SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Postautor: Pelikan2 » pn kwie 15, 2019 2:46 am

Problem z parownikami 22mm można rozwiązać łatwo 510 Heat.
Obrazek

Trzeba tylko odpowiednio dobrać rozmiar, bo występują w najróżniejszej konfiguracji i wysokościach.
Może nie wygląda super estetycznie i podwyższa moda, no ale cóż, to tylko takie rozwiązanie jakby ktoś trafił na problem z za dużym parownikiem.
Można dobrać i kupić tu za jakieś grosze, przyda się też w wypadku innych modów o podobnej budowie.
https://www.fasttech.com/search?510%20heat
Obrazek
Alepo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 10:05 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Postautor: Alepo » ndz kwie 14, 2019 10:23 am

U mnie czarno/srebrny z K5 mini i na wyjście może być i na imprezkę.Blokada przycisków jest a aktywny fire,co sprawia że nie ma mowy o przestawieniu wartośći nastawień.Trzeba dodać że b.szybko reaguje na podawanie mocy i dobrze nią zarządza.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Postautor: Tenmen » ndz kwie 14, 2019 9:53 am

Miałem takiego pomarańczka kita i dla mnie był mega;-)...ale ktoś się nim zaopiekował;-(
Alepo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: ndz wrz 23, 2018 10:05 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Postautor: Alepo » ndz kwie 14, 2019 9:15 am

Nie rwijcie włosów na głowie! Wielu waperów ma parowniki 22 mm, w tym i ja. Nawet większość u mnie jest takich czajników. Boxik świetnie wykonany, do menu można przywyknąć po kilku próbach nastawień i zapomnieć. Ileż razy będziemy przestawiać wartości i po co?
Jak ustawiłem na 15W, tak nie tykam od 3 miechów. Swag wart każdej złotówki a zerknijcie na cenę, noż kurka wodna! Tak dobrze jeszcze nie było. Zresztą sprzęt od nich jest na topie w ilości sprzedaży, nie dotyczy to pewnie naszego rynku, bo mamy jak mamy przez porąbane ustawki. Jednym słowem, jeśli komuś nie przeszkadza ograniczenie średnicy czajnika to sprzęcik godny uwagi. *czajniczek*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Postautor: Tommy Black » sob kwie 13, 2019 7:23 pm

Łupem, wbrew angielskiej nazwie, to ten mod nie jest. Nie tylko z powodu tego brakującego milimetra. Choć wygląd mógłby skłaniać do wykonania skoku na niego... ;) :P
Świetnie że dopadł go wcześniej @
Awatar użytkownika
Haze
co pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i nerwów.Trochę z życia młodego wapera...od dawna nie napadam na firmę Vaporesso. :-P
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SWAG czyli znowu mogło być tak PIĘKNIE

Postautor: Haze » sob kwie 13, 2019 6:30 pm

Idąc ostatnio na zakupy do sklepu, przy którym jest vape-shop solennie obiecałem sobie "nie kupuję żadnego sprzętu", "no chyba że będzie jakiś super maluch"... No i kuźwa był. I w ten sposób mamy na warsztacie SWAGa od Vaporesso:

Obrazek


1. WYKONANIE.

Swag to modzik z gatunku tych, które od pierwszego wejrzenia wywołują efekt "ale cacko!". Wykonanie nie dość, że jest PERFEKCYJNE to jeszcze bardzo przyjemne w odbiorze. Rama z piaskowanego aluminium, panele boczne z matowego, nieco przetłaczanego tworzywa, nic nie "lata", a całość swoje waży. Nie za dużo, ale w sam raz żeby potęgować wrażenie solidności. Co ciekawe Swag waży prawie DOKŁADNIE tyle samo co AL85, bardzo podobny jest też ogólny gabaryt tych modów:

Obrazek

Natomiast generalny odbiór organoleptyczny jest o wiele lepszy w przypadku moda od Vaporesso. Przynajmniej przez pierwsze kilka sekund :mrgreen: bo potem chcemy zmienić nastawę watów i następuje mała konsternacja a później chcemy wejść do menu i tu zaczynają się schody. Przyciski regulacji up/down nie są umieszczone pod wyświetlaczem tylko na bocznej ściance moda i zapewniam, że minie kilka dobrych sekund zanim je odkryjemy:

Obrazek

Ale to drobiazg, do którego szybko i bezproblemowo się przyzwyczaimy. Gorzej jeśli chcemy pozmieniać coś w menu. Służy do tego dedykowany, pojedynczy przycisk pod wyświetlaczem i jest to według mnie jeden z najgorzej pomyślanych schematów obsługi menu jakie widziałem. Po pierwsze dlatego, że przełączanie trybów odbywa się przez dłuższe przytrzymanie (2-3 s) tego przycisku, czyli np. chcąc przejść od trybu VW do Mem2 musimy poświęcić około 15 sekund na pięciokrotne przytrzymanie przycisku :evil:. Inne przyciski nie działają, tak więc nie przeklikamy sobie tego szybko up/down. Po drugie ten dedykowany przyciski ma jeszcze drugi "tryb działania" czyli 3-klik - niektóre opcje wybieramy przyciskając go 3-krotnie. W efekcie nigdy nie wiadomo czy dana pozycja menu wymaga do aktywacji długiego przyciśnięcia czy 3-kliku... Trochę przesadzam ale naprawdę było to dość irytujące. Dobrze, że przynajmniej wyświetlacz jest OK:

Obrazek

jak to oled.
Góra i dół:

Obrazek

Obrazek

Chciałoby się powiedzieć "bez uwag", niestety jest jedna, i to bardzo ISTOTNA - spójrzcie jak "działa" Swag z parownikiem 24 mm:

Obrazek

Brakuje dosłownie milimetra, może nawet niecałego :twisted: "Geniusz" niektórych projektantów jest dla mnie NIEPO-kurrrwa-JĘTY. Wystarczyłby 1 mm więcej i Swag mógłby obsługiwać pewnie jakieś 70% parowników dostępnych na rynku. Niestety max to 23 mm, czyli może 10% rynku? Założę się, że niektórzy z Was w ogóle nie mają parowników o średnicy poniżej 24 mm... Po prostu PO-RAŻ-KA.


2. PARAMETRY.

Moc: 80 W
Obsługiwane rezystancje: 0,05 - 5 om
Tryby pracy: VW, Temp, TCR, Bypass
Bateria: 1 x 18650
Wymiary: 74 x 47 x 24 mm
Waga z baterią: 158 g
Dodatkowo: preheaty.


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30W:

Obrazek

Ładnie, z małymi babolami po drodze, ale dla nas to bez znaczenia. Swag ma też prehity:

Obrazek

w których podbija/obniża moc o jakieś 15% przez pierwszą sekundę sztacha. Musi to nam wystarczyć bo sterowania mocą w czasie sztacha brak.
Jeśli chodzi o oddawanie mocy:

Obrazek

to jest jak w zegarku, brawo!


4. TRYB TC (SS316L).

Najpierw suchy knot:

Obrazek

Dosyć ładnie - napięcie zostaje zbite w ciagu 1 sekundy, potem Swag impulsowo sprawdza czy coś się nie zmieniło. W każdym razie knot pozostaje tylko lekko przybrązowiony.

Trzeci sztach:

Obrazek

Też nieźle, regulacja jest dość płynna, bez modulacji i "wyskakujących" impulsów.


5. PODSUMOWANIE.

Elektrycznie i wykończeniowo BEZ ZARZUTU, użytkowo NIE DO PRZYJĘCIA. Przynajmniej dla większości z nas. SWAGa mogę polecić tylko nielicznym, jadącym głównie na parownikach 22, 23 mm. SZKODA :((
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości