Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Superlux » ndz paź 06, 2019 6:56 pm

Haze pisze:
Superlux pisze:A ja miałem Tobie nieśmiało zaproponować test Miboxera c4-12

Ale po co? Lygte na pewno nie przebiję ...


To jest starszy model...a do mnie leci ten nowszy ale możesz mieć rację, być może ten nowy ( 2018 ) różni się tylko tym że nie ma funkcji powerbanka ( i właśnie ten powerbank był słabą stroną v1 ). No to zdrówko :bender: .



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Haze » ndz paź 06, 2019 1:41 pm

Superlux pisze:A ja miałem Tobie nieśmiało zaproponować test Miboxera c4-12

Ale po co? Lygte na pewno nie przebiję ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Ramses » sob paź 05, 2019 2:20 pm

Haze pisze:... kiedy (i gdzie) kupowałeś?

Z prywatnego importu, z drugiej ręki kilka tygodni temu.
Tommy Black pisze:Kilka tygodni? To kiedy to wyszło?
Tylko dwa razy pojechałem na ryby i już przegapiłem nowego asmodusowego boxa? Choć przyznam się że pasja kolekcjonowania Asmodusów jakoś mi już przeszła.

Już jakiś czas temu, mieliśmy w Salonie zajawkę nowego Minikina, z tym że opis w większej części dotyczył Minikina 3S (bogatszej wersji).
https://salonrozchmurzonych.pl/forum/viewtopic.php?f=80&t=5778&hilit=minikin#p61769
Także @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
w lipcu wspominał, że widział 3S w sklepie w Suwałkach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Superlux » sob paź 05, 2019 2:02 pm

@
Awatar użytkownika
Haze


Kilka tygodni ? *shock* :boje: A ja miałem Tobie nieśmiało zaproponować test Miboxera c4-12 ( kiedy doleci )....a teraz mam pewne obawy :lol:



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Haze » sob paź 05, 2019 1:52 pm

Tommy Black pisze:To kiedy to wyszło?

Nawet nie wiem... @
Awatar użytkownika
Ramses
, kiedy (i gdzie) kupowałeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Tommy Black » sob paź 05, 2019 1:47 pm

Haze pisze:PS. Recenzja powstała dzięki @
Awatar użytkownika
Ramses
owi, który bohatersko pozbawił się przyjemności obcowania z modem przez kilka tygodni.


Kilka tygodni? To kiedy to wyszło?
Tylko dwa razy pojechałem na ryby i już przegapiłem nowego asmodusowego boxa? Choć przyznam się że pasja kolekcjonowania Asmodusów jakoś mi już przeszła. :(
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus MINIKIN 3 - stek czy klops?

Postautor: Haze » sob paź 05, 2019 12:23 pm

Legendarna seria Asmodusa doczekała się kolejnego numerka. Czy to pełnokrwisty, świeży stek czy raczej odgrzewany kotlet? Zobaczmy...

Obrazek


1. WYKONANIE.

Jest "asmodusowe" czyli w zasadzie BEZBŁĘDNE. Świetnie spasowana bryła pokryta gumowaną, przyjemną w dotyku powłoką. Przycisk Fire duży, z twardym i dość głębokim klikiem, kolorowa ŻYLETA zwana ekranem dotykowym znana z poprzednich modeli - miłośnicy marki będą zadowoleni. A jeśli są leworęczni to wręcz ZACHWYCENI! Dlaczego? Ano dlatego:

mini3-rece.jpg

Obsługa lewą ręką jest zdecydowanie wygodniejsza. I dotyczy to zarówno przycisku, jak i smerania po ekranie. Ułożenie ręki jest wtedy bardziej zbliżone do naturalnego niż w przypadku prawicy. Oczywiście przy obsłudze prawą ręką tragedii nie ma ale kciuk jest wtedy pod trochę mniej wygodnym kątem. W sumie ciekawy ruch firmy... do pełni szczęścia powinni zrobić wersje left- i right-handed.
Tak czy inaczej ogólna ergonomia jest niezła, zwłaszcza dla miłośników solidniejszego sprzętu (280 gram) i dość konkretnego gabarytu:

mini3-inne.jpg

Góra dość ascetyczna, bez dużego kołnierza (podobnie jak w modelu BOOST), ale też bez zastrzeżeń co do "działania", na dole klapka, która działa DOSKONALE, na pewno dużo wygodniej niż np. w EOSie:

mini3-gora-dol.jpg

Uważny czytelnik zauważy na powyższym zdjęciu tajemnicze złącze. Służy ono do ładowania moda w stacji dokującej. W sumie fajnie ale podaruję sobie zachwyty bo stacji nie ma w zestawie, jej koszt trzeba by dodać do, i tak dość wysokiej, ceny moda.
Pod ekranem mamy gniazdo USB-C do ładowania i updatów:

mini3-ekran.jpg

Z ciekawostek można dodać, że Trójka wyposażona jest w wibracje i jest to BARDZO FAJNA opcja - kiedy coś się dzieje z grzałką (np. jakieś zwarcie czy poluzowanie) NATYCHMIAST dostajemy o tym sygnał poprzez dłoń, bez spoglądania na wyświetlacz. Jak dla mnie to NAJBARDZIEJ PRZYDATNY z ficzerów pakowanych ostatnio do modów.


2. PARAMETRY.

Moc: 200 W
Obsługiwane rezystancje: 0,1 - 3 omy
Tryby pracy: VW, Temp, TCR, TFR, CURVE
Bateria: 2 x 18650
Wymiary: ~83 x 47 x 37 mm
Waga z bateriami: 280 g
Dodatkowo: wibra, usb-c, stacja dokująca (opcja)


3. TRYB VW.

Zaczynamy od 30 W plus od razu tryby soft/hard:

minikin3_30W-0.57oma_preheats.png

Ładnie, RÓWNO, w trybach soft i hard efekt podbicia/obniżenia mocy jest, tradycyjnie, PERMANENTNY, trwa przez cały czas sztacha, a nie tylko na początku. Gdybym potrzebował takiego podbicia to zrobię to po prostu nastawą główną... Na szczęście przebieg sztacha możemy sobie dokładnie wysterować w trybie "CURVE":

minikin3_30W-0.57oma_CURVE.png

Który jak widać działa JAK W ZEGARKU, w pięciu interwałach czasowych.

Oddawanie mocy:

minikin3-moce.png

Do 150 W z małą górką ale w tolerancji 10%, później działa ograniczenie prądu na wyjściu do 25 A.


4. TRYB TC (SS316).

Tutaj zaczęły się SCHODY. Na moim standardowym konfigu do pomiarów TC Trójka odmówiła współpracy ("atomizer short"), oczywiście ten sam parownik przeniesiony na inne zasilanie działał w miarę normalnie. No to wziąłem inny i tutaj TC wprawdzie ruszyło ale dość dziwnie:

minikin3_30W-0.23oma-230st-ss316_DRY-1.png

Widać, że uruchomiła się typowa dla Asmodusa w trybie TC modulacja:

minikin3_30W-0.23oma-230st-ss316_DRY-2.png

ale coś nie bardzo chciała zadziałać regulacja - mod palił przez cały czas równo. Efektu nietrudno się domyslić:

minikin3-knot.jpg

Przy ręcznym ustawieniu TCR było podobnie. Po tym wszystkim jakoś odechciało mi się dalszych eksperymentów z TC...


5. PODSUMOWANIE.

GENIALNA wibracja, świetne wykonanie, niezłe parametry elektryczne, czego chcieć więcej? Może tylko nieco lepiej działającej TC, trochę niższej ceny, no i wersji dla praworęcznych :mrgreen: .

PS. Recenzja powstała dzięki @
Awatar użytkownika
Ramses
owi, który bohatersko pozbawił się przyjemności obcowania z modem przez kilka tygodni
:beer:

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości