DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Master_PiT » sob maja 19, 2018 6:41 pm

No fajnie jakbyś wskazał marki tych watek ;)
Czy ta 3 od prawej to nie przypadkiem kendo?
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Selene » sob maja 19, 2018 4:38 pm

Super test! Dzięki @
Awatar użytkownika
Haze
;)
A co to za watka ta ponadprzeciętna? :-P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

DUPEK czyli o perystaltyce nośników

Postautor: Haze » sob maja 19, 2018 4:28 pm

Pewnie większości z nas zdarza się, częściej lub rzadziej, że teoretycznie dobrze przygotowany konfig śmiga jakoś tak kulawo albo nie tak jak byśmy oczekiwali. Oczywiście powodów może być kilka, a jednym z nich bywa nośnik - jego ułożenie, "upakowanie", czy wreszcie rodzaj. Wszystkie te rzeczy wpływają na TRANSPORT liquidu na grzałkę. No i właśnie, samo ukręcenie knota to wyłącznie kwestia naszych umiejętności ale co z rodzajem użytej bawełny? Czy to też wpływa na transport? Zapewne tak ... Ale w jakim stopniu? Pytanie to chodziło za mną już od dłuższego czasu, zwłaszcza w obliczu coraz to nowszych, lepszych i w ogóle super-duper ofert od różnych producentów (oczywiście coraz droższych).
Aby choć częściowo na nie odpowiedzieć skonstruowałem wysoce wyrafinowany :mrgreen: analizator transportu liquidu, który na potrzeby artykułów naukowych nazwałem Domowy Uwidaczniacz Perystaltyki Elementów Knotowych (w skrócie DUPEK). Jego szczegóły objęte są tajemnicą patentową, tak że mogę pokazać tylko widok ogólny:

Obrazek

Na zdjęciu widać Dupka załadowanego dziewięcioma rodzajami bawełny, w większości dostępnymi obecnie na rynku.
Od razu zaznaczam, że metoda ma co najmniej jedną niedoskonałość: nawet nie próbowałem wymyślić sposobu na powtarzalne przygotowywanie identycznych próbek, wydaje się to mało realne. Na szczęście testy wykazały, że w takiej konfiguracji pomiarowej grubość knota praktycznie nie ma wpływu na to jak transportuje on liquid.
Knoty zwinięte są bardzo delikatnie, tylko żeby z grubsza nadać kształt, i trochę rozczochrane na końcu. I te właśnie końcówki zostały zanurzone w zabarwionym na niebiesko liquidzie. Poniżej efekt po godzinie:

Obrazek

Widać, że większość wyznacza jakąś tam średnią krajową, ale jeden wypada kiepsko, jeden fatalnie, a jeden ponadprzeciętnie dobrze, zwłaszcza że jest najtańszy w puli!
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości