OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Pafcio82 » pn wrz 09, 2019 12:21 pm

Spoko, drip tip z zestawu. Są 3. Ten, czerwona mozaika i ultem. Ten najbardziej mi podszedł :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: 8A5HUD4 » pn wrz 09, 2019 12:16 pm

Nie wyświetlało się, ale już jest okej. Może miałem chwilowy błąd w przeglądarce.

Nota bene - fajny zestaw. Drip Tip z Drugi?
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Pafcio82 » pn wrz 09, 2019 11:58 am

Oj kurczę, a jak szukałem to nie znalazłem tego tematu :-)
A co ze zdjęciem jest nie tak? :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: 8A5HUD4 » pn wrz 09, 2019 11:28 am

Tu jest temat o Cube X -> LINK


P.S. Popraw zdjęcie proszę.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Pafcio82 » pn wrz 09, 2019 11:02 am

Całkiem ciekawą alternatywą jest kolejny model OBS Cube X. Jest odrobinę wyższy od poprzedniego ale posiada wymienne ogniwa 18650.
Na zdjęciu razem z parownikiem VV Mesh 24RTA.

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Tommy Black » ndz gru 09, 2018 7:13 pm

Haze pisze:Kolejna recenzja PL


I to był ten języczek...zapomnialem gdzie był języczek ale ja sobie to w końcu kupię! ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Haze » ndz gru 09, 2018 6:07 pm

Kolejna recenzja PL ;):

Obrazek
Einheart
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 11, 2018 5:13 am
Lokalizacja: Lubin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Einheart » pt gru 07, 2018 8:24 am

A ja tak z ciekawości zakupiłem to maleństwo - produkt roku itp trochę mnie skusiło :) pierwsze wrażenia łał :) ma potencjał 10 godzin testowania i złego słowa nie powiem - bardzo dobry zakup - jakość wykonania, wygląd, działanie elektroniki, doskonałe przyciski przerosły najśmielsze oczekiwania - jest to naprawdę bardzo dobry produkt w przystępnej cenie
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Tommy Black » sob lis 24, 2018 7:59 pm

Haze pisze:PS. A poza tym ładnie spasowuje się z Shieldem


To mnie przekonało! ;)
To że nie ma TC to dla mnie tylko plus. Owszem używam TC ale to raczej rzadkość ot tak aby nie wyjść z wprawy. Nie bardzo wiem po cholerę miałbym uzywać bez przerwy TC?
Sam Cube bardzo mi się podoba tyle że dla mnie jego premiera jest o rok co najmniej spóźniona.A problem wbudowanych ogniw ja kiedyś rozwiązałem tak jak samych ogniw.
Po prostu trzeba mieć dwa takie same zasilania i na zmianę ich używać kiedy to drugie się ładuje. Wpadlibyście na to? :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

OBS Cube - mod do sześcianu? Hmm...

Postautor: Haze » sob lis 24, 2018 7:29 pm

No i nie wytrzymałem i kupiłem Cuba, mimo wszystkich jego potencjalnych wad. Czy było warto? Zobaczmy...

cube-1.jpg


1. WYKONANIE.

Niby nie jest jakoś specjalnie przyjemne w dotyku (zwykły plastik i aluminiowa rama), nie robi też specjalnie solidnego wrażenia (jest po prostu porządnie) za to robotę robią KSZTAŁT i GABARYT. Właściwie to Cube jest niewiele większy od bateryjki 26650 i przyjemnie pozaokrąglany gdzie tylko się da:

cube-por.jpg

W połączeniu z całkiem solidną wagą wrażenia są ... INNE niż przy większości tradycyjnych boxów. Nie powiem, że jednoznacznie lepsze bo mod może być wręcz za mały dla niektórych łapek, ale jeśli o mnie chodzi to jego "współczynnik fanu" jest dla mnie zdecydowanie w stanach wysokich.
Nie bez wpływu na to jest ŚWIETNY PRZYCISK fire, dosyć duży i z genialnym, "twardym" klikiem, coś jak w microswitchach (takie polskie słowo). Przyciski góra/dół podobnie, aczkolwiek ich akurat za dużo sobie nie poużywamy bo Cube ... NIE MA ŻADNEGO MENU - nic, zero, null... zmieniać możemy tylko moc. Gdyby ktoś nie wierzył to poniżej wklejam CAŁĄ instrukcję obsługi :lol: :

cube-instr.jpg

Wprawdzie na wyświetlaczu pojawia się napis "Power" sugerujący, że może istnieć alternatywa, ale to chyba tylko pozostałość po pierwotnych planach OBSa (mówi się, że w zapowiedziach Cube miał posiadać TC). Oczywiście brak TC dyskwalifikuje Cuba w oczach "temperaturowców", ale z drugiej strony jestem w stanie wyobrazić sobie tych kilku nowicjuszy, którzy w końcu odetchną z ulgą na myśl, że nie grozi im już pojawienie się na wyświetlaczu tajemniczych zaklęć typu TCR czy ss316 :mrgreen: .
Dalej natomiast jest już tylko dobrze (prawie), wyświetlacz jest czytelny i pokazuje wszystko co trzeba, góra bardzo porządna, z solidnym, metalowym talerzem ~25mm, na dole tylko otworek wentylacyjny:

cube-3.jpg

Na bocznej ścianie jest też oczywiście gniazdo micro-usb do ładowania.


2. PARAMETRY.

Moc: 80 W
Tryby pracy: TYLKO VW
Bateria: WBUDOWANA 23600 3000 mAh
Wymiary: 31 x 31 x 82 mm
Waga: 161 g
Dodatkowo: NIC :mrgreen:


3. TRYB VW.

Najpierw przebieg napięcia przy 30 W:

Cube-01.png

Ładnie, równo. No i oddawanie mocy:

cube-moce.png

Zastosowana bateryjka wyrabia się z oddawaniem mocy z dużym zapasem. Powiedziałbym, że czasami nawet ze ZBYT DUŻYM - bo o ile 21 zamiast 20 W to żaden problem, to już 66 zamiast 60 W, czy 88 zamiast 80 to już trochę zbyt duży bonus. Pewnie, od przybytku głowa nie boli, ale o scalaku nie świadczy to najlepiej...


4. TRYB TC.

Jaki tryb TC? :lol: :lol: :lol:


5. BATERIA.

Ponieważ w Cube jesteśmy na nią skazani to zasługuje na osobny punkt. No właśnie: skazani. OBS zastosował tutaj model 23600, czyli 23 mm średnicy i 60 mm długości, czyli model z tzw. DUPY. Jak zapytać Googla to znajdzie ze 2-3 sztuki od firm typu Hoken-Poken i tyle. Tak że o ewentualnej wymianie możemy zapomnieć. Nie zastosujemy też żadnej "naszej" bateryjki bo wszystkie mają długość co najmniej 65 mm (18500 nie biorę pod uwagę). Ale co ja tak się uparłem na tę wymianę? No pomyślałem o tym bo Cube z ciumkaczem ustawionym na 20W pozwala na odparowanie około 8-9 ml liquidu (max. 2 duże baniaki) czyli ... mniej niż większość porządnych bateryjek 18650 :evil: . I to tyle w temacie wbudowanego ogniwa. A można było dołożyć po parę mm i zastosować 26650 ... nawet mi się nie chce komentować "inteligencji" producentów...


6. PODSUMOWANIE
.

Patrząc obiektywnie, od Cuba należy trzymać się z daleka. Jego funkcjonalność jest prawie że z poprzedniej epoki. A subiektywnie? Jakimś dziwnym trafem cały czas mi się podoba *shock* . Spodobać może się też waperom, którzy nie wiedzą (i nie chcą wiedzieć) co to jest TC, czy nie chcą żonglować w domu bateryjkami i zewnętrznymi ładowarkami.

PS. A poza tym ładnie spasowuje się z Shieldem :smile: :

cube-4.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 7 gości