Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: Haze » czw lis 16, 2017 9:44 pm

tomgrim2 pisze:... parowniki nie wkręcają się do końca i pozostaje duża nieprzyjemna szpara między boxem a atomizerami.

Rzeczywiście szpara powstaje:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A czy "duża i nieprzyjemna" to rzecz gustu :smile:, na zbliżeniach zapewne tak, ale z normalnej perspektywy tragedii nie ma:

Obrazek

Prawdopodobnie odpowiada za to ten wewnętrzny kołnierz:

Obrazek

który wystaje trochę ponad górną powierzchnię boxa.


basika pisze:Haze, a jak Twój się sprawuje ?

Całkiem OK, zwłaszcza że zaliczył ostatnio poważną glebę. Poważną bo próbując go łapać jeszcze go rozpędziłem :evil: W pierwszym momencie przycisk się trochę przyblokował ale potem jakoś się rozruszał do stanu normalnego. Innych efektów nie widzę :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: tomgrim2 » czw lis 16, 2017 7:23 pm

Całe szczęście, że w ramach gwarancji wymienili mi na nowy bez mrugnięcia okiem.
Irytuje mnie w nim natomiast inna rzecz ( początkowo myślałem, że to wina konkretnego egzemplarza ale w drugim jest to samo ) - mianowicie parowniki nie wkręcają się do końca i pozostaje duża nieprzyjemna szpara między boxem a atomizerami.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: basika » czw lis 16, 2017 7:00 pm

Kurcze, fajny i taki zgrabny. Może tylko @
Awatar użytkownika
tomgrim2
miał pecha. @
Awatar użytkownika
Haze
, a jak Twój się sprawuje ?
vor_tan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: śr sie 02, 2017 9:47 pm
Lokalizacja: małopolska
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 69 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: vor_tan » czw lis 16, 2017 6:53 pm

No i pacz pan :-) Już się przymierzałem (pomimo postanowienia, że już nic w tym roku). A tu tomgrim2 takiego newsa zapodał :cry:
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt paź 31, 2017 6:43 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 105 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: Alex » śr lis 01, 2017 1:16 pm

@
Awatar użytkownika
tomgrim2
przykra sprawa. Współczuję.
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: tomgrim2 » śr lis 01, 2017 8:43 am

Niestety dzisiaj mój maluch po 3 tygodniach użytkowania odszedł do krainy wiecznych łowów. Wieczorem po skończonym wapowaniu ostawiłem go na biurko, a dziś rano przywitał mnie jedynie ciemny ekran i mocna woń spalenizny (zrobiło się jakieś zwarcie przy pinie plusowym).
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wismec SINUOUS - maluch wart grzechu?

Postautor: Haze » wt paź 31, 2017 7:16 pm

Ponieważ zawsze lubiłem miniaki :mrgreen: nie mogłem się powstrzymać żeby przy okazji zakupów w Dymie nie wziąć SINUOUSa od Wismeca:

Obrazek

Czy było warto?? Zobaczmy ...


1. WYKONANIE.

Jeśli spojrzeć bez dotykania to jest super, zwłaszcza w wykończeniu "bronze" modzik wygląda tak, hmmm..., rustykalnie? Niestety problem z modami jest taki, że czasami trzeba je wziąć do ręki :smile: a wtedy czar może nie tyle pryska, co opada. Wszystko za sprawą wszechobecnej "plastikowości" Sinuousa. To że te czarne panele są z tworzywa to pół biedy, gorzej że sam korpus też na metalowy raczej nie wygląda. W sumie to trudno powiedzieć, aczkolwiek producent nie chwali się zbytnio użytymi materiałami więc wiadomo co można podejrzewać... Tym bardziej jak spojrzeć na wagę - bez baterii 99 gramów *shock* czyli w czołówce najlżejszych modów na batki 18650. Dla mnie to zaleta, ale zwolennicy sprzętu heavy-duty będą zniesmaczeni :smile:

Na szczęście w moim przypadku nie było specjalnie czasu na przejmowanie się plastikowością bo w stan lekkiego oszołomienia wprowadziła mnie ERGONOMIA Sinuousa - już dawno nie miałem w łapkach tak wygodnego sprzętu, nawet Presa wysiada. Obstawiam, że wynika to z gabarytów, które właściwie są zbliżone do modów rurkowych (typu ProVari), i których kiedyś namiętnie używałem; no OK, jest grubiej i trochę bardziej kanciasto, ale za to z olbrzymim przyciskiem - w Sinusie cała górna połowa jednego z tych czarnych paneli "robi za przycisk". I to przycisk z wyraźnym klikiem, działający praktycznie 100/100. Tak że mod wręcz sam wskakuje nam w łapkę i zachęca do wapowania. Super!

Obrazek

Góra bez uwag, może tylko z taką, że tym razem gniazdo 510 nie wypada z obudowy pod ciężarem parownika :mrgreen: (jak to miało miejsce w Predatorze). Tym razem kryza na górnej powierzchni, będąca integralną częścią korpusu blokuje gniazdo przed ewentualnym wysunięciem - sprawdzone przez jednego z jutuberów.

Obrazek

Co do spodu to drobna uwaga jest taka, że niby klapka jak klapka, ale przez pierwszych kilka wymian baterii trochę się z nią nasiłowałem, trzeba opanować sposób dość delikatnego jej wsuwania.

Obrazek

Warto też podkreślić, że nie ma już problemu ciemnego ekranu zgłaszanego przez pierwszych recenzentów - wyświetlacz jest jasny i całkiem czytelny:

Obrazek


2. PARAMETRY.

Moc: 80 W
Obsługiwane rezystancje: 0,05 - 3,5 ohm
Tryby pracy: VW, Ni200, Ti, SS, TCR, BYPASS
Bateria: 18650
Wymiary: 34 x 28 x 80 mm
Waga bez baterii: 99 g (!)
Dodatkowo: preheat


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30 W:

Obrazek

No PIĘKNIE, równo jak po stole. A co z oddawaniem mocy?

Obrazek

Mamy więc kolejnego zegarmistrza - odchyłki w granicach błędu pomiaru, i to również przy mocy maksymalnej. Wprawdzie 80 W to żadne wielkie osiągnięcie, ale tak czy inaczej przyjemnie testuje się moda, którego producent nie ściemnia jeśli chodzi o moc maksymalną.

Sinuous ma też opcję "preheat" czyli podkręcenia mocy na początku sztacha. Ustawić można moc i czas, poniżej dopał ustawiony na 50 W przez 1 s:

Obrazek

I TAK TO POWINNO DZIAŁAĆ - bez zbędnych bajerów, i znowu z iście zegarmistrzowską precyzją. Brawo Wismec!


4. TRYB TC.

Najpierw suchy knot:

Obrazek

Typowy dla Wismeca taniec derwisza, ale najważniejsze że skuteczny - wata co najwyżej lekko zżółknie.

Natomiast później:

Obrazek

jest całkiem OK, bez wielkich schodów. W trybie TC Sinuous pali generalnie dość asekuracyjnie, trzeba trochę popracować żeby się rozkręcił.


5. PODSUMOWANIE.

Czasami zdarza się, że mod właściwie nie ma słabych punktów, a i tak ląduje w szufladzie bo po prostu jakoś ogólnie "nie leży". Z Sinuousem sytuacja jest odwrotna - trudno nazwać go idealnym (plastikowość, klapka), a jednak jakoś od tygodnia nie rozstaję się z nim na wyjściach poza dom. Ta lekkość i ergonomia a'la rurka ale z wielkim przyciskiem jest dla mnie powalająca!

*czajniczek*
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości