Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Awatar użytkownika
slop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: wt sty 30, 2018 9:08 am
Lokalizacja: Wwa
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 39 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: slop » ndz lut 04, 2018 10:52 pm

tyle opcji boxów do 200PLN a ja wybrałem jego, tak bardzo mnie się podoba :) już nie mogę się doczekać aż będzie w moich łapskach :] Jak dla mnie to w tym przypadku wygląd i precyzja działania były kluczowymi kryteriami wyboru, pewnie jakby eVic Prime 2.0 wyglądał właśnie tak, to wziąłbym eVica, albo jeszcze co innego, ale nie darowałbym sobie obcowania z tymi odpustowymi pseudo nowoczesnymi wyglądami, carbonami itp., bleh :)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: basika » pt lis 03, 2017 6:57 pm

adamsud pisze: Dawno nie kupowałem złota :smile:


Kupuj częściej ;)
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: adamsud » pt lis 03, 2017 6:35 pm

Zaszedłem do sklepu waperskiego, jak zwykle po płyny. Dałem sobie wdusić Sharona i nie żałuję. Zresztą takie czasy, że nie kupuje się tego co się lubi, tylko lubi się to co się kupi. Mam go dopiero od godziny więc wiele o nim nie napiszę. @
Awatar użytkownika
Haze
właściwie wyczerpał temat. Od siebie mogę tylko dodać, że Smoant potrafi robić ergonomiczne mody. Nieco lepiej w dłoni leży moim zdaniem BattleStar ale Charon niewiele mu w tym zakresie ustępuje. Podoba mi się też w tych zasilaniach ich prostota. Aktualizacja softu to faktycznie jakiś żart. Firma ogłasza, że będzie ona dostępna już w maju/czerwcu ... 2017r. Zaleca aby śledzić ich profil na twarzoksiążce. Tam najwcześniej pojawi się informacja o udostępnieniu firmware.
Dawno nie kupowałem złota :smile:




P.S. Napisałem do support Smoant z prośbą o przesłanie software. Gdzieś na świecie chłopaki zalecają aby tak zrobić. Jeżeli coś otrzymam (oprócz wirusów) to oczywiście się podzielę z zainteresowanymi.

Added in 1 hour 24 minutes 31 seconds:
Udało mi się dotrzeć do (podobno już nie beta) wersji 1.0 software. Kto chce przetestować?

Added in 15 minutes 27 seconds:
Na razie sprawdziłem tylko tyle, że soft działa i łączy się z urządzeniem. Suwakami można dobierać pożądane ustawienia krzywej temperatury i mocy. Generalnie nie będę z tej możliwości korzystał ale jeżeli jest ktoś chętny to proszę o info.

Awatar użytkownika
miaziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 227
Rejestracja: czw wrz 14, 2017 7:07 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podzięk.: 281 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: miaziol » sob paź 07, 2017 12:34 am

Powiem tak z Charonem nie miałem do czynienia natomiast Draga miałem w łapach. Wykonanie pierwsza liga, tyle że duuuuży i przez to że jest to solidny kawał metalu waaaaażyyyyyy tonę. No ale ma milion kolorów super grafiki i naklejki, młodzież jest nimi zachwycona.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: Haze » pt paź 06, 2017 9:56 pm

Pierwsze słyszę o tym Dragu. A wygląda całkiem fajnie. Również te kilka opinii na GB ma całkiem OK. Elektrycznie też powinien trzymać poziom "średniej krajowej" modów średniobudżetowych więc jeśli bardziej Ci się podoba to nie ma co się zastanawiać ...
Obrazek
s3bek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 8:10 pm
Lokalizacja: dolnośląskie
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: s3bek » pt paź 06, 2017 9:14 pm

Od dłuższej już chwili rozważałem zakup, ale teraz to już sam nie wiem.. @
Awatar użytkownika
Haze
miałeś możę okazje użyać VooPoo Drag? Bo w tej chwili mój wybór jest skierowany bardziej w jego stronę. Ale i tak waham się na który z nich się zdecydować :/

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
*czajniczek* Smoant Battlestar / Serpent SMM / Merlin Mini (Single Coil) / Ammit 25. TFV8 Baby Kit.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant CHARON - przyzwoity przeciętniak

Postautor: Haze » pt paź 06, 2017 4:55 pm

Dzisiaj postanowiłem trochę przećwiczyć stosunkowo nową na rynku waperskim firmę Smoant, a konkretnie jej moda o intrygującej nazwie CHARON.

Obrazek


1. WYKONANIE.

Mocno zalatuje Therionem :smile: Mi się podoba, chociaż Therion jest solidniejszy. Tak że po rozpakowaniu Cherona moje pierwsze wrażenie było "co on taki lekki?". Na szczęście po załadowaniu dwóch baterii nabiera masy i wagowo robi się w sam raz. A samo wykonanie pozostaje bez zastrzeżeń: porządnie wykonana rama ze stopu cynku i część zdejmowalna (nazwijmy ją "klapką") pozostają ze sobą w idealnej zgodzie, nic się nie telepie, mimo że klapka jest mocowana tylko na magnesach. Producent twierdzi, że jest ona oklejona "quality lether" - hmm... no być może, nie wnikam, w każdym razie wrażenia organoleptyczne są OK, a chwyt całkiem pewny. Przyciski bez zastrzeżeń, a FIRE zasługuje na pochwałę bo za sprawą swojego rozmiaru jest bardzo poręczny i pali 100/100! Klapka zdejmuje się w ten sposób:

Obrazek

Góra oczywiście też bez zastrzeżeń, standardowo z pinem na sprężynie i mozaiką wokół :smile: :

Obrazek

Jeśli chodzi o ergonomię to nie bez powodu na rynku jest jakiś pierdyliard modów wykonanych jako prostopadłościan z wyobloną jedną ścianą - po prostu jest to jeden z najbardziej ergonomicznych dla waperów kształtów. Przekonałem się o tym używając 90-gramowego Ammita Dual: na stosunkowo wąskich Kapitanie, Okularze czy T-Privie tak ciężki i wysoki parownik na tyle wysoko przesuwał punkt ciężkości zestawu, że trzeba było zwracać nieco więcej uwagi na porządny chwyt. Na Charonie pewny chwyt "dzieje się" niejako naturalnie, bardzo fajnie zgrał mi się on z Ammitem:

Obrazek


2. PARAMETRY.

Moc: 218 W
Obsługiwane rezystancje: 0,1 - 2 ohm
Tryby pracy: VW, Ni200, Ti, SS, TCR
Bateria: 2 X 18650
Wymiary: 91 x 25 x 53 mm
Waga z bateriami: 290 g
Dodatkowo: upgradowalny firmware (taaa...), DTC, DVW (taaa...)

Czyli tradycyjnie: wszystko co do szczęścia potrzebne, a nawet więcej...


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30W:

Obrazek

Napięcie trzyma poziom chociaż trochę "szumi", na szczęście dla użytkownika jest to sprawa niezauważalna, najważniejsze że jest równo. A co z oddawaniem mocy?

Obrazek

Do 125 W jest jak u zegarmistrza, fajowo. A później... już nawet nie chce mi się powtarzać, jak ktoś nie wie o co chodzi to niech sobie poczyta którąś z większości moich poprzednich recenzji. Tylko po co to pieprzenie na stronie o "independent R&D Ant218 chip" ... jest standardowo.

A teraz UWAGA - będzie ŚMIESZNO!

Charon posiada tryb DVW, czyli krokowego ustawiania mocy podczas rozruchu. Niestety nie da się nastawić tych mocy z poziomu moda (widocznie przerosło to ich dział R&D). Trzeba użyć zewnętrznego softu na kompie. No pół biedy ... z jednym małym zastrzeżeniem: użycie tego softu może być NIECO utrudnione ponieważ jak na razie NIE ISTNIEJE :evil: Wprawdzie na TCF-ie krąży jakieś archiwum niby go zawierające ale jakoś nikt się specjalnie do niego nie przyznaje, w każdym razie na stronie Smoanta próżno go szukać. Próżno szukać również updatów firmwaru. I to by było na tyle w temacie upgradowalności moda ...
Oczywiście cały powyższy akapit dotyczy też opcji DTC czyli trybów rozruchu podczas TC.


4. TRYB TC (SS316L).

Suchy knot:

Obrazek

Czyli wakacje z sejsmografem :smile:. Ale źle nie jest - Charon przez 0,3 s zastanawia się co tu zrobić z tą suchą watą, a potem drastycznie zjeżdża z napięciem do 1 V. W efekcie bawełna pozostaje biała.

A teraz normalny sztach:

Obrazek

Tu jest całkiem przyzwoicie, wprawdzie schodzenie z mocą trudno nazwać płynnym, ale wielkich schodów nie ma - dla użytkownika OK.


5. PODSUMOWANIE.

Do nagminnego zawyżania osiągów mocowych wszyscy się już przyzwyczailiśmy więc już nawet nie traktuję tego jako wadę (co jest w sumie straszne - równanie do miernoty). Pociesza jedynie to, że prawdopodobnie NIGDY nie użyję mocy większej niż 100 W, a w tym zakresie Charon chodzi jak zegarek. Jak pewnie z 300 innych modów średniopółkowych... Wsparcie posprzedażowe? Nie istnieje :evil: Co w takim razie może skłonić do oddania 200 oboli Charonowi? W moim przypadku jest to ERGONOMIA - to jeden z najlepiej "leżących" w mojej średnio-dużej łapce modów, zwłaszcza z gigantami typu Ammit Dual.


*czajniczek*
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości