Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Awatar użytkownika
Marshall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Marshall » pt mar 19, 2021 12:32 pm

Używam Miboxer'a C4-12 od około dwóch lat, a baterie ładuję na nim średnio co drugi dzień na różnych slotach. Nie mam na razie z tym sprzętem żadnych problemów.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: edarek » pt mar 19, 2021 12:01 pm

chytruseq pisze:To jak to jest z Miboxer C4-12? Brać nie brać? Jakie jest prawdopodobieństwo, że padnie mi jeden kanał ładowania?...

Ja mam C4-V4. Jak na razie nie ma z nią problemów. To uboższa wersja C4-12, gdzie maksymalny prąd ładowania, to 4 ampery (1,5 A na slot). Można więc ładować 2x1,5 A, 3x1,3 A, 4x1 A.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
chytruseq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: czw mar 18, 2021 11:27 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: chytruseq » pt mar 19, 2021 9:40 am

To jak to jest z Miboxer C4-12? Brać nie brać? Jakie jest prawdopodobieństwo, że padnie mi jeden kanał ładowania?
Jakaś inna alternatywa z podobnymi funkcjami i podobnej cenie?
Chciałbym żeby miało te opcje jak rozładowywanie, test pojemności, reanimacja padniętych akumulatorków i co tam jeszcze może mieć.

Na dzień dzisiejszy ładowarka będzie sporadycznie używana do ładowania akumulatorków LADDA AA, wiec sporadyczne użycie.
Do takiego zastosowania pewnie coś tańszego zupełnie by wystarczyło, ale ja już tak mam, że jak kupuje to szukam czegoś dobrego (cena - jakość - możliwości), żeby potem nie było potrzeby kupować kolejne droższe urządzenie jeśli moje potrzeby się zmienią.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: edarek » wt lut 16, 2021 8:45 am

Muszę dopisać tu jedną rzecz o Xtar VC2. Otóż producent podaje, że ładowarka może ładować prądem 1 A. Tak się składa, że posiadam ładowarkę USB wielokanałową ze wskazaniem obciążenia i owszem, ten 1 A jest, ale wtedy, gdy w ładowarce są dwa ogniwa. Włożone jedno ogniwo nadal ładuje się prądem 0,5 A, czyli nic nie przyspieszymy ładując jedno ogniwo. To już poczciwa Lii-100 ma do wyboru 0,5 lub 1 A.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Kwi4tek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 10, 2020 12:38 pm
Lokalizacja: Koźmin Wielkopolski
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Kwi4tek » sob paź 10, 2020 5:05 pm

A warto dokładać do UC-4000?
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Goomowiec » sob paź 10, 2020 12:56 pm

Sprawdź sobie Xtara VC4S.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Kwi4tek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 10, 2020 12:38 pm
Lokalizacja: Koźmin Wielkopolski
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Kwi4tek » sob paź 10, 2020 12:56 pm

Witajcie.
Przeczytałem wiele postów i wiem mniej niż wcześniej... Będę kupował Eneloopy Pro i potrzebna jest wasza rekomendacja na ładowarkę z 4 slotami. Ma być bezawaryjna i bezpieczna, nie musi ekspresowo ładować, może mieć opcje regeneracji akumulatorków. Bardzo proszę o polecenie czegoś co najlepiej można na Allegro kupić, coś w granicach 100-200 zł.


 ! Wiadomość od: Madzia
Witaj @
Awatar użytkownika
Kwi4tek
.

Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
Możesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: edarek » ndz wrz 06, 2020 4:30 am

Drogi @
Awatar użytkownika
Superlux
iu, korzystam z aplikacji, ale do podlinkowania czegoś tutaj używam przeglądarki. Zamówiłem tę C4-V4, a o padającym kanale czytałem wcześniej. Żeby nie otwierało Ci się w aplikacji, przytrzymaj link i wybierz otwórz w nowej karcie. To tak na przyszłość ;). Dzięki.
Z myślami o SkyRC-u musisz bić się nadal :lol:. Ja, że tak powiem tostera ustawianego przez bluetooth, czy wifi nie potrzebuję ;). Sprzęt podręczno - wyjazdowy mam w postaci Xtara VC2 i wysłużoną Lii-100 w pracy.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Superlux » sob wrz 05, 2020 11:10 pm

@
Awatar użytkownika
edarek



Drogi Imiennikuniu. :-D

Nie mogę tego znaleźć ze strony www ponieważ cały czas przerzuca mnie do aplikacji ( jestem poza chatą, robię na tablecie ) ale jeżeli jej nie masz czy też bawisz się na kompie to wygugluj - " YYBX&XYBB Aliexpress " i wchodząc do tego sklepu wyszukaj w nim słowo - " wyświetlacz " ( uroki Ali :facepalm: ). Pojawi się Miboxer C8, wejdź tam i w polu wyboru kliknij - " color " a tam zobaczysz trzy ładowarki do wyboru - C8, C2-3000 i chyba C4. W apce ( polecam, niektóre ceny bywają niższe...niekiedy nawet znacząco ) też trzeba trochę pokombinować. Wpisujesz w szukajce - Miboxer C2-6000, którego de facto nie ma ( właśnie tak, nie inaczej :lol: ) i jako trzeci czy czwarty od góry będzie ten sam Miboxer C8...a potem to już tak jak wyżej - " color ", zaznaczasz konkretny produkt, wybierasz wtyczkę i finito. Widzisz jakie to proste. :lol: Tylko że niestety ta dwukanałówka jest o jakieś trzy dychy droższa niż nowa wersja C4....i tylko o ca 10 plnów tańsza od C4-12 ( a C4-12 jest nie tylko szybka, jest bardzo szybka...dwa razy szybsza od tych które wymieniłeś ).

A jeżeli nie zależy Ci na w miarę dokładnym pomiarze rezystancji wewnętrznej ogniwa to może zrób tak jak poleca @
Awatar użytkownika
Haze
, weź UM2 i dokup jakieś znośne QC3. Z tego co widziałem to w Polsce UM2 ma jakąś cenę z sufitu, na Ali istotnie bardzo tanio. 49 plnów plus jakieś 30 za znośny adapter, wyjdzie w ok. 80....nie wiem co bym wybrał, chyba jednak nową wersję C4-V4 albo po prostu C4-12. No ale to nie będzie już sprzęt typowo podręczny, niestety.
Muszę również uczciwie przyznać że zarówno u mnie jak u @
Awatar użytkownika
Haze
w naszych C4-12 z niewiadomych przyczyn wysiadł jeden kanał. To świetna ładowarka ale musiałem o tym wspomnieć. Chcesz Pan ideał to kup SkyRC-a, na naszym bazarku za jedyne 300 plnów razem z shippingiem....a przy okazji uwolnisz mnie od mojej schizki i nie będę już myślał o tej kuszącej propozycji. :roll:





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: edarek » sob wrz 05, 2020 8:31 pm

Tam do wyboru jest tylko C8 i C4-V3.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości