521 TAB PRO - Mierniko-Mod od Geeków

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

521 TAB PRO - Mierniko-Mod od Geeków

Postautor: Tommy Black » śr wrz 27, 2017 1:12 pm

Mierniko-Mod od Geeków jak teraz brzmi prawidłowa nazwa tego urządzenia pierwszej potrzeby przyzwoitego wapera, dotarł do mnie. :)
:beer: @
Awatar użytkownika
Haze


Ja potrzebowałem podstawki z miernikiem do formowania grzałek. Stabilnej, z w miarę dokładnym i czytelnym wyświetlaczem, z własnym zasilaniem,
łatwą wymianą i baterii i atomizera. Oczywiście też z funkcją "fire" czyli wygrzewania grzałki.

Obrazek

Obrotowa głowica mocowania z gniazdem 521 świetnie służy mi do oglądania setupu w bazie pod różnym kątem i pod lupą. Dodatkowo mogę sobie od razu
wypróbować na zalanym atomizerze to czego sam dokonałem. I poprawić w razie konieczności bez poszukiwania dodatkowych narzędzi.
Podejrzewam że gdyby u Geeków chciano zrobić z tego także pełnoprawnego moda, wyglądałoby to trochę inaczej.
Ale największą zaletą tego miernika nie jest jego uniwersalność a waga. Dzięki temu można bez problemu tworzyć najbardziej karkołomne setupy.
No i żeby nie wyszła jednak laurka... ;)
Wyjątkowo irytuje mnie ta klikologia. Nie rozumiem dlaczego nie można użyć prostego przełącznika jak w dotychczasowych miernikach Geeków, do przełączania funkcji
rezystancja/fire?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

521 TAB PRO - Mierniko-Mod od Geeków

Postautor: Tommy Black » ndz wrz 24, 2017 3:28 pm

miaziol pisze:Stałe 50W w mechaniku to taki trochę poroniony pomysł. Po co, na co? W zasadzie wyklucza to wszelką dowolność.


Zapewne masz rację ale patrzysz na tego TABa tylko pod kątem wykorzystania go jako moda. Tymczasem ja nie sądzę aby taką miał grać główną rolę.
To z założenia miernik a funkcja moda jest tu tylko ciekawym i slusznym dodatkiem, rozwinięciem funkcji power/fire obecnej w niektórych miernkach.
Co do tej przetwornicy i stałej moc 50 W, to ja się na tym nie znam.Mogę się tylko domyślać że chodziło o to aby dla pomiarów rezstancji bardzo różnych grzałek
z różnych drutów, był jakiś stały,czytelny punkt odniesienia.
Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: 521 TAB PRO - Mierniko-Mod od Geeków

Postautor: miaziol » ndz wrz 24, 2017 9:14 am

Hmm a może założenie jest takie że ma to służyć tylko i wyłącznie do przetestowania dopaszczowego? Stałe 50W w mechaniku to taki trochę poroniony pomysł. Po co, na co? W zasadzie wyklucza to wszelką dowolność. Jak by nie patrzeć to pod taką moc musi być już konkretny setup z dobrym transportem. Na dwóch alienach w combo, jadę na 40W i wystarczy. Po rozgrzaniu żelastwa wystarcza to z naddatkiem. Ciekawe co autor tego ustrojstwa miał na myśli. Nie odrobił pracy domowej i stwierdził ze to tak w sam raz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

521 TAB PRO - Mierniko-Mod od Geeków

Postautor: Haze » ndz wrz 24, 2017 9:06 am

Idea sprzętu, który może posłużyć najpierw jako wygodna podstawka pod parownik z możliwością pomiaru rezystancji, a później jako zwykłe zasilanie, które możemy wsadzić do kieszeni i iść w miasto jest na pewno kusząca. I to nie tylko ekonomicznie, ale też z punktu widzenia czystej wygody - jak ktoś lubi kręcić grzałki na dedykowanych podstawko-miernikach to nosząc ze sobą takiego moda nosi jednocześnie podstawkę, więc tak samo wygodnie jak w domu ukręci sobie grzałkę i w pracy, i w knajpie, miło... Tak samo pomyślała firma GeekVape i spłodziła 521 Tab Pro Resistance Meter Tester czyli urządzenie, którego możemy używać jako podstawki z pomiarem rezystancji:

Obrazek

A po przekręceniu głowicy:

Obrazek

jako moda :smile: :

Obrazek

No i fajowo... ale nie do końca :twisted: Bo problemy są TRZY, dwa drobne, ale jeden poważniejszy, zacznę od tych małych:

1. Wykonanie całości jest niestety bardziej na poziomie podstawek niż porządnych modów. Dominuje po prostu plastik, jedynie obrotowa głowica pod parownik sprawia bardzo solidne, "metalowe" wrażenie. No ale jak ktoś dba o sprzęt i nie rzuca nim gdzie popadnie to zapewne przełknie temat plastikowości Taba.

2. Druga kwestia wynika z punktu pierwszego: mamy box wykonany z lekkiego plastiku i ciężką, metalową głowicę na górze ... Nietrudno więc domyślić się, że podczas używania jako zasilanie mod wykazuje niepokojącą tendencję do przechylania się i wyślizgiwania z rąk. Tym bardziej, że przycisk FIRE umieszczony jest średnio ergonomicznie. No ale OK, powiedzmy że można się przyzwyczaić...

3. Trzecia kwestia jest niestety trudniejsza do przełknięcia bo okazuje się, że Tab to tylko taki nieco inteligentniejszy MECHANIK - owszem, ma kontrolę rozładowania baterii czy przeciążenia, ma nawet przetwornicę ale NIE POZWALA NA REGULACJĘ MOCY! Do czego więc służy ta przetwornica? Ano do takiego dobierania napięcia do grzałki, aby przyłożona moc zawsze wynosiła około 50 W. Mamy więc "mechanika", który na KAŻDY setup grzałkowy poda 50W. Hmm... idę teraz pomyśleć czy to lepiej niż zwykły mechanik, czy niekoniecznie ...
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości