iJoy SHOGUN - DRAG killer?

Awatar użytkownika
Raknor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: wt lip 14, 2015 9:25 am
Lokalizacja:
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy SHOGUN - DRAG killer?

Postautor: Raknor » sob kwie 13, 2019 12:58 pm

A mi się po miesiącu zaczął trochę parownik gibać, minimalnie ale jednak. Może dlatego, że nie jestem w stanie wkręcić Intake kompletnie do końca z uwagi na nieregulowany pin atomizera.
plastikk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz sie 26, 2018 12:21 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy SHOGUN - DRAG killer?

Postautor: plastikk » sob kwie 13, 2019 12:36 pm

Update 1.5 - jakie zmiany przynosi? Czy ktoś ma informacje na ten temat?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy SHOGUN - DRAG killer?

Postautor: Tommy Black » ndz mar 31, 2019 7:36 am

Haze pisze:UWAGA 2. W Shogunie KRYTYCZNE jest zafiksowanie rezystancji w trybie TC. Jeśli tego nie zrobimy to mod ... głupieje - albo pali bez opamiętania (do czerwoności) albo wcale.


I tu dopiero mamy lekcję poglądową na temat TC.Nie jest to najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie ale mamy pewność że jest tu naprawdę funkcja TC. Tam gdzie ta "fiksacja" grzałki nie jest wymagana i mod bez tego "działa" w trybie TC to jest to czysta fikcja. Na dodatek zabawna bo często obserwuję postawę waperów którzy moda bez TC nie biorą do ręki nawet. TC to dla nich podstawa ale czego podstawa to już nie wiedzą... :(

iJoy SHOGUN jest ładny, dobrze wykoany, fajnie leży w dłoni. Jako pierwszy wybór jest świetny.A potem i tak się kupuje ciągle coś... lepszego? :lol:
Nadzieja... :P
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: iJoy SHOGUN - DRAG killer?

Postautor: Pelikan2 » sob mar 30, 2019 9:45 pm

Dla mnie to zawsze będzie kopia Draga. Tak samo jak nowy istick MAX.
Drag2 ma świetny chip Gene, więc pytanie brzmi?
Dlaczego miałbym wybrać Shoguna zamiast Draga?
Bo ja nie widzę jakoś argumentów.

Ijoy i drag2 to praktycznie ta sama cena.
Więc...... Skoro możesz mieć Ferrari, to po co kupować replikę?
p.S
Test fajny.
Zresztą mam wrażenie, że większość ludzi kupuje draga dla jego chipu, a nie wyglądu, tak samo jak ludzie kupują A Legend dla wytrzymałości, a nie pięknej obudowy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

iJoy SHOGUN - DRAG killer?

Postautor: Haze » sob mar 30, 2019 7:07 pm

Niestety ale żywiczne esy-floresy dodają mi od razu +5 do decyzji o zakupie :mrgreen: więc kupno SHOGUNA było tylko kwestią czasu. Czy było warto?

Obrazek

1. WYKONANIE.

Nie ma się co czarować - miłośnicy DRAGa poczują się jak w domu, a jeśli używają jego pierwszej wersji to dodatkowo poczują ULGĘ, bo przy zachowaniu ogólnego podobieństwa materiałowego (żywica i metalowa rama) Shogun, na szczęście, nie ma tak "ostrych" krawędzi więc jego ergonomia jest nieporównywalnie lepsza. Pewnie gdzieś na poziomie DRAGA 2, którego niestety jeszcze nie macałem, albo DRAGA 2 Mini, którego obmacałem dość namiętnie.

Obrazek
Znajdź 3 różnice :-)

Poza tym iJoy słusznie zauważył, że nie każdy może być zainteresowany podziwianiem jego loga na całej jednej ściance i zrobił ją również z żywicy w esy-floresy (YES!). Co dodatkowo poprawia ogólny odbiór organoleptyczny i przy okazji redukuje nieco wagę. Oczywiście trzeba pamiętać, że mod w dalszym ciągu pozostaje, zaoblonym wprawdzie, ale jednak klockiem, który z bateriami na pokładzie waży ~250 gram. I powiedzmy, że właśnie o to 50 gram ustępuje Dragowi jeśli chodzi o poczucie solidności moda. Jest dobrze, chociaż nie aż tak jak w Dragu.
Góra i dół:

Obrazek

Bez uwag, gniazdo przyjmuje wszystko co sprawdzałem, na dole tylko wentylacja i fajne logo.
Zatoka baterii:

Obrazek

normalna, z przyzwoitą długością i klapką na dwóch neodymach, które trzymają ją bardzo pewnie. Jak się uprzeć to da się wymusić może półmilimetrowy luz ale jest on na poziomie nieprzeszkadzającym.
Przyciski z dość miękkim ale zauważalnym klikiem, też w zasadzie bez uwag, Fire pali jak na razie 100/100.
Ekran główny:

Obrazek

wyraźny i całkiem przejrzysty, natomiast menu:

Obrazek

dość siermiężne.


2. PARAMETRY.

Moc: 180 W
Obsługiwane rezystancje: 0,05 - 3 ohm
Tryby pracy: VW, VV, TC, TCR
Baterie: 2x18650
Wymiary: 88x55x29 mm
Waga z 2 bateriami: 250 g
Dodatkowo: sterowanie mocą podczas sztacha


3. TRYB VW.

Najpierw przebieg napięcia przy 30W:

Obrazek

Zasadniczo BARDZO ŁADNIE. Jest wprawdzie jakiś trójkąt na początku ale trwa on 0,1 sekundy więc się nie czepiam. Tryby SOFT i HARD:

Obrazek

Jak widać obniżają/podwyższają moc równo o 10% i w sposób permanentny, tak że jeśli chcemy zrobić preheat to musimy użyć opcji USER:

Obrazek

która działa o tyle ciekawie, że zmiany następują dość łagodnie, zbocza impulsów nie są pionowe tylko lekko nachylone.

No to jeszcze oddawanie mocy:

Obrazek

Nie dość że JAK W ZEGARKU, to jeszcze w pełni ZGODNIE ZE SPECYFIKACJĄ - Shogun wyciąga deklarowane 180 W :wow: . Wprawdzie przyszła tu z pomocą dosyć niska rezystancja grzałki, ale większości modów nic tu nie pomaga... tak że CZAPKI Z GŁÓW!



4. TRYB TC.

Suchy knot:

Obrazek

Jak widać napięcie mamy zbite już po pół sekundy, więc knot ledwo się przybrązawia:

Obrazek

Trzeci sztach:

Obrazek

Czyli regulacja "mozaikowa" :smile:, bez pików modulacyjnych, całkiem OK. Shogun używa regulacji, którą nazywam RADOSNĄ, czyli najpierw działa a potem myśli.

UWAGA 1. Wszystkie przebiegi odnoszą się do wersji 1.5 firmwaru, na wersji pierwotnej (1.2) było chyba trochę gorzej.

UWAGA 2. W Shogunie KRYTYCZNE jest zafiksowanie rezystancji w trybie TC. Jeśli tego nie zrobimy to mod ... głupieje - albo pali bez opamiętania (do czerwoności) albo wcale.


5. PODSUMOWANIE.

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się takich osiągów po Shogunie. iJoy znowu pokazał, że jednak wie jak robić mody! Nie przećwiczyłem wprawdzie mocno trybu TC bo go zbytnio nie używam ale we wszystkim innym niczego nie można mu zarzucić *shock* Fajny sprzęt w niezłej cenie (można go dostać poniżej 240 zł, i to z parownikiem w komplecie!).

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości