Tesla PUNK 86 - pół centymetra MACHINY za mało

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla PUNK 86 - pół centymetra MACHINY za mało

Postautor: Tommy Black » pn lut 18, 2019 7:42 am

MuminWawPL pisze:Mam niepokojące przeczucie, że jak to cudo pojawi się w zasięgu ręki to nie będę miał oporów przed zakupem.


Nigdy nie miewam takich oporów.No i usilnie pracuję nad zwiększeniem zasięgu wszystkich rąk.

PS
Brak pół centymetra piękna nikomu jeszcze nie zaszkodził. :-P
Awatar użytkownika
MuminWawPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 16, 2018 11:05 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 9 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla PUNK 86 - pół centymetra MACHINY za mało

Postautor: MuminWawPL » ndz lut 17, 2019 4:50 pm

Haze pisze:(...) Dodam jeszcze tylko, że gdyby Tesla mieściła batki 21700 to zostawiłbym ją sobie bez zastanowienia, a w tej postaci pójdzie raczej między ludzi...


Nie na darmo mówi się, że liczy się wnętrze a nie zewnętrze :D

Niestety, zanim zdążyłem zadać sobie pytanie pytanie po co mi to, w tle mój mózg przygotował listę odpowiedzi:
- ładna
- niedroga
- nigdy nie miałeś rurki
- nie masz porządnego zapasowego moda
- idzie wiosna, potrzebne coś mniejszego
- nie będziesz musiał kupować ładowarki pod 21700
- w zasadzie to bardzo ładna...

Mam niepokojące przeczucie, że jak to cudo pojawi się w zasięgu ręki to nie będę miał oporów przed zakupem.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla PUNK 86 - pół centymetra MACHINY za mało

Postautor: Haze » ndz lut 17, 2019 2:57 pm

Oczywiście nie można przejść obojętnie obok kolejnej Tesli Punk. No więc nie przeszedłem :smile::

Obrazek

1. WYKONANIE.

Zacznijmy od tego, że nie jest to byle rurka z motywami steampunkowymi. To RURKA przez duże "R":

Obrazek

Typowy modzik 22 mm wygląda przy Tesli... no właśnie ... jak mały modzik, średnica 28 mm robi tu robotę. Czy przekłada się to na dobrą ergonomię? I tak, i nie. Tak, ponieważ grubszy walec trochę lepiej wpasowuje się w dłoń. Nie, ponieważ większy gabaryt oznacza też większą wagę. Na szczęście ta waga nie jest jakaś drastyczna więc ostatecznie gabaryt bilansuje się in plus! Co jednak nie znaczy, że ergonomia jest jakaś wybitna - być może odzwyczaiłem się już od rurek, w każdym razie boxy leżą mi lepiej. Sytuacji nie poprawia fakt, że przycisk fire jest wpuszczony praktycznie na równo z powierzchnią moda, co w połączeniu z wytłoczonymi motywami kółek zębatych powoduje, że za każdym wzięciem Tesli do ręki trzeba chwilę poszukać tego przycisku. Na szczęście jak już go znajdziemy to pali 100/100, z dość miękkim ale wyraźnym klikiem. Przyciski up/down podobnie, są wprawdzie małe ale działają pewnie, zresztą nie poużywacie ich zbyt dużo :mrgreen:.
No a reszta wykonania? Posiadacze Tesli 120 poczują się jak w domu:

Obrazek

Motywy praktycznie identyczne, identyczne również wrażenie dzierżenia w dłoni solidnego kawałka stali. Te "ostre" kształty kół zębatych nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie, dodają modowi "ducha" i urozmaicają nasze wrażenia organoleptyczne. Tak że ogólny odbiór jest bardzo fajny. Źle nie jest też jeśli chodzi o pasowanie z parownikami - górny kołnierz jest ścięty do średnicy 24 mm, więc większość parowników w miarę się spasowuje:

Obrazek

Obrazek

Góra i dół bez uwag:

Obrazek

Gniazdo przyjmuje bez problemu wszystkie moje parowniki, dolny dekiel trzeba lekko dociskać przy zakręcaniu ale idzie to w miarę bezproblemowo. Skandalem jest natomiast to:

Obrazek

Jak widać SPOKOJNIE weszłaby tu bateria 21700, wystarczyłoby tylko przedłużyć moda o PIEPRZONE PÓŁ CENTYMETRA. Nie sądzę żeby był to efekt chwilowego otępienia umysłowego inżynierów Tesli, to zapewne świadomy zabieg mający na celu wyciągnięcie od nas kasy za kolejny model, przystosowany do batek 2x700...

No i jeszcze wyświetlacz, a właściwie to szczelinka wielkości połowy paznokcia:

Obrazek

Nastawa mocy jest wprawdzie w miarę czytelna, ale reszta już średnio, nie pomaga tu fakt, że okienko jest lekko zakrzywione, tak jak krzywizna moda, więc na bokach światło się załamuje. Generalnie PORAŻKA, i średnim pocieszeniem jest, że wyświetlacza też ... za dużo nie poużywacie :twisted:.


2. PARAMETRY.

Moc: 86 W
Obsługiwane rezystancje: 0,1 - 3 ohm
Tryby pracy: VW, Bypass
Baterie: 1x18650
Wymiary: 28 x 103 mm
Waga z bateryjką: 177 g
Dodatkowo: NIC


3. TRYB VW.

Najpierw przebieg napięcia przy 30W:

Obrazek

Trochę postrzępiony, jak to u Tesli, ale bez wpływu na wrażenia z wapowania. I TYLE. Gdybym mial płacone za testy to tylko takie mody opisywać :mrgreen: Jeden przebieg zdjęty i po robocie, więcej nie ma co mierzyć - prehitów BRAK, zmiennej mocy sztacha BRAK, TC BRAK, jeden wielki BRAK. No to sprawdźmy chociaż jeszcze oddawanie mocy:

Obrazek

Bardzo ładnie, prawie w punkt!


4. Tryb TC.

Jaki kuźwa tryb TC?? :lol:


5. PODSUMOWANIE.

Nie znajduję ŻADNEGO powodu, dla którego mógłbym polecić Teslę 86 "przeciętnemu Kowalskiemu". To mod dla maniaków pasjonatów, oni nie będą potrzebować żadnej zachęty żeby ją pokochać. Dodam jeszcze tylko, że gdyby Tesla mieściła batki 21700 to zostawiłbym ją sobie bez zastanowienia, a w tej postaci pójdzie raczej między ludzi...
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości