Czy Rincoe spuścił MANTO (X) konkurencji?

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy Rincoe spuścił MANTO (X) konkurencji?

Postautor: Haze » sob lis 02, 2019 4:34 pm

Dzisiaj modzik, którego użyczył mi do testów @
Awatar użytkownika
Azgar
:beer: czyli Rincoe MANTO X:

Obrazek

Jak widać Manto jest NADER podobny do Wismeca RX2 :lol: , przynajmniej wizualnie, a jak będzie elektrycznie? Zobaczmy...


1. WYKONANIE
.

Co tu dużo gadać - jak ktoś macał RX-a to może pominąć ten punkt. Są drobne różnice, Manto wydaje się jednak trochę mniej solidny, metalowa rama chyba jest mniej przyjemna w dotyku ale równie dobrze może mi się tylko tak wydawać bo nie mam już RX-a, ogólna ergonomia jest w każdym razie BARDZO podobna. Czyli dla mnie dość dobra, mod jakoś tak dobrze układa się w dłoni, tym bardziej że jest NIECO mniejszy od RXa (aczkolwiek wiedząc, że RX jest na 2x700 to żadne osiągnięcie). Fire pali 100/100, up/down są całkiem OK, ale z jednym zastrzeżeniem: projektant w przebłysku geniuszu postanowił że LEWY przycisk to będzie UP, a PRAWY DOWN :evil: . W rezultacie przy zmianie nastaw 9 razy na 10 zaczniecie w złym kierunku.
Przyczepię się też do klapki baterii - już nawet nie chodzi o nieco upierdliwe otwieranie/zamykanie ale o to, że po zamknięciu mod nie stoi pewnie tylko lekko się kołysze na tej klapce.

mantoX-2.jpg

Ekran bez większych zastrzeżeń, OLEDowa żyleta, duża nastawa główna, maławe pozostałe, standard...


2. PARAMETRY.

Moc: 228 W
Obsługiwane rezystancje: ciężko znaleźć ale pewnie bez niespodzianek
Tryby pracy: VW, TC, TCR, BYPASS
Bateria: 2 x 18650
Wymiary: 75 x 40 x 37 mm
Waga z bateriami: 199 g
Dodatkowo: NIC


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30W:

rincoe_30W-0.55oma.png

No i cóż to za SZPILA na początku? Od razu przypomina się x217... Sprawdźmy jeszcze 50 W:

rincoe_50W-0.55oma.png

To samo - na dzień dobry dostajemy szpilę ~75 W, niezależnie od nastawy mocy. NA SZCZĘŚCIE nie jest ona tak odczuwalna jak w x217. Dlaczego? Oczywiście powtórzyłem test z TEGO wątku i żadnych strzałów nie doświadczyłem. Chodzi o to, że w x217 ta szpila jest dużo "grubsza" - w x217 trwa ~0,1 s natomiast w Manto tylko jakieś 0,025 s (około 4x krócej) więc bezwładność cieplna grzałek ratuje sytuację.

Tradycyjnie dla firmy Rincoe, Manto pozbawiony jest preheatów i krzywej mocy, szkoda.

No to jeszcze oddawanie mocy:

mantox-moce.png

No średnio, na grzałce 0,24 oma zamiast hucznie deklarowanych 228 W udaje się wyciągnąć zaledwie 160... Na plus, że do 100 W jest jak w zegarku.

Manto oferuje też tryb BYPASS:

rincoe_BYPASS-0.55oma.png

Jak widać podaje w nim zsumowane napięcie bateryjek czyli okolice 8 V (minus spadek napięcia na Rw), tak że nie pomylcie się myśląc, że 4 V.


4. TRYB TC (ss316).

Suchy knot:

rincoe_30W-0.21-230st-ss316_DRYoma.png

Znamion regulacji nie stwierdzono :mrgreen: mimo kilku podejść, efekt jest jasny:

mantox-knot.jpg

Wprawdzie na trochę nawilżonym knocie coś tam zaczęło się dziać:

rincoe_30W-0.21-230st-ss316_3puff.png

Ale w dalszym ciągu trudno to nazwać TC.


5. PODSUMOWANIE.

Manto X to na pewno jeden ze zgrabniejszych modów 2x18650:

mantoX-3.jpg

Poza tym ... hmm... jeśli szukasz sprzętu na dwie batki to bez większych problemów da się znaleźć coś lepszego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość