VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: skaecik » śr lis 14, 2018 10:53 am

A tak się prezentuje po 8 miesiącach z kawałkiem. Obrazek

Wysłane z mojego H3113 przy użyciu Tapatalka
Domansky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 03, 2018 11:47 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Płeć: Mężczyzna

VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: Domansky » śr paź 03, 2018 12:13 pm

A ja dodam wzór na TCR u VooPoo, bo jeszcze chyba nie było:
TCR voopoo = TCR * 1061450 + 136
np. SS316
0,00092 * 1061450 + 136 = 1113

Jest też tabelka, ale kilka wartości jest dziwnych, więc polecam liczyć wzorem
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: skaecik » ndz lip 15, 2018 5:12 pm

Mój ma jakoś 4 miechy, i w tym miejscu często spotyka się z kluczami w jednej kieszeni.Obrazek

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
lijden
Waperka
Waperka
Posty: 265
Rejestracja: śr lip 12, 2017 8:47 pm
Lokalizacja: Michrów (grójecki)
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Kobieta

Re: VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: lijden » pt lip 13, 2018 9:14 am

Hm, mój czarny używany nawet bez należytego szacunku ma przetarcia na krawędziach delikatnie. Głównie wytarty jest spód ale wydaje mi się ze to sie dzieje z czasem w kazdym powlekanym modzie bo zwyczajnie sie ściera - kwestia taka ze zależnie od jakości sciera sie wolniej lub szybciej.
Awatar użytkownika
roll_nick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 18, 2018 10:57 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 113 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: roll_nick » pt lip 13, 2018 7:41 am

s3pp pisze:Ciężko jednak przekonać się to tęczowego Two więc kolejnym zakupem będzie.... Drag w wersji srebrnej:) Może mniej efektowny, ale mam nadzieję, że nawet gdyby powłoka zaczęła schodzić to będzie to mniej widoczne:)

Iceberg pisze:Widzialem u kogos wersje czarna i powycierana, rzeczywiscie wyglada paskudnie, co nie przytrafi sie w wersji srebrnej, gdyz tam nie ma co schodzic...


Z Draga również jestem więcej niż zadowolony (i tak jak piszecie- kontrola temperatury świetnie działająca), kanciastość dla mnie to tylko zaleta, natomiast z tym "nie ma co schodzić" nieco bym uważał.

Takie o zaczęło wykwitać ostatnimi czasy na moim egzemplarzu

Obrazek

Nie dbam wprawdzie o niego przesadnie (użytkuję od sierpnia ub.r., naprzemiennie z kilkoma innymi), ale i nie katuję zbytnio - nigdy nie upadł, nigdy nie noszony z innymi rzeczami w kieszeni, osobna, ciasna przegródka w torbie itp...
Vanitas vanitatum et omnia vanitas
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: Iceberg » czw lip 12, 2018 3:59 pm

Hej...Mysle ze uzywamy tego moda mniej wiecej taki sam okres czasu...
Ja mam srebrnego i tez zostal moim numerem 1, gdyz jest bardzo stabilny i wapujac czuje sie kulture wapowania, jedno slowo, ktore chyba nie ma polskiego odpowiednika to "smoooooth"-tak bym go okreslil...
O ile nie mozna sie niczego doczepic, jezeli chodzi o elektronike i niezawodnosc to sama konstrukcja nie jest zbyt udana, przede wszystkim jest zbyt waski i zbyt wysoki, co sprawia ze srodek ciezkosci jest za wysoko i trzeba wyrobic sobie nawyk kladzenia go na boku,szczegolnie gdzies w kafejce, gdzie ktos moze przypadkowo potracic stolik...
Jest kanciasty i przez jakis czas trzeba dzielnie zniesc masochistyczne upokorzenia, dopoki reka sie nie przyzwyczai, szczegolnie jak sie go trzyma tak jak ja, przez wiekszosc dnia, nawet wtedy gdy nie wapuje...
Mod kosztuje kolo 50-t euro a ja bym wolal dac 80-siat, gdyby zostaly zaokraglone wszystkie kanty i ta imitacja macicy perlowej zrownala sie ze sciana na ktorej zostala przyklejona...
Dla mnie najwieksza zaleta Drag'a jest bardzo dobrze dzialajaca kontrola temperatury i tylko z tego wzgledu trzymam tego moda...
Widzialem u kogos wersje czarna i powycierana, rzeczywiscie wyglada paskudnie, co nie przytrafi sie w wersji srebrnej, gdyz tam nie ma co schodzic...
Gdzies natknalem sie na porownanie Drag'a do Cartel 160w Revenant (dla mnie najpieknieszy i bardzo solidnie wygladajacy mod), tylko ze ten drugi jest trzy razy drozszy...Coz, piekno kosztuje...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
s3pp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: wt sty 16, 2018 2:05 pm
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: s3pp » czw lip 12, 2018 7:50 am

Z racji niespełna 6 miesięcy praktycznie ciągłego użytkowania Draga napiszę coś od siebie. Po zakupie i pierwszych, drugich, a także trzecich chwilach byłem pod ogromnym wrażeniem tego mod'a... i nadal jestem. Pod kątem działania nie zmieniło się kompletnie nic. Używany w zestawie z Illusion Mini, Shield'em, Blitzem sprawuje się bardzo dobrze. Sporadycznie, w sytuacjach awaryjnych, używany port usb jako gniazdo ładowania daje radę i do dziś dzień jest w stanie idealnym. Dzięki balanserowi doskonale ładuje ogniwa i nie odczuwa się kompletnie żadnej różnicy versus ładowarka zewnętrzna.
Żeby jednak nie było tak och i ach... Jedyny "zarzut" pod adresem VooPoo to czarna powłoka, która najzwyczajniej w świecie zaczęła schodzić. Nie należę do osób, które dmuchają na swoje boxy, ale traktuję je z należytym szacunkiem. Mają oddzielną kieszeń w spodniach lub marynarce. W podróżach służbowych mają swoje miejsce w aucie żeby biedaki się nie obijały.
Mimo to Drag wygląda jakby sporo przeżył. Szkoda bo box jest dla mnie idealny. Baaa, nie wyobrażam sobie innego zakupu niż coś ze stajni VooPoo. Ciężko jednak przekonać się to tęczowego Two więc kolejnym zakupem będzie.... Drag w wersji srebrnej:) Może mniej efektowny, ale mam nadzieję, że nawet gdyby powłoka zaczęła schodzić to będzie to mniej widoczne:)
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: Iceberg » wt kwie 10, 2018 10:18 am

Hej...Zajelo mi sporo czasu dociekanie tej funkcji TC, gdyz zauwazylem pare rzeczy, ktorych nie rozumiem...
Przypadkowo natrafilem na recenzje Drag'a zrobiona przez Phill'a Busardo, ktory jest naprawde w tym swietny i dziwie sie ze nigdy wczesniej go nie znalem...
Na pewno uzytkownikow Drag'a ten filmik zainteresuje

Pomimo ze trwa to kolo godziny, jednak facet tak ciekawie, prosto i bez zbednego gadulstwa opowiada i pokazuje ze ta godzina wydaje sie byc bardzo krotka...
Teraz rzeczy, ktorych nie rozumiem a wydaje mi sie z Haze czasami mowilismy o zupelnie czym innym a chodzi dokladnie o te TC o wartosci 1000, gdzie ja sugerowalem po przeczytaniu paru artykulow 1300, ktora jest wyswietlana automatycznie do drutu SS w tym modzie...
Chcialbym zrozumiec trzy rozne rzeczy, dotyczace wapowania na TC, gdyz nie mysle ze bede uzywal innej funkcji, nizeli ta...
Na ekranie Drag'a wciskam opcje SS i zaraz ukazuje sie ustawianie temperatury oraz watt. Wchodzac glebiej w menu dochodze do SS 1300, ktore jak wczesniej pisalem jest automatycznie ustawiane dla drutu SS...
Jednak pomimo ze ustawia sie temperature, opcja ta nie jest wyswietlana jako TC, lecz jako SS...
Phill na filmiku tez byl troche zdezorientowany i dziwil sie ze nie ma funkcji ustawiania custom wartosci TCR...
Jak sie okazuje ta funkcja jest, tylko trzeba ja sobie sciagnac ze strony Voopoo, co wlasnie zrobilem i figuruje jako Configuration software Version:V.1.5.1.29 w ktorej jest pare przydatnych ustawien, ktorych nie ma w factory version V.1.0.0.1 (Juz pojawila sie V.1.0.0.2)...
Drag ma ustawienie SS TCR, wlasnie to ktore fabrycznie wpisano jako 1300...
Po sciagnieciu dodatkowego programu TC, wchodzac glebiej w menu, jest tez fabrycznie wpisana wartosc TCR 1000...
Wiec moge wapowac na dwoch roznych TC,(SS TCR albo nowo sciagniete TC)...
Zarowno na jednym jak i drugim ustawieniu jakosc wapowania jest naprawde genialna i ciezko sie bedzie zdecydowac (pewnie z czasem bede mial kuz wyrobiona opinie)...
Zeby bylo jeszce bardzie skomlikowanie to mod Smok AL 85 po ustawieniu TC pokazuje jakas wartosc, ktora najmniej mi mowi (0.0093 bodajze, do SS)...
Wiec juz mamy trzy rozne wartosci do wapowania na TC i pewnie jest proste wytlumaczenie o co w tym wszystkim chodzi, jednak w necie naprawde malo jest konkretnych a zarazem przyswajalnych przez takich ludzi jak ja porad...
Wczoraj wapowalem do konca na TCR, by sprawdzic czy bedzie palic wate po zuzyciu liquid'u i stan jej byl idealny, nawet zadnych przebarwien a i sama grzalka po paru tygodniach nie miala zadnego nagaru, byla tylko ciemniejsza...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: Tommy Black » wt kwie 03, 2018 8:27 am

Haze pisze: Dlatego też są mody, w których w ogóle nie ma opcji ustawiania mocy w trybie TC.


I dlatego też nigdy nie zawracałem sobie głowy ustawianiem w boxach mocy, pomijam już fakt że w niektórych było to nawet wyjątkowo wnerwiające.
Natomiast teksty @
Awatar użytkownika
Haze
go z tego tematu a poświęcone TC należałoby skopiować do osobnego tematu, może nieco uzupełnić i przypiąć go, tak aby jak najwięcej ludzi go zobaczyło.
Wiedza o TC wśród waperów jest nadal zastraszająco marna że użyję kolokwializmu. :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VooPoo DRAG - kanciasty IDEAŁ?

Postautor: Haze » ndz kwie 01, 2018 7:15 pm

Iceberg pisze:... zauwazylem ze nie czuje zadnej roznicy czy zostawie na automatycznej 80 w czy zjade do 30 w ...

To w zasadzie ... DOBRZE :smile: bo oznacza, że TC DZIAŁA. Pamiętaj, że w tym trybie DECYDUJĄCA jest temperatura, czyli tak: mod próbuje wyciągnąć zadaną moc, ale tylko do momentu kiedy temperatura nie przekracza zadanej granicy (np. 250*C); po przekroczeniu tej granicy, cokolwiek by się nie działo, zjeżdża z mocą żeby zbić temperaturę. Dlatego też są mody, w których w ogóle nie ma opcji ustawiania mocy w trybie TC.


Iceberg pisze:... zauwazylem ze nie czuje zadnej roznicy czy zostawie na automatycznej 80 w czy zjade do 30 w a roznica zaczyna byc zauwazalna z tego co pamietam, wtedy gdy zjezdzam ponizej 20 w...

To po prostu oznacza, że ukręciłeś konfig, który ma swój "złoty punkt" właśnie w okolicach 30W - transport liquidu jest taki, że zapewnia stabilne warunki odparowywania właśnie w okolicach 30W. I zwiększenie mocy np. do 50W powoduje, że transport nie wyrabia się z dostarczeniem odpowiedniej ilości liquidu, grzałka przegrzewa się, więc mod zjeżdża z mocą żeby utrzymać temperaturę. Oczywiście jeśli ustawisz moc 20W to zauważysz spory spadek czadu bo konfig będzie pracował dużo poniżej swoich optymalnych możliwości. I to wszystko jest właśnie PIĘKNE w TC!! Zwłaszcza przy jakichś "ciężkich" konfigach dripperowych - nie musisz zastanawiać się przy jakiej mocy Twój półkilogramowy ;) super-duper-juggernaut* poczęstuje Cię dawką akroleiny, tylko ustawiasz temperaturę na 250*C, moc choćby i na 1000 W :mrgreen: i spokojnie sobie pufasz bez obaw o akroleinę.

* - z pełną premedytacją przemilczam tutaj fakt, że bardziej złożone grzałki dość kiepsko poddają się TC, i że nakłonienie ich do pracy w tym trybie to zupełnie osobna historia ...
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: ApO, Claude [Bot], turpiss i 10 gości