DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: adamsud » śr maja 23, 2018 6:51 pm

Poprawcie mnie koledzy jeżeli błądzę ale ... Zastanawiam się czy transport lq w parownikach odbywa się samoczynnie czy jednak pomagamy w tym transporcie swoimi płucami? Może się bowiem okazać, że nośniki inaczej się zachowują przy transporcie samoczynnym a inaczej przy (nie wiem jak to nazwać :-)) ... zasysaniu. Mam siedem nośników z tych testowanych przez @
Awatar użytkownika
Haze
go i moje osobiste odczucia są nieco odmienne od wyników pomiarów. Szukam więc w tym wszystkim logiki. Chociaż z góry wiem, że człowiek jest najsłabszym odniesieniem we wszelakich analizach naukowo-technicznych.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Master_PiT » śr maja 23, 2018 6:32 pm

Chyba nie da się...
Cotton bacon prime wypadł prawie naigorzej w teście chłonności, tymczasem jestem w szoku jak dobrze sobie radzi.
Skręciłem w kylinie mini grzałkę 3mm, 11zwojow z drutu który ma sens i... Nie ma mowy o żadnym bobrze, czy słabym transporcie. Nie przypala się tak szybko jak bacon v2. Mój nr1.
Z kolei włożyłem evana( dzięki @
Awatar użytkownika
Haze
)na miejsce muji i jest tylko trochę lepiej
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Tommy Black » śr maja 23, 2018 6:12 pm

...ale zastanawia mnie co innego: nawet jeśli ustalimy, że w tych 60 stopniach transport jest np. o 50% lepszy to na co komu taka wiedza w praktyce? Będziesz podgrzewał baniaki?


Z pogrzewania baniaków nigdy nie byłem dobry ;) ale tu chodzi mi o to żeby sprawdzić jak ten transport w baniakach, gdzie przecież jest znacznie wyższa temperatura niż pokojowa, wpływa na żarłoczność samego nośnika? Bo może się okazać że np. bawełna "Stare majtki Heli" chłonie bardziej i szybciej płyn jeśli jest on podgrzany. Nie bardzo wiem jaka jest temperatura w baniaku podczas chmurzenia, ale sądzę że im cieplejszy płyn tym szybciej się wchłania...albo może nie sądzę...? :P
Cholera, sam już nie wiem jakie kryteria należy przyjąć aby wskazać najlepszy nośnik dla waperów?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Haze » śr maja 23, 2018 8:50 am

skaecik pisze:Problem by był jedynie żeby zużywać to co się transportuje...

Taaa, taki drobiazg :mrgreen:
Obrazek
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: skaecik » śr maja 23, 2018 8:36 am

Ja też mam jeden pomysł. Otóż testowałeś SUCHE nośniki. A gdyby tak, najpierw je nasączyć odpowiednio bezbarwnym lq i potem barwionym sprawdzić transport już dobrze przygotowanych knotów? Problem by był jedynie żeby zużywać to co się transportuje...

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Haze » śr maja 23, 2018 8:31 am

Tommy Black pisze:...A czy dałoby się podgrzać te płyny i zobaczyć różnicę w nasączaniu bawełny w temp. pokojowej i jakiejś gradacji? Np. 60 °C , 80 °C

Dałoby się bez większego problemu, ja z tych bogatszych co to mają mikrofalę w domu :mrgreen: Wprawdzie jeszcze bardziej spada wtedy możliwość zapewnienia powtarzalnych warunków pomiaru ale zastanawia mnie co innego: nawet jeśli ustalimy, że w tych 60 stopniach transport jest np. o 50% lepszy to na co komu taka wiedza w praktyce? Będziesz podgrzewał baniaki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Tommy Black » wt maja 22, 2018 5:50 pm

Haze pisze:Rożnica jest natomiast w tempie tego transportu - im gęściej tym dłużej trwa.


I to jest wlaśnie to co nas najbardziej interesuje. Szybkość i płynność transportu.
Zabjiesz mnie za chwilę; ;) A czy dałoby się podgrzać te płyny i zobaczyć różnicę w nasączaniu bawełny w temp. pokojowej i jakiejś gradacji? Np. 60 °C , 80 °C

No i wszystkie te tabelki może warto potem zebrać wraz z podsumowaniem w jeden post?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Haze » wt maja 22, 2018 2:30 pm

Tommy Black pisze:... uwzględniłeś Adam, gęstość płynów?

Dziwne, ale jak widać wpływ gęstości na sam transport jest niewielki - stan po godzinie od zamoczenia:

Obrazek

Rożnica jest natomiast w tempie tego transportu - im gęściej tym dłużej trwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Tommy Black » pn maja 21, 2018 7:16 am

Haze pisze:
Tommy Black pisze:A czy, bo nie zauważylem, uwzględniłeś Adam, gęstość płynów?

Wstępna inwestygacja pokazała, że gęstość, podobnie jak grubość knota, ma niewielki wpływ. Ale muszę to dokładniej sprawdzić bo wydaje się, że jakiś wpływ powinien być...


Obawiam się że w przypadku kilku popularnych ( czyt. dostępnych w naszych sklepach)nośników, ten wpływ jest dość duży.I mam przy okazji propozycję. Fajnie byłoby też pokazać jak działa Scottish Roll czy Sushi Roll z tego najgorszego nośnika. :) Oczywiście wyżej powinienem prawidłowo użyć określenia - lepkość płynów.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Haze » pn maja 21, 2018 5:53 am

Tommy Black pisze:A czy, bo nie zauważylem, uwzględniłeś Adam, gęstość płynów?

Wstępna inwestygacja pokazała, że gęstość, podobnie jak grubość knota, ma niewielki wpływ. Ale muszę to dokładniej sprawdzić bo wydaje się, że jakiś wpływ powinien być...
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości