MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Master_PiT » wt mar 20, 2018 9:27 pm

No i narobiliście mi ochoty...
Zamówiłem sobie do sklepu 4sztuki, każda w innej wersji kolorystycznej. Od szefuncia dostałem pozwolenie na wymacanie przed zakupem :)
Na starcie odrzuciłem wersję black + green agate... Prawie cały purpurowy, więc nawet z pudełka nie wyjąłem.
Ale 3kolejne już stanęły w walce o moje wzgledy :)

Od lewej dark grey+ Red blaze, black + red blaze, dark grey +green agate
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i się bardzo zdziwiłem, bo wszystko znacząco odbiegało od fotek na necie... Byłem przekonany, że jadę po black+red blaze, ale jakoś mało czerwonego,sporo żółci, ogólnie jakiś taki kolorowy.
Z kolei dark grey +red blaze posiada dość ciekawe kolorki, sporo żywej czerwieni, ale wyczułem 2 dość duże zadziory/rysy, nie wiem jak to nazwać... No i pozostał dark grey + green agate, który wcale nie jest green, za to niebieski metalik z odrobiną żółci i minimalnie zielonkawym odcieniem po bokach.

Cóż... Długo się nie zastanawiałem... I wybrałem
Obrazek
Obrazek

Najlepsze jest to, że wybrałem wersję kolorystyczną, której w ogóle nie brałem pod uwagę i zastanawiałem się czy w ogóle zamawiać go...

Co tu więcej pisać... Sam mod jest bardzo lekki, przyjemny w dotyku, amelinium nie jest chłodne w dotyku jak inne mody ze stopu stali. Wyświetlacz, a raczej jego wielkość to kpina... Nic nie trzeszczy, nie lata.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione na szybko w sklepie, przy slabym oświetleniu.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: adamsud » wt mar 20, 2018 8:30 pm

Mirage przybył wreszcie i do mnie.

Faktycznie mod jest bardzo lekki. Jednak przede wszystkim moją uwagę zwróciła jego wysokość. Mirage jest wyższy o kilka milimetrów nawet od Draga. Niby nie jest to wiele jednak smukłość jego budowy potęguje to wrażenie wysokości. Tym bardziej z zapakowanym atomizerem tradycyjnych rozmiarów. Wykonanie Mirage oceniam bardzo wysoko. Wszystkie produkty Lost Vape, które posiadam są imo na najwyższym poziomie precyzji wykonania. Do tego te piękne i gustowne pudełeczka godne zacnej zawartości. Nie mam pojęcia z jakiego materiału jest wykonany mod. To jednak nie może być zwykły plastik. Klapka, akurat na mnie, zrobiła korzystne wrażenie. Posiada sprężynowy mechanizm otwierający po odsunięciu suwaka zamykania. Bardzo to wygodne w porównaniu z innymi zasilaniami. Bateria, jak to bywa w zwyczaju modów opartych na elektronice DNA, znika stosunkowo szybko. Do tego tylko jedno ogniwo ...
Mod z racji swoich rozmiarów i wagi trafił do mojej grupy pierwszego użycia. Idealnie pasuje do kieszonki koszuli lub marynarki. Ogólnie jednak na glebę mnie nie powalił.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Tommy Black » wt mar 20, 2018 4:06 pm

Szybciej niż się spodziewałem i nie z takim skutkiem jakiego się spodziewałem mogę wkleić ten znaczek:Obrazek
Otóż z wysokości 1,5 metra spadl mi dziś Mirage razem z zatankowanym na full Blitzenem. Na taką podłogę:
Obrazek
Upadł szerszą, płaską stroną. Odgłos upadku był dość głośny, coś jak wielkie trzaśnięcie.Podniosłem, obejrzałem, musiałem włączyć ponownie i zachmurzylem. Żadnych wycieków, obić, odprysków.Najbardziej zdziwił mnie Blitzen z bulbowatym :) szkiełkiem. Wszystko w całości jak przed upadkiem.

No i teraz dopiero, już w domu, przy swoim świetle i szkłach, na plastiku chroniącym wyświetlacz widzę małe pęknięcie, rysa.W niczym nie przeszkadza ale jednak widoczna. :(
Czyli ten element którego się obawialem najbardziej... ale i tak jestem zaskoczony że tylko takie drobne uszkodzenie.

Edit:
Niestety, rysa się powiększa; skręciła w dół i przez ostatnią godzinę jakby przybyło 2 mm... :( A tymczasem na moście w Zawichoście...bez zmian... :P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Haze » pn mar 19, 2018 11:55 am

Tommy Black pisze:Klapka rzeczywiście jest dopasowana idealnie, ale za każdym razem zamykając ją, szczególnie z adapterem dla 18650, mam wrażenie że pęknie albo odpadnie.

Rzeczywiście, po tym jak wziąłem nieco "obszerniejszą" batkę 20700 mój zachwyt dla klapki nieco opadł - kiedy trzeba nią mocniej dopychać baterię wydaje się trochę zbyt delikatna.

PS. Fajna kompozycja z tym Blitzenem :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Tommy Black » pn mar 19, 2018 11:46 am

Haze pisze:Mirage bez bateryjki na pokładzie waży 108 gramów!!! Nie wiem jak Wy ale ja nie znalazłem w swoich zasobach moda (seryjnego) z taką wagą, nawet mała Presa waży 115 g. Efekt jest taki, że cały czas wydaje się nam, że nie zainstalowaliśmy baterii Dla miłośników Aegisów i DRAGów będzie to pewnie wadą, dla mnie jest to ŚWIETNA sprawa - swoją wagę mam i nie widzę potrzeby dociążania się półkilogramowymi zestawami .


I to było pierwsze moje, negatywne, wrażenie. Ja mam inną wagę niż dr @
Awatar użytkownika
Haze
i lubię się dociążyć aby mnie wiatr i startujące u mnie na wsi samoloty, nie poniewierały po pastwiskach. Poważniej, lubię solidne, ciężkie mody, ale o świetnej ergonomii. Takie po prostu lepiej, łatwiej, mi się trzyma, pewniej po prostu. Tu, nawet po założeniu ogniwa 20X700, jest to waga piórkowa.

Haze pisze:Spasowanie wszystkich elementów jest IDEALNE, nic nie klekocze, nie trzeszczy, przyciski są wprawdzie dość miękkie, ale nie irytują, a FIRE jak na razie pali 100/100. Klapka baterii jest naprawdę dopracowana:

a gniazdo 510 budzi tylko jedno zastrzeżenie:

Widać, że jego pierścień nieco wystaje ponad bryłę moda. Pewnie mniej niż pół milimetra, ale pedantom może nie spodobać się fakt, że po zakręceniu parownika zostaje mikroszczelina:

I na koniec ERGONOMIA - nie jest może wybitna, ale po prostu jakaś taka BEZPROBLEMOWA: modzik wpasowuje się w dłoń natychmiastowo i skutecznie, a jego wykończenie tylko potęguje przyjemność obcowania - PIĘKNA sprawa!


Rzeczywiście, dopasowanie wszystkich, ale to naprawdę wszystkich elementów jest idealne. Przycisk, mimo że nie jest łatwy w lokalizacji i co ważne, można go uruchomić naciskiem nawet paznokcia na którykolwiek brzeg. W porównaniu z przyciskiem np. w Cylonie, to kosmiczna różnica .Natomiast jak to @
Awatar użytkownika
Haze
określił w rozmowie telefonicznej, jest jakby taki..."maślany". Nie znalazłem lepszego określenia. No taki jakiś ...może bezpłciowy byłoby jeszcze dobre. Chodzi mi o to że, nie wiadomo kiedy się go naciska. To dla kogoś może być zaletą, ja wolę jednak czuć przycisk.To chyba tak jak z drążkiem zmiany biegów...Klapka rzeczywiście jest dopasowana idealnie, ale za każdym razem zamykając ją, szczególnie z adapterem dla 18650, mam wrażenie że pęknie albo odpadnie.Natomiast ja , na szczęście nie widzę tej przerwy z powodu pierścienia, ale nawet gdybym widział, nie sądzę aby mi przeszkadzała. To tez rodzaj chłodzenia dla dość mocno rozgrzewających się atomizerów.

Haze pisze:I na koniec ERGONOMIA - nie jest może wybitna, ale po prostu jakaś taka BEZPROBLEMOWA: modzik wpasowuje się w dłoń natychmiastowo i skutecznie, a jego wykończenie tylko potęguje przyjemność obcowania - PIĘKNA sprawa!


Z tym się całkowicie zgodzę. Wybitna nie jest ta ergonomia ale Mirage trzyma się w dłoni świetnie co jest zasługą zapewne też tej żywicy, aczkolwiek trzeba poświęcić nieco czasu aby opanować pewność chwytu. To z powodu wagi moda.

Haze pisze:2. EKRAN.

Uważni czytelnicy moich testów zapewne zauważą, że bardzo rzadko poświęcam osobny punkt na wyświetlacz. W przypadku Miraga robię to ze względu na to, że DNA75c ma bezapelacyjnie największy potencjał jeśli chodzi o ilość treści prezentowanych na ekranie. Potencjał niestety nie do końca wykorzystany przez producenta DNA . Ale po kolei ...

Powiedzmy sobie szczerze: ekran jest PODŁY... zwłaszcza jak na sprzęt z tej półki. Nie wiem co kierowało ludźmi z Evolva, że przy tej cenie scalaka nie dołożyli tych 3 dolarów do czegoś większego?!? Tym bardziej, że DNA aż piszczy z wrażenia żeby móc się czytelnie wypowiedzieć w pełnej krasie. A tymczasem dostajemy ekranik wielkości dwóch paznokci, na którym napierdolono milion średnio czytelnych informacji. Tak dla porównania z typowym (też niezbyt dużym) ekranem w DRAGu:


Faktycznie, ekran, fizycznie, powinien być większy. Przy całej gamie możliwości jakie oferuje chipset DNA75C taki ekran jest wręcz niepoważny. Nie wiem co kierowało zespołem Evolva, jakiś powód musiał być. Nie wierzę że to taki błąd tylko.Natomiast to co na tym ekranie zrobiło Lost Vape, to gorzej niż Jasiu w szkole, który nie wiedział co napisać jebnął se szlaczek.Przez ten ekran moje pierwsze wrażenie po odpakowaniu Miraga legło w gruzach, nie przez wagę. Dlatego w celu dalszych oględzin zmieniłem ten ekran na zupełnie inną kompozycję. 15 sekund to trwało. Dlaczego Lost Vape nie pokusiło sie o jakiś własny, ładny, czytelny Theme to sporo zagadka.

Haze pisze:Podsumowując: DNA75c to prawdziwy waperski komputer (vaputer?), który potrafi zmierzyć i pokazać praktycznie wszystko co nam przyjdzie do głowy plus jeszcze parę rzeczy . Niestety co do formy tej prezentacji można mieć pewne zastrzeżenia.


Prezentację w wersji Lost Vape trzeba sobie darować.Używając edytora themsów trzeba sobie zrobić własne ekrany.Ja zresztą żadnego DNA nie potrafiłem porządnie poustawiać bez komputera i softu escribe. Dla mnie akurat to nie jest wada, nie robię z tego zarzutu. Poustawiałem dla kilku atomizerów ich profile i przy wymianie ich mam spokój, bo tylko zmieniam profil i wysyłam na Mirage.Teraz mam jeszcze większy, bo na Miragu na stałe osiadł Blitzen i na żadne zmiany się nie zanosi. Po prostu kolorystyka gun metal Blitzena i kolorystyka ramy Miraga są jakby idealnie dla siebie stworzone. A ja lubię takie kompozycje. :)

Haze pisze:6. PODSUMOWANIE.

Minęły już czasy kiedy scalaki DNA zostawiały o pięć długości w tyle innych producentów. Obecnie przeciętny "Kowalski", który nie lubi (i przede wszystkim nie chce) grzebać w konfigach itp. znajdzie z piętnaście równie dobrze palących modów za połowę ceny Miraga. Problem może mieć jedynie ze znalezieniem czegoś tak zgrabnego i lekkiego, i jeszcze na baterie 2x700 - obecnie jest to niemożliwe. Ale czy warte 200 zł ekstra? Każdy musi sobie odpowiedzieć sam.


Akurat dla mnie dużo lepszym wyborem pod względem tego czego potrzebuję i oczekuję od moda jest Evaya66 Sigelei, firmy która robi co może aby upaść, ale Mirage też znajdzie u mnie miejsce.To po prostu innym mod, może nawet inna półka.Owszem, jest piękny wizualnie, ta żywica nadaje mu jeszcze szlachetnego wyglądu i przyjemnego chwytu, ma niesamowite wręcz możliwości konfiguracji, możliwość wyboru trzech ogniw, jest zbudowany na najnowszym chipsecie DNA75C czyli bez szaleństw DNA200. Ale jest to mod delikatny.Nie twierdzę że coś tam zaraz się złamie, pęknie( poza plastikową, obłą, osłoną ekranu, swoją drogą niedoróbką większą niż własny theme LV) ale trzeba się z nim obchodzić raczej delikatnie i może nawet poszukać jakiegoś etui do przenoszenia?
Nie dam takich zdjęć jak dr @
Awatar użytkownika
Haze
, ale takie poglądowe choć - Mirage + Blitzen w wersji gun metal: :(
Dodam jeszcze obraz themsa jaki mam w Mirage:

Obrazek

2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Haze » pn mar 19, 2018 9:57 am

dorota pisze:Tesla - WYE 85W (1- 18650) - 56g bez aku

Ale fajowa :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: dorota » pn mar 19, 2018 9:47 am

Haze pisze: Mirage bez bateryjki na pokładzie waży 108 gramów!!! Nie wiem jak Wy ale ja nie znalazłem w swoich zasobach moda (seryjnego) z taką wagą, nawet mała Presa waży 115 g.

Co prawda to raczej z innej półki :twisted: ale gdyby kogoś interesowały mody leciuteńkie jak piórko to :
Tesla - WYE 85W (1- 18650) - 56g bez aku
WYE 200W (2 - 18650) - 64,5g bez aku
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Tommy Black » ndz mar 18, 2018 7:05 pm

Tak to bywa kiedy oczekiwania zderzają się z nie całkiem oczekiwaną rzeczywistością. :)
Kiedy tylko dalem info o tym modzie, obiecaliśmy sobie z @
Awatar użytkownika
Haze
m że kupimy natychmiast kiedy tylko będzie to możliwe i nawet od razu zapuściliśmy wici tu i ówdzie ze chcemy i to co najmniej po 2 sztuki. Długo przyszło czekać, ja już byłem bliski rezygnacji...ale dostaliśmy swoje modele w tym samym dniu. Adam zdązył popełnić świetną jak zwykle recenzję a ja...hmmm...zajęty innymi sprawami o Miragu zapomniałem. :( Jedyne co zrobilem to zmiana ekranu, bowiem to co dało Lost Vape o malo co nie spowodowało oddanie modów do sklepu.
Na szczęście jest to błyskawicznie możliwe co opisal @
Awatar użytkownika
Haze
a ja pokazalem w innym wątku.
Więcej napiszę pewnie jutro, dziś tylko że jednak Mirage, jeden na pewno, zostaje u mnie. :) I że nad zniechęceniem też warto popracować... ;) :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Haze » ndz mar 18, 2018 6:50 pm

No, tu już bliżej mojego ideału :smile: :

dna75c-haze2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

MIRAGE by Lost Vape - wizja czy ułuda?

Postautor: Haze » sob mar 17, 2018 10:45 am

Master_PiT pisze:Ta wersja kolorystyczna to Black+red blaze ?

Dokładnie.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Goomowiec i 12 gości