni Wismeca

Postautor: Haze » ndz maja 07, 2017 8:12 pm

Ponieważ Tommy :beer: bardzo dba żebym przypadkiem nie zapomniał obsługi multimetru :mrgreen: mamy dziś kolejną zabawkę na warsztacie - tym razem jest to Wismec Predator:

Obrazek


1. WYKONANIE.

Tradycyjnie dla Wismeca bez większych zastrzeżeń: przyjemny w dotyku materiał, dobre spasowanie, wrażenie "solidności" jest nawet nieco lepsze niż w przypadku RX200. Do tego modzik jest bardzo zgrabny ale też dość ciężki - z bateriami na pokładzie waży 254 gramów (więc nie wiem dlaczego producent podaje na stronie "battery weight: 166 g"??). Co jeszcze może być lekko dyskusyjne to "krawędziowy" FIRE - według mnie chodzi minimalnie za ciężko, tak że trzeba się pilnować żeby dość starannie go wciskać, najlepiej 2-3 palcami (czy po prostu "całą ręką"), no ale to oczywiście kwestia przyzwyczajenia.

Góra i dół bez uwag, gniazdo 510 oczywiście z pinem na sprężynie, na dole zatoka dwóch baterii 18650:

Obrazek

Góra spokojnie "mieści" parowniki o średnicy do 25-26 mm - poniżej zdjęcie z 24mm Aeronautem:

Obrazek


2. PARAMETRY.

Moc: 228 W
Obsługiwane rezystancje: 0,05 - 3,5 ohm
Tryby pracy: VW, Ni200, Ti, SS, TCR
Bateri3: 2x 18650
Wymiary: 29 x 44 x 87 mm
Waga: 166 g
Max prąd wyjściowy: 50A

Czyli nawet hardkorowcy powinni być zadowoleni.
UWAGA - na końcu podałem parametr, którego z reguły nie zamieszczam, a mianowicie max. prąd na grzałce - jest on o tyle ciekawy, że "średnia krajowa" modów elektronicznych wynosi 25 A, i stąd biorą się kłopoty z uzyskaniem maksymalnych deklarowanych mocy - z reguły jest to możliwe tylko w dość wąskim zakresie rezystancji grzałki, tak aby nie przekroczyć właśnie tych 25 amperów. Tutaj mamy deklarowany 2 razy większy limit więc teoretycznie nie powinno być problemu z uzyskaniem maxa - zobaczymy ;)


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia, przy 30W:

Obrazek

Napięcie "rock stable", z małym babolem po pół sekundy, ale to bez znaczenia - jest DOBRZE.

No a co w temacie mocy? Perfidnie zrobiłem ten test na grzałce 0,3 ohma :mrgreen: Dlaczego perfidnie? Ano dlatego że jeśli użyjemy wzorów P=U^2/R i U=I*R to możemy łatwo wyliczyć, że dla takiej grzałki w celu uzyskania mocy 220W musi popłynąć prąd ~27 A. Czyli niby spokojnie w specyfikacji producenta, ale więcej niż najczęściej spotykany limit 25 A. No i co wyszło?

Obrazek

Jak widać do 150 W jest normalnie, owszem, są odchyłki w okolicach 5%, ale to prawie że błąd pomiaru. Wyżej natomiast widać, że jakimś dziwnym trafem maksimum jakie można uzyskać to 187,5 W. No to teraz policzmy prąd jaki płynie przy tej mocy i rezystancji. Domyślacie się? Tak, 25A :mrgreen: :mrgreen: Czyli sztampa. A dane producenta dotyczące prądu max. są, hmm, kontrprawdziwe :lol:

UWAGA: dla ścisłości trzeba dodać, że na Predatorze da się uzyskać około 225W. Na jednej jedynej rezystancji grzałki wynoszącej 0,35 ohma.


4. TRYB TC (Ni200).

Obrazek

Typowa w modach budżetowych radosna regulacja :mrgreen: Ale swoje zadanie spełnia - uwalnia nas od bobrów i spalonej waty a o to właśnie chodzi!


5. PODSUMOWANIE.

Predator wygląda fajnie, działa fajnie ale ... jakoś nie rozpalił moich namiętności. Nie wiem, może to trochę kulejąca ergonomia (oczywiście dla mnie - w każdej innej ręce będzie leżał inaczej), może ten ekran, który mimo sporych rozmiarów jest średnio czytelny... Generalnie trudno mu coś zarzucić, ale gdybym miał 2 stówy do wydania na moda to prędzej kupiłbym 2 sztuki PICO :smile:

*czajniczek*
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości