VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: Metall » ndz paź 06, 2019 9:29 am

Jedyną wadę jaką póki co zauważyłem, ale to mała wada jest na szczęście, to system zalewania. Top cap mógł mieć więcej tych ząbków, żeby chwyt był lepszy. I trochę inny profil góry atomizera i uszczelki do niego przylegającej w top capie, żeby liquid się tam nie zbierał, a spływał do baniaka. Przy otwieraniu zawsze się tam zbierają resztki liquidu i nierzadko można się ubabrać.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: 8A5HUD4 » sob paź 05, 2019 4:31 pm

Miałem, pamiętam wiele z tego parownika.
Ale od czasu jak go posiadałem, tak wiele się zmieniło w moich umiejętnościach tworzeniu setupów, że porównanie na podstawie tego co teraz mam w Horusie vs. to co miałem kiedyś w Kylinie 2 byłoby nie na miejscu :D
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: Superlux » sob paź 05, 2019 1:54 pm

8A5HUD4 pisze:@Superlux może i zrobię kiedyś takie porównanie, tylko problem w tym, że obecnie żadnego Kylina w swojej kolekcji nie mam :D
Jak kiedyś go gdzieś przy okazji dorwę, mogę zrobić i porównanie.


A ja myślałem że miałeś go kiedyś i że coś tam jeszcze pamiętasz :D . Ok, sam je porównam...będzie na mnie, tyfusik. Już się boję :boje: :lol: .




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: Metall » sob paź 05, 2019 8:24 am

8A5HUD4 pisze:... może ja po prostu mam taką sztukę, w której pierścień AH jest luźny.
Nie mam zamiaru ojca uczyć dzieci robić, ale pod dolną krawędzią pierścienia airhole powinna być uszczelka. Bez niej pierścień lata jak chce. A jak chodzi zbyt luźno to może warto wymienić tę uszczelkę na nową, może będzie grubsza i da lepszy opór?

Obrazek
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: 8A5HUD4 » sob paź 05, 2019 7:23 am

@
Awatar użytkownika
Superlux
może i zrobię kiedyś takie porównanie, tylko problem w tym, że obecnie żadnego Kylina w swojej kolekcji nie mam :D
Jak kiedyś go gdzieś przy okazji dorwę, mogę zrobić i porównanie.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
pawel999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: śr cze 19, 2019 9:41 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 202 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: pawel999 » sob paź 05, 2019 6:37 am

Mnie ciekawi "walka" miedzy Horusem a Blotto. Gdyby ktoś mógł porównać oba atomizery było fajnie.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Re: VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: DooshPastesh » sob paź 05, 2019 6:12 am

Kylin 2 wbrew pozorom radzi sobie doskonale na jednej grzałce. Niektórzy twierdzą, że nawet lepiej niż w dualu... Moim zdaniem K2 to genialny parownik, jeden z moich liderów, niestety Horusa nie miałem przyjemności przetestować.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: Superlux » pt paź 04, 2019 11:34 pm

@
Awatar użytkownika
8A5HUD4


Właśnie rozgrzebałem Kylina 2 ( wiem, spóźniony jestem ale ja robię w DeTaLu :lol: dopiero od 2 miesięcy ), sprawdzam różne układanki. Na pewno masz to już za sobą. Jeden ma górny nawiew, drugi dolny...różnice są spore ale jakbyś je porównał ? Horus bije go po mordzie i kładzie na plecach już w pierwszej rundzie ? Wszystko dopiero przede mną, dopiero majstruję przy starym mistrzu ale o Kylinach to poezje śpiewano ( i słyszałem to nawet na Zielonym, tak głośno się darli :mrgreen: ) więc ciekawi mnie taki pojedynek. Smak - Horus czy Kylin 2 ?

Kylina 2 zamierzam zrobić na jednej grzałce, jeszcze nie wiem jakiego drutu użyję. Teoretycznie budowa ( pomysł ) jest pod 2 grzałki ale coś mnie ciągnie w drugą stronę, jakieś fi - 3 - 3,5mm ale być może błądzę. Na razie robię przegląd mojego druciwa, trochę zgłupiałem ale top 4 już mam :mrgreen:, teraz trzeba wybrać zwycięzcę. O bawełnie też myślę...i myślę :roll: .



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: Tomba » pt paź 04, 2019 7:25 pm

@
Awatar użytkownika
8A5HUD4
ja dzisiaj zmieniłem setup z uwagi na to, że doszła Firebolt Cotto i chciałem założyć na świeżą grzałkę (jechałem przez dwa tygodnie niczego nie zmieniając).
Potwierdzam, że jak ma się odpowiednie liquidy, to można bardzo długo jechać na jednym setupie.
Ciekaw jestem tylko na ile puffów bierzesz baniak przy swoim setupie. Podejrzewam, że maksymalnie na 15 ;) Jak tam Ci wyszła rezystancja?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VapeFly Horus - Parownik bliski ideału?

Postautor: 8A5HUD4 » pt paź 04, 2019 6:59 pm

Zdecydowanie polecam taki setup.
Rzadko kiedy uda mi się stworzyć coś na więcej niż półtorej tygodnia, a tu proszę.
Szybki setup na szybko przed pracą wytrzymał więcej, niż te, nad którymi spędzam kilkadziesiąt minut, żeby wszystko było piękne.

To są te chwilę, przy których uświadamiam sobie, dlaczego tak naprawdę Horus jest nieodłącznym elementem mej kolekcji.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Goomowiec i 12 gości