OCULAR C - kolejny telewizor, tym razem od Joytecha

Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OCULAR C - kolejny telewizor, tym razem od Joytecha

Postautor: miblah » sob paź 21, 2017 9:41 pm

Macam ten model... Nie byłem nim zachwycony, oglądając go tylko na ekranie monitora. Nie byłem zachwycony po recenzji @
Awatar użytkownika
Haze
go. Nie jestem zachwycony trzymając go w ręce.
Oddać Joyetech'owi należy, że jak zwykle cała konstrukcja jest solidna, przyjemnie i wygodnie leży w dłoni a przycisk FIRE działa jak należy. I na tym zalety - jak dla mnie - się kończą.

Mod jest piekielnie ciężki - z akumulatorami waży 353 gramy, z atomizerem ponad 400. Może służyć doskonale do obrony. To dla niektórych może oczywiście być zaleta. Cios zadany tym modelem w szczękę, z pewnością rozsypie klawiaturę ofiary, a urządzenie nie powinno nawet się zadrapać.
Intuicyjność obsługi interfejsu dotykowego, to jest jedynie marzenie programistów producenta.
Wspomniany odtwarzacz muzyki, niestety działa tak jak wskazywał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
- czyli FIRE przerywa całkowicie muzykę. Trick pokazany w filmie wrzuconym przez Adama, w wersji którą dostałem jest (już) niedostępny - urządzenie ma "najnowszy" firmware 1.04, w którym najwyraźniej wyeliminowano problem odpalenia grzałki podczas przeglądania zdjęć, jednocześnie eliminując trick z muzyką.

Udało mi się ustawić zasilanie w tryb TC, z parametrem TCR na 92, pod stal 316L i urządzenie pracuje bez zarzutu.

Jednak, gdyby na świecie pozostały do wyboru tylko dwa urządzenia - smok t-priv i joyetech ocular c - wybrałbym oculara, ze względu na zdecydowanie bardziej ergonomiczny, pasujący do dłoni kształt. Szczęśliwie, tak źle na świecie nie będzie!

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

OCULAR C - kolejny telewizor, tym razem od Joytecha

Postautor: Tommy Black » czw paź 05, 2017 10:13 am

Haze pisze:Na marginesie wspomnę tylko, że pogłoski o przerywaniu odtwarzania mp3 po wzięciu sztacha były nieco przesadzone -


No cholernie mi przykro bo przecież nie mam tendencji do przesady, do psucia owszem.Dlatego uprzedzalem że mogłem coś sknocić.
Zgłoszę się jutro po jakieś nauki ale jutro. Dziś nawet filmu nie obejrzę bo z jedego własnie wróciłem i muszę pozmywać z siebie krew pępowinową i odkleić
łożysko z pleców.
Całą recenzję też poczytam jutro, kiedy tylko znajdę gogle ale nie wątpię że jest jak zwykle. Dobra jak zwykle. ;)

Edit:

A najciekawiej jest minutę później (8:30) bo pokazana jest procedura AUTODESTRUKCJI moda :mrgreen: (tudzież użytkownika).


No tu @
Awatar użytkownika
Haze
wykazał się niezrozumieniem intencji tworców boxa. Chodzi o to aby słuchając ambitnej muzy nie rozpraszać się zaciąganiem się i klikaniem w przycisk fire.
Box sam chmurzy a użytkownik może spokojnie delektować się dźwiękami.W otoczeniu pachnącej chmurki i czasem pięknych kobiet.Mogą być też inne żyjątka... :-P
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

OCULAR C - kolejny telewizor, tym razem od Joytecha

Postautor: miblah » śr paź 04, 2017 7:29 pm

Tak... załączony film pokazuje, jak doskonale poradzili sobie w JT z ogarnięciem interfejsu dotykowego [uwaga - sarkazm]. :brawo:

Dzięki za dobrze przeprowadzone badanie denata *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

OCULAR C - kolejny telewizor, tym razem od Joytecha

Postautor: Haze » śr paź 04, 2017 7:20 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
:beer: niezmiennie dba o to żebym się przypadkiem nie nudził i tym razem podrzucił mi do testów Oculara Joytechów czyli drugi już po Sigeleiu modzik z dotykowym ekranem. Jak tym razem to wyszło?

Obrazek

1. WYKONANIE.

Poza jednym małym drobiazgiem... nie, właściwie to generalnie jest po prostu ŚWIETNE. Obudowa jest wykonana perfekcyjnie, z solidnego stopu dodatkowo przyjemnie wyszczotkowanego, to lubię. Wszytko idealnie spasowane, nic nie trzeszczy, nawet przycisk FIRE nie "lata" i pali 100/100. Jeśli chodzi o górę i dół:

Obrazek

to mamy klasykę: pin na sprężynie, standardowa klapka z otworami wentylacyjnymi, nic dodać, nic ująć. Na bocznej ściance jest jeszcze port micro-usb i tajemnicze gniazdo o rozmiarach ewidentnie zbliżonych do małego jacka :smile: W to wszystko elegancko wpasowano dotykowy ekran TFT o przekątnej około 1,7". No i gitarra - temat wykonania można zamknąć, właściwie samymi superlatywami.

...


Niestety wykonanie to nie wszystko, równie ważna jest szeroko pojęta:

ERGONOMIA

A ta niestety kuleje albo z lekka wkurwia :mrgreen:, głównie za sprawą wyświetlacza. Znowu zmarnowali taką powierzchnię na jakieś dziwne kółka a na ISTOTNE rzeczy przeznaczyli zupełnie mikroskopijne obszary - czcionka rezystancji czy napięcia jest mniejsza niż w niejednym "normalnym" modzie. Do tego soft potrafi załapać straszne lagi - dotykamy ekranu w punkcie "+" i przez sekundę-dwie nie dzieje się nic, po czym nagle dostajemy moc przestawioną o 20W (a nie o 2 jak chcieliśmy). Nie dzieje się to często, ale to tym gorzej bo nie znasz dnia ani godziny :twisted: O drobiazgach typu dobre 3 minuty zastanawiania się jak przełączać się między trybami zanim w końcu wpadłem, że wystarczy smernąć po odblokowanym ekranie, już nawet nie wspomnę. PLUS ekranu jest tylko jeden: dobrze działająca blokada. Do dzisiaj pamiętam jakich gorących wrażeń dostarczał mi Sig, który namiętnie ustawiał się na maxa, przy grzałce zrobionej pod jakieś 25 W. Tutaj nic takiego nie miało miejsca.
Dyskusyjna (dla mnie) jest też ergonomia Oculara po założeniu dużego parownika - z maluchami i średniakami wszystko jest cacy, ale po założeniu takiego np. Ammita 25 Ocular staje się nieco nieporęczny, a w każdym razie ten Ammit o wiele lepiej "leży mi" na jakimś Kapitanie czy T-Privie (które wcale nie są dużo większe).

Mod posiada też szereg niesłychanie przydatnych funkcji multimedialnych, takich jak wyświetlanie tapety, odtwarzanie mp3, czy zliczanie kroków, można też zarządzać nim z poziomu smartfona, no ale o tych niezwykle interesujących ficzersach napiszę jak będę robił test dla gimbazy.
Na marginesie wspomnę tylko, że pogłoski o przerywaniu odtwarzania mp3 po wzięciu sztacha były nieco przesadzone - opisane jest to w tym filmiku (7:20):



A najciekawiej jest minutę później (8:30) bo pokazana jest procedura AUTODESTRUKCJI moda :mrgreen: (tudzież użytkownika).


2. PARAMETRY.

Moc: 150 W (upgradowalne do 200 W)
Obsługiwane rezystancje: 0,05 - 3,5 ohm
Tryby pracy: VW, Ni200, Ti, SS, TCR
Bateria: 2 X 18650
Wymiary: 32 x 45 x 92 mm
Waga z bateriami: 350 g
Dodatkowo: 2GB pamięci na multimedia.

Czyli tradycyjnie: wszystko co do szczęścia potrzebne, a nawet więcej...


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30W:

Obrazek

No jak miło, od razu morze mi się przypomniało ... dobrze, że na wrażenia z wapowania te falki praktycznie nie mają wpływu. A jak z mocami?

Obrazek

A tu ZASKOCZENIE - owszem, odchyłki są dosyć duże (do 8%), ale poza tym Ocular daje radę w całym deklarowanym zakresie mocy!!


4. TRYB TC (SS316L).

Suchy knot:

Obrazek

Nie jest źle, ale jakoś super dobrze też nie - na początku dostajemy potężny strzał prawie 60 W, i dopiero potem mod spuszcza z tonu, ale tak nie do końca. W efekcie bawełna może się lekko przybrązowić.

A teraz normalny sztach:

Obrazek

Tu jest już lepiej, aczkolwiek ustabilizowanie napięcia zabiera Okularowi prawie 2 sekundy...


5. PODSUMOWANIE.

Hmm ... kiedy bawiłem się telewizorem Siga, kilka razy zdarzyło mi się pomyśleć czy by go przypadkiem sobie nie kupić. Tutaj nic podobnego miejsca nie miało ...

*czajniczek*
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość