Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

marlowe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 10:45 am
Lokalizacja: łódź
Płeć: Mężczyzna

Re: Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: marlowe » czw cze 10, 2021 12:48 pm

Mam pytanie, gdzie mozna kupić dwójkę?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: Haze » pn wrz 02, 2019 7:09 pm

Muszę trochę odszczekać:
Haze pisze:... przede wszystkim inny jest MATERIAŁ, z którego wykonano Dwójkę, a w każdym razie jego wykończenie: powłokę Jedynki można było nazwać gumowaną, z tą charakterystyczną "aksamitnością" w dotyku. O Dwójce nie powiemy już, że jest gumowana, o wiele bardziej pasuje tu po prostu określenie PLASTIKOWA. Owszem, ten plastik również jest tu dość miękki i przyjemny w dotyku, ale w Jedynce jest przyjemniej. I jeszcze UWAGA: przez pierwszy tydzień używania Dwójka bezczelnie cuchnie tym charakterystycznym zapachem "chińskiego plastiku", normalnie porażka, dobrze że z czasem zapach wietrzeje.

Bo po miesiącu używania zapach wywietrzał, tworzywo jakoś się "ułożyło" i właściwie to wolę teraz obmacywać Dwójkę zamiast Jedynki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: Superlux » czw sie 08, 2019 10:55 pm

*no_2*
Haze pisze:
Superlux pisze:Gdzie kupiłeś tę nową Teslę ? Można trafić solo ? Jakoś nie interesuje mnie ten cały kit z tym pożal się boże parownikiem.

W lokalnym vapeshopie, trafiłem solo za 179 zł. Mógłbym Ci kupić ale została tylko biała :smile:


Nie, nie, tylko nie białą *no_1* . Może kupię sobie czarną.

Wczoraj miałem przykry wypadek, uzbrojona w Bajkę v8 Tesla wylądowała na bruku.
Gniazdo 510 mocno się obluzowało... ( białoruska gwiazda uchowała się bez żadnego uszczerbku ). Każdy kolejny atomizer teraz się kiwa a mod co chwila pyta jaką wybrać grzałkę...starą czy nową ( i to nie jest kwestia gwintów, całe gniazdo unosi się lekko do góry ale nie na tyle żeby można było je czymkolwiek podważyć, wyżej unieść itp itd ). Nawet takie zwyczajne Pico X ma solidnie przymocowane gniazdo, trzy śruby i jest ok. Nie wiem czy tu jest to wklejone czy umocowane w jakiś inny sposób. Oczywiście żaden mod nie jest przeznaczony do tego żeby lądować na betonie ale jest to jednak pewna słabość tej konkretnej konstrukcji. Nie za bardzo wiem jak się do tego teraz zabrać ale coś wymyślę. Na szczęście z tych ultralekkich, wakacyjnych zasilań które nie są wielkim obciążeniem dla moich lnianych marynarek mam jeszcze Pico X i jego starszego brata, poza tym rurki więc bidy nie będzie. W ogóle jakieś mało fartowne wakacje, 13 lipca jechałem sobie z bratem jako pasażer. Otwarte okienko, wapuję sobie moją ukochaną morelę na Hcigar Nano / Spica Pro i nagle brajdak ostro hamuje, mod wypada mi z dłoni i wpada pod kolejne samochody jadące drugim pasem. Z bólem odprowadziłem tylko wzrokiem widząc co się z tym dzieje kiedy przejeżdża po nim Dodge Caravan...i kończy dzieło zniszczenia. Kilkaset plnów do tyłu ale mniejsza z tym, bardzo lubiłem ten zestaw pomimo dość egzotycznego designu Spicy...który generalnie nie bardzo mi odpowiada.
Nic to, trzeba to przepić :beer: .

Sorry za ten offtop, już się zamykam :silent: :mrgreen: .




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: Haze » czw sie 08, 2019 8:19 pm

Superlux pisze:Gdzie kupiłeś tę nową Teslę ? Można trafić solo ? Jakoś nie interesuje mnie ten cały kit z tym pożal się boże parownikiem.

W lokalnym vapeshopie, trafiłem solo za 179 zł. Mógłbym Ci kupić ale została tylko biała :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: Superlux » czw sie 08, 2019 7:46 pm

Jupiter pisze:Wygląda bardzo tanio, jak zabawka...


Zmienić kolor na czarny i nie będzie już tak całkiem zabawkowo. Tanio ? Bo to jest tanie :lol: . Z resztą o starszej siostrze też niektórzy wypowiadali się w podobny sposób a jest to zayebiste zasilanie, w sam raz na codzień...bez dźwigania ciężarów ( mam i jestem bardzo zadowolony ). Btw, taki Dvarw też wygląda tanio, tak mówią źli ludzie :mrgreen: ale nie ma to żadnego znaczenia, król MTL nie musi się przed nikim tłumaczyć.



:beer:

Ps @
Awatar użytkownika
Haze


Gdzie kupiłeś tę nową Teslę ? Można trafić solo ? Jakoś nie interesuje mnie ten cały kit z tym pożal się boże parownikiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: 8A5HUD4 » czw sie 08, 2019 7:31 pm

Jedynka wciąż mnie bardziej przekonuje, nawet pomijając tryb TC (używam tylko Ni80, także dla mnie to zbędne).
Jakoś ten design dwójki jest bardzo średni moim zdaniem, a i wygląd (czerwonej wersji z tego tematu) jakiś taki odpustowy się wydaje.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: Jupiter » czw sie 08, 2019 7:26 pm

Wygląda bardzo tanio, jak zabawka...
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Tesla WYE II 86W czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Postautor: Haze » czw sie 08, 2019 7:19 pm

Tesla WYE 85 to mój wół roboczy od blisko roku, spędzam z nią co najmniej 10 godzin dziennie, w aucie, w robocie, a i nieraz w domu kolejnych parę godzin zejdzie. Kiedy więc pojawił się jej następca wiedziałem, że w zasadzie go nie potrzebuję (jedynka jest cały czas w doskonałej kondycji) ale wiedziałem też, że prędzej czy później się złamię. No i właśnie parę dni temu się złamałem :mrgreen: . Zobaczmy więc czy lepsze jest wrogiem dobrego?

Obrazek


1. WYKONANIE.

Siłą rzeczy, zarówno w tym punkcie, jak i w pozostałych będę odnosił się do Jedynki, która cały czas jest dostępna np. w Dymie.

Wykonanie to jedna z DWÓCH podstawowych różnic pomiędzy Teslami. Jedynie waga pozostała zbliżona do Jedynki, a właściwie to jest nieco MNIEJSZA: 52 vs 54 gramy. No i powiedzmy, że jeszcze OGÓLNY gabaryt i porządna jakość wykonania są zbliżone. Ale diabeł tkwi w szczegółach:
a) przede wszystkim inny jest MATERIAŁ, z którego wykonano Dwójkę, a w każdym razie jego wykończenie: powłokę Jedynki można było nazwać gumowaną, z tą charakterystyczną "aksamitnością" w dotyku. O Dwójce nie powiemy już, że jest gumowana, o wiele bardziej pasuje tu po prostu określenie PLASTIKOWA. Owszem, ten plastik również jest tu dość miękki i przyjemny w dotyku, ale w Jedynce jest przyjemniej. I jeszcze UWAGA: przez pierwszy tydzień używania Dwójka bezczelnie cuchnie tym charakterystycznym zapachem "chińskiego plastiku", normalnie porażka, dobrze że z czasem zapach wietrzeje.
b) inne są też KSZTAŁTY - jak spojrzymy na zdjęcia:

Obrazek

to widać, że:
* Dwójka jest nieco bardziej "pękata", z przekroju zbliżonego do prostokątnego zrobił nam się trapezowy,
* dzięki temu Dwójka mogła zostać trochę zwężona, ALE...

... czy poprawiło to ogólną ERGONOMIĘ? Według mnie NIE. Niby to parę milimetrów różnicy ale mi nieco wygodniej trzyma się Jedynkę. Kropka.

Przyciski Fire działają bardzo podobnie, czyli w sposób bliski ideału. Up/down są usytuowane nieco inaczej i w obydwu wersjach działają podobnie czyli poprawnie (bez szału).

Klapka baterii:

tesla2-klapka.jpg

Tu i tu "działa" podobnie, w Dwójce jest może nieco wyraźniejszy klik przy zamykaniu, ale w obydwu modach jak ją zapniemy to siedzi pewnie i ani drgnie, brawo!

Ażurowe wykonanie ścianek w Dwójce jest bez większego znaczenia ergonomicznego, ma jedynie jakieś tam walory estetyczne, no i oczywiście zdolność do zbierania kurzu i wszelkich pyłów :evil:

Na koniec ekrany:

tesla-ekrany.jpg

Widać, że są w zasadzie identyczne, ale uważny obserwator zauważy jedną ISTOTNĄ różnicę: tak, na ekranie nie ma oznaczenia trybu pracy (KA, SS, itp). To DRUGA zasadnicza różnica w stosunku do Jedynki: Tesla WYEII 86 NIE MA KONTROLI TEMPERATURY. Nie ma tu pomyłki - tak wygląda ewolucja sprzętu wg firmy Teslacig...


2. PARAMETRY.

Moc: 86 W
Obsługiwane rezystancje: 0,1 - 3 ohm
Tryby pracy: VW
Baterie: 1x18650
Wymiary: 81 x 39 x 28 mm
Waga z baterią: 101 g !!
Dodatkowo: preheaty, CCW


3. TRYB VW.

Najpierw 30 W:

wye2_30W-0.6oma-NORM.png

Dosyć ŁADNIE, równo. Teraz preheaty:

wye2_30W-0.6oma-SOFT-HARD.png

Bardzo podobnie do Jedynki. Warto zwrócić uwagę, że tryb HARD jest rzeczywiście OSTRY, w pierwszej chwili dopał przekracza nastawę bazową o 50% :wow: ! Na szczęście mamy tryb CCW:

wye2_0.6oma-CCW.png

Który tradycyjnie działa jak w zegarku.

No i oddawanie mocy:

wye2-moce.png

BARDZO ŁADNIE, z lekkim naddatkiem w całym zakresie, aż do nastawy max.


4. SPRAWNOŚĆ.

Czyli:
* parownik MTL z grzałką 1 om (+/-10%),
* moc 20 W (zawsze),
* bateryjka H(OHM)LIFE 18650,
* szacunkowy pomiar liquidu odparowanego do momentu odcięcia,
* jako odniesienie Tesla WYE 85, która w powyższych warunkach pozwala na odparowanie ~8,5 ml.

Wynik Dwójki: ~8 ml. Przy takiej metodzie pomiaru różnica mieści się w granicach błędu pomiarowego, więc można uznać że sprawność jest porównywalna.


5. TRYB TC.

Jaki tryb TC?? :mrgreen:


6. PODSUMOWANIE.

Ktoś kto nie miał w rękach Jedynki będzie zachwycony Dwójką, jej rozmiarami i wagą. Natomiast dotychczasowy użytkownik jej poprzednika już niekoniecznie. A ktoś kto używa TC w ogóle nie weźmie Dwójki do ręki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości