iJoy CAPO - Universal Soldier

_muki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 26, 2018 7:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Re: iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: _muki » pt kwie 06, 2018 3:48 pm

Dzięki @
Awatar użytkownika
Tommy Black
już zamówiony, szukałem z aku w zestawie bo wiem że takie zestawy producent wypuszcza ale cenowo wyszło przystępnie :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Tommy Black » pt kwie 06, 2018 8:03 am

_muki pisze:Panowie i Panie gdzie w PL dostanę tego Capo w komplecie z aku, żona się w nim zakochała :)


Tu: https://e-dym.pl/pl/boxy/3434-3937-ijoy ... -gun_metal ale z tego co wynika ze strony, niestety bez ogniwa, taki też tamże kupiłem.
Ogniwa są jednak do kupienia w tym samym sklepie. :)
_muki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 26, 2018 7:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: nieokreślona

Re: iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: _muki » pt kwie 06, 2018 7:51 am

Panowie i Panie gdzie w PL dostanę tego Capo w komplecie z aku, żona się w nim zakochała :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Haze » ndz mar 11, 2018 3:53 pm

... bardzo, ale to bardzo zjada baterie.

Ponieważ @
Awatar użytkownika
Chemnovatic
nie jest pierwszym, który to zgłasza postanowiłem trochę zinwestygować temat. Zacząłem od trybu MTL, czyli:
* Hussar z jakąś tam plecionką w okolicach 1 oma,
* ustawiona moc 20 W na:
- ALu85 napędzanym LG HG2,
- Capo z iJoyem 20700.
* zliczanie sztachów realizowane przez obydwa mody.

I tak to wyszło:

capo+iJoy.jpg

Jak widać na ALu udało się wziąć 551 sztachów, na Capo 532, czyli właściwie... wszystko jest zgodnie ze specyfikacją :mrgreen: - iJoy podaje pojemność 3 Ah, czyli taką samą jak HG2, i pozwala na wzięcie zbliżonej liczby sztachów. Oczywiście wyciągnięcie takiej samej pojemności z baterii, która ma około 30% większą objętość to osobna historia ...

PS. Porównanie jest dość obiektywne ponieważ przy wapowaniu MTL nie ma tematu wstępnych przedmuchów czy rozgrzewania grzałki więc sztachy są dość równe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 19, 2015 6:02 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 147 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: nieokreślona

Re: iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Chemnovatic » wt mar 06, 2018 10:08 am

@Tommy, o właśnie takie mam... Ampking
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Tommy Black » wt mar 06, 2018 9:31 am

Haze pisze:...że baterie iJoya to duże nieporozumienie

Tak, to trochę większe niż duże nieporozumienie.Obrazek Te, oraz 20700 nie tylko w Capo to po prostu strata czasu na ładowanie ciągłe. Ja specjalnie wczoraj wyciągnąłem Capo i chmurzę sobie teraz, ale na ogniwie LG HG 2 stosując tę denerwującą prezerwatywkę.Wolę już to niż ładowanie tych "dwudziestek". Dużo lepiej jest na ogniwach Ampkinga. Takich - Obrazek
Ale też trzeba wziąć pod uwagę że Capo to jednak jednoogniwowiec i np. 36 Watów mocy nie pozwoli mu specjalnie długo pohasać... ;)
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 19, 2015 6:02 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 147 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: nieokreślona

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Chemnovatic » wt mar 06, 2018 8:56 am

Haze pisze:@Chemnovatic, a na tym Innokinie używasz dokładnie tych samych sztuk baterii co wcześniej na Capo? Pytam, bo ja jakoś nie zauważyłem specjalnie dużej "bateriożerności" Capo. Powiedziałbym że jest dość typowo... Zauważyłem natomiast (a nawet zmierzyłem :D ), że baterie iJoya to duże nieporozumienie - jak spojrzycie na TEN wątek to widać, że ich 20700 są właściwie niewiele lepsze od zwykłych 18650 LG i stąd może wynikać rozczarowanie tych użytkowników, którzy oczekują cudów od tych akurat baterii.
Żeby mówić o "szybkim padaniu" baterii trzeba by wziąć tę samą batkę i ten sam, tak samo skonfigurowany parownik i na dwóch różnych zasilaniach pracowicie policzyć ile sztachów da się wyciągnąć - dopiero wtedy można, dość zgrubnie, porównać drenaż baterii przez zasilanie.


Oj Haze to za bardzo skomplikowana technologia dla mnie, żeby liczyć itp. :P
Mam w sumie 8 baterii 20700 i jedną 21700 i z nich korzystam naprzemiennie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Haze » wt mar 06, 2018 8:51 am

@
Awatar użytkownika
Chemnovatic
, a na tym Innokinie używasz dokładnie tych samych sztuk baterii co wcześniej na Capo? Pytam, bo ja jakoś nie zauważyłem specjalnie dużej "bateriożerności" Capo. Powiedziałbym że jest dość typowo... Zauważyłem natomiast (a nawet zmierzyłem :D ), że baterie iJoya to duże nieporozumienie - jak spojrzycie na TEN wątek to widać, że ich 20700 są właściwie niewiele lepsze od zwykłych 18650 LG i stąd może wynikać rozczarowanie tych użytkowników, którzy oczekują cudów od tych akurat baterii.
Żeby mówić o "szybkim padaniu" baterii trzeba by wziąć tę samą batkę i ten sam, tak samo skonfigurowany parownik i na dwóch różnych zasilaniach pracowicie policzyć ile sztachów da się wyciągnąć - dopiero wtedy można, dość zgrubnie, porównać drenaż baterii przez zasilanie.
Obrazek
InvictusNex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: wt mar 06, 2018 6:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: InvictusNex » wt mar 06, 2018 6:49 am

Witam serdecznie.
Czyli nie jestem sam z problemem szybkiego padania baterii w CAPO.
A już miałem lecieć z paragonem i reklamować ;)
Trochę to uciążliwe, że bateria 3759 mAh nie jest w stanie wytrzymać chociaz od rana do wieczora...
Myślicie, że to wina ekranu czy coś innego?
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 19, 2015 6:02 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 147 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: nieokreślona

iJoy CAPO - Universal Soldier

Postautor: Chemnovatic » pn mar 05, 2018 9:51 pm

Mod bardzo fajny :)
Mały, ładny itp.
Jedyny minus dla mnie (posiadam, użytkowałem 2-3 dni), to bardzo, ale to bardzo zjada baterie. Przy moim użytkowaniu jedna 21700 + 2 x 20700 na dzień. Jak dla mnie trochę za dużo.
Teraz używam Innokin Oceanus na 20700 i zjada mi 2 baterie dziennie :P

Added in 2 minutes 58 seconds:
Haze pisze:Małe SPROSTOWANIE: trochę zbyt optymistycznie podszedłem do "uniwersalności" Capo :oops: - bateryjki 20700 i 21700 on rzeczywiście obsłuży bez jakichkolwiek dodatków, ale do 18650 jednak potrzebuje adaptera. Nie byłoby w tym nic specjalnie uciążliwego gdyby nie genialny kuźwa pomysł iJoya - otóż Capo można kupić wyłącznie w dwóch "wersjach wyposażenia":
a) zestaw z baterią 21700 ale BEZ adaptera 18650 w komplecie,
b) zestaw z adapterem 18650 ale BEZ baterii 21700.
I w tej sytuacji wychodzi, że lepiej kupić opcję b) bo dostajemy adapter, a baterie lepiej kupić osobno, zwłaszcza że ta 21700 od iJoya dupy nie urywa (o tym w innym wątku).


Ja prosto z Chin *list* dostałem z baterią i adapterem :)
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości